A password will be e-mailed to you.

7

Понад 10 000 жителів Ісландії виявили готовність прийняти біженців із Сирії у свої будинки, скоординувавшись через спеціальну групу на Facebook. Ініціатива з’явилася в якості відповіді на заяву ісландської влади про те, що квота для біженців із Близького Сходу становитиме 50 людей.

Ісландці написали в соціальних мережах, що така пропозиція – нікчемна, навіть не зважаючи на те, що населення цієї північної країни всього 330 000 людей. Організувавши Facebook-event, користувачі почали залишати повідомлення з пропозиціями допомоги для біженців із Сирії. Хтось виявився готовим навіть оплатити їм переліт. Ось кілька повідомлень зі сторінки:

“I’m happy to look after children, take them to kindergarten, school and wherever they need. I can cook for people and show them friendship and warmth. I can pay the airfare for one small family. I can contribute with my expertise and assist pregnant women with pre-natal care.”

“I have an extra room in a spacious apartment which I am more than happy to share along with my time and overall support.”

Ось що пише Hekla Stefansdottir, жителька Ісландії: “Я – одинока мати з 6-річним сином. Ми можемо прийняти у себе чиюсь дитину: я вчитель за професією, і зможу навчити її ісландської мови та адаптувати до наших звичаїв і традицій. У нас є дитячий одяг, речі та все необхідне. Окрім того, я можу заплатити за авіапереліт для цієї дитини”.

Влада Ісландії після появи цієї ініціативи виступила зі зверненням та пропозицією збільшити квоту для біженців.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.