Меню & пошук

Скелет дитинчати тиранозавра продають за $2,95 млн

Скелет дитинчати тиранозавра продають за $2,95 млн

Палеонтологи протестують проти торгів


[ads-pc-2]

Американець Алан Детріх виставив на аукціон єдиний у світі скелет дитинчати тиранозавра. За рештки м’ясоїдного динозавра чоловік просить $2,95 млн. Проти торгів протестують науковці. Вважають: якщо скелет потрапить до приватної колекції, унікальні кістки стануть недоступними дослідникам і більше не виставлятимуться в музеях. Про це пише The Guardian.

Алан Детріх знайшов рештки тиранозавра віком 68 млн років у приватних володіннях у штаті Монтана. За законом скелет належить йому. 2017-го Детріх пожертвував скам’янілості Музею природної історії в Канзаському університеті для експонування, однак нещодавно виставив знахідку на аукціон.

«Найімовірніше, це єдиний у світі малюк-тиранозавр. Його довжина становить 15 футів (понад 4 метри), а окружність голови – 21 дюйм (53 сантиметри). Він був дуже небезпечним м’ясоїдом. Якщо тиранозаври не могли піймати здобич, вони помирали. Цьому тиранозавру було 4 роки на момент смерті», – йдеться в описі до лота.

Тиранозавр мав 12 зубів у нижній щелепі. Однак багато кісток досі не ідентифікували. Науковці припускають: малюк міг бути представником виду Nanotyrannus, тобто невеликих за розміром динозаврів. Згідно з іншим припущенням, скелет належав «традиційному» тиранозавру, який помер у ранньому віці.

Керівництво Товариства палеонтології хребетних (SVP) розкритикувало як Детріха, так і музей, в якому виставлялися рештки динозавра. Дослідники заявили: рештки не можна було експонувати, поки їх ретельно не вивчили науковці. Сьогодні ж занадто велика увага до скелета підвищила його комерційну цінність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: