A password will be e-mailed to you.

98db79989df613227e0f6a706700be15_original

Американське відомство по контролю за ліками, U.S. Food and Drug Administration, надало дозвіл на випуск перших у світі ліків, надрукованих на 3D-принтері.

Таблетки Spritam, які розробила фармацевтична компанія Aprecia, друкують з порошку і сполучної речовини за технологією ZipDose. Вона дозволяє виготовляти таблетки з великою кількістю активної речовини (до 1000 мг). Надруковані за таким принципом препарати розчиняються практично одразу після контакту з рідиною. У Aprecia вважають, що це допоможе людям з утрудненнями в ковтанні (зокрема, таблеток). Також ZipDose забезпечує точний розподіл активної речовини на одну дозу.

Роздруковані ліки створені для додаткової терапії при судомах і міоклонічно-астатичних нападах у пацієнтів з епілепсією. Spritam дозволяється застосовувати дітям від чотирьох років і людям з вагою від 20 кг.

3D друк активно входить у людський побут: в Амстердамі зібрались надрукувати міст через річку, а інженери General Electric надрукували на 3D-принтері робочий двигун для літака.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.