Меню & пошук

Науковці довели, що гаджети знижують сексуальну активність

Науковці довели, що гаджети знижують сексуальну активність

Не дають можливості сконцентруватися на романтиці


[ads-pc-2]

Британські науковці після трьох хвиль масштабного дослідження встановили: смартфони негативно впливають на сексуальну активність пар. Через постійний доступ до інтернету пари не можуть зосередитися на романтиці та близькості й часто продовжують працювати з дому. Це знижує сексуальний потяг, пише The Guardian.

У дослідженні під назвою Natsal (національні дослідження сексуальної активності та способу життя) взяло участь понад 34 тисячі громадян. Дослідники заявили: падіння сексуальної активності почалося з 2001 року. Найвищий його пік припав на 2007-й та не знижувався до 2012-го. Це пов’язують з появою на ринку смартфонів. Найбільше зниження кількості сексу спостерігалося в пар, старших 25 років, одружених і тих, які працюють.

2001-го під час опитувань 39% жінок і 51% чоловіків заявили, що хотіли би більше займатися сексом. 2012-го тенденція продовжилася: близькості не вистачало вже 51% жінок і 64% чоловіків.

«Межа між суспільним і приватним життям слабшає. Ви повертаєтеся додому і продовжуєте працювати або продовжуєте робити покупки, тобто робите все, окрім… звичайної розмови. Ви не відчуваєте близькості, коли лише телефонуєте партнерові», – пояснив професор Кей Веллінгс, який очолював команду дослідників.

До цього додаються стреси, швидкий темп життя, відсутність дозвілля та сімейні обов’язки.

Британці – не єдині, в кого зменшилася кількість сексу. Аналогічну ситуацію зафіксували в Австралії, Фінляндії, Японії та США. Водночас дослідники стверджують: однією з можливих причин зниження сексуальної активності стала відсутність мотивації перебільшувати чи брехати про власне статеве життя. Однак те, що технології впливають на нього, лишається беззаперечним фактом, стверджують соціологи. Це потребує подальшого вивчення, адже може мати негативний вплив не так на близькість, як на соціальні зв’язки та спілкування вцілому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: