Меню & пошук

Люди з метою в житті живуть довше – дослідження

Люди з метою в житті живуть довше – дослідження

Акумулюють фізичні сили та ведуть здоровий спосіб життя


[ads-pc-2]

Група вчених з університету Мічигана (США) встановила: люди з визначеною життєвою метою живуть довше та мають міцніше здоров’я, ніж ті, хто зовсім не бачить сенсу в існуванні. Тому науковці порадили державним та громадським інституціям більше залучати пенсіонерів до волонтерства та благодійної діяльності, пише Newsweek.

До такого висновку науковці дійшли, проаналізувавши дані щодо смертності понад 7000 громадян, старших 50 років. Ті, хто мали чітку ціль у житті, навіть після виходу на пенсію мали краще здоров’я та нижчий рівень передчасної смерті. Цей же результат лишився навіть тоді, коли дослідники скоригували статистику за соціально-демографічними факторами та наявністю хронічних хвороб.

Натомість відсутність мети в житті значною мірою пов’язана з усіма причинами смерті – більшим ризиком захворювань серця, крові й травлення.

Автори проекту вважають: безцільне життя може послабити мотивацію бути здоровими та активними. Тоді як наявність мети, навпаки, акумулює сили організму боротися з наслідками старіння та хвороб.

Науковці були здивовані таким результатом. Вважають: отриману інформацію можна буде використати в програмах для реабілітації хворих на рак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: