Науковці встановили частину мозку, що «видає» схильність до алкозалежності
Науковці встановили частину мозку, що «видає» схильність до алкозалежності
Вона відповідає за вироблення дофаміну
[ads-pc-2]
Група науковців з Німеччини, Великої Британії, Франції та США встановила: підліткову алкогольну залежність може «видати» збільшений лівий мозочок та ядро. Вони відповідають за вироблення дофаміну й гормонів радості. Результати своїх 5-річних досліджень учені виклали в журналі ELife.
Участь у масштабних дослідженнях взяло 1814 підлітків з різних країн. Їм сканували мозок у 14 років. Протягом 5 років вони заповнювали анкети й проходили тестування щодо вживання алкоголю. Потім їм ще раз сканували мозок у 19 років.
У результаті науковці виявили: у тих підлітків, хто мав проблеми з алкоголем, у 14 років були збільшені лівий мозочок та ядро.
«Відмінності в структурі мозку можуть призвести до того, що деякі особи з більшою ймовірністю збільшать вживання алкоголю. Розуміння цих біологічних відмінностей може допомогти дослідникам розробити заходи для запобігання наркоманії та алкозалежності серед молоді», – йдеться в статті.
У наступних дослідженнях науковці планують з’ясувати, як саме працює механізм та чому частина людей у дорослому віці не припиняє вживати алкоголь і стає від нього залежною.