A password will be e-mailed to you.

DSC_5009

Європейська комісія з туризму (European Travel Commision) опублікувала результати свого найновішого звіту щодо зростання кількості туристів в країнах Європи. Перше місце очікувано зайняла Ісландія – у 2014 році її відвідало на 23% більше людей, ніж торік. 

До пятірки лідерів, окрім Ісландії, увійшли також Греція (+16%) та представники нової Європи – Латвія (+19%), Сербія (+13%), та Румунія (+11%).

foreign-visits-to-select-european-destinations-tourism-growth-_chartbuilder

Незважаючи на сповільнене зростання кількості туристів влітку, Ісландія надолужила ці показники в холодну пору року. Хорватія ж, навпаки, найбільший приплив відвідувачів відчула влітку, доказавши свою вагому роль в якості хорошого місця для літнього відпочинку. Зростання кількості туристів в Туреччині, як пояснюють дослідники, значною мірою зумовлене конфліктом між Україною та Росією: жителі обох країн обрали Туреччину замість Криму, який опинився в міжнародній ізоляції (до півострову можна потрапити лише літаком з Москви, через КПП в Херсонській області або через Керченську поромну переправу з годинними чергами).

Єдиною країною, яка показала суттєве зменшення кількості туристів, стала Словаччина: вона не має виходів до моря, тож літній туризм тут не надто поширений. В ETC пояснюють таке падіння несприятливими погодними умовами для зимового відпочинку та зростанням курсу чеської крони.

Завантажити дослідження повністю можна тут.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.