Меню & пошук

У США закрили 30-річну програму експериментів над котами

У США закрили 30-річну програму експериментів над котами

Понад 3 000 тварин заразили токсоплазмозом


[ads-pc-2]

Департамент з наукових досліджень Міністерства сільського господарства в США закрив програму з експериментів над кішками. Тварин заражали токсоплазмозом, робили аналізи, а потім присипляли. Інколи годували зараженим м’ясом інших тварин – котів чи собак, пише NPR.

Експериментальна програма для вивчення харчової хвороби діяла з 1982 року. За цей час понад 3 000 котів було піддано евтаназії. Це обійшлося бюджету США в $22 млн.

В офіційному документі відповідального за експерименти департаменту йдеться про те, що дослідження на кішках припинилися й більше не будуть відновлюватися. 14 неінфікованих тварин, які лишилися в лабораторіях, віддадуть працівникам установи або в притулки.

Програму протягом всієї діяльності критикували активісти та зоозахисники. Кількість протестів збільшилася, коли з’явилася інформація про годування тварин м’ясом заражених котів і собак. Науковці таку практику «котячого канібалізму» пояснювали необхідністю дослідити поширення токсоплазмозу в інших країнах та шляхи передачі хвороби через заражене м’ясо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: