У США закрили 30-річну програму експериментів над котами
У США закрили 30-річну програму експериментів над котами
Понад 3 000 тварин заразили токсоплазмозом
[ads-pc-2]
Департамент з наукових досліджень Міністерства сільського господарства в США закрив програму з експериментів над кішками. Тварин заражали токсоплазмозом, робили аналізи, а потім присипляли. Інколи годували зараженим м’ясом інших тварин – котів чи собак, пише NPR.
Експериментальна програма для вивчення харчової хвороби діяла з 1982 року. За цей час понад 3 000 котів було піддано евтаназії. Це обійшлося бюджету США в $22 млн.
В офіційному документі відповідального за експерименти департаменту йдеться про те, що дослідження на кішках припинилися й більше не будуть відновлюватися. 14 неінфікованих тварин, які лишилися в лабораторіях, віддадуть працівникам установи або в притулки.
Програму протягом всієї діяльності критикували активісти та зоозахисники. Кількість протестів збільшилася, коли з’явилася інформація про годування тварин м’ясом заражених котів і собак. Науковці таку практику «котячого канібалізму» пояснювали необхідністю дослідити поширення токсоплазмозу в інших країнах та шляхи передачі хвороби через заражене м’ясо.