Меню & пошук

Проект з розчищення сміттєвого острова в Тихому океані відновив свою роботу

Проект з розчищення сміттєвого острова в Тихому океані відновив свою роботу

Науковці вдосконалили бар’єр для збору відходів


[ads-pc-2]

Проект з ліквідації Великого Тихоокеанського сміттєвого острова «Очищення океану» (Ocean Cleanup) відновив свою роботу. Команда була змушена згорнути діяльність на початку року. Однак зараз науковці й волонтери відремонтували й удосконалили систему з вилову сміття, пише New Atlas.

Активісти встановили систему з вилову гігантських обсягів сміття в океані в жовтні 2018-го. Це 600-метровий U-подібний бар’єр, що плаває на поверхні океану із сітками, які звисають у воді.

За задумом, система повинна була рухатися швидше за сміття та ловити його в тенета. У такий спосіб відходи мали б накопичуватися в бар’єрі, а потім повертатися на землю на кораблях, що чекали поряд. Проте система не спрацювала: сміття рухалося швидше. Крім того, в січні бар’єр зламався, тому роботу тимчасово призупинили.

Науковці внесли в систему технічні зміни. Наразі оновлена версія перебуває на шляху до Великої Тихоокеанської сміттєвої плями, а команда готується перевірити кілька нових можливостей для вирішення попередніх недоліків.

Активісти заявляють про потребу створення спеціального флоту для ліквідації масштабної плями зі сміття з площею, втричі більшою за Францію. Стверджують: 60 подібних бар’єрів зможуть виловити половину океанічного пластику за 5 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: