A password will be e-mailed to you.

CX Deck

Компанія Facebook завершила роботу над першим дроном для роздачі інтернету у важкодоступних районах в рамках ініціативи Internet.org.

Дрон отримав назву Aquila. Він отримує енергію від сонячних батарей, важить менше автомобіля при розмаху крила, рівному розмаху крила лайнера Boeing-737, і може залишатися в повітрі протягом декількох місяців. Також в Facebook вдалося добитися високої швидкості передачі даних з дрона на поверхню за допомогою лазерів. На даний момент компанії вдалося добитися швидкості передачі даних в 10 гігабіт на секунду.

Згідно з концепцією Facebook, дрони, які роздають інтернет у важкодоступних місцях, будуть літати на висоті понад 18 тисяч метрів – тобто вище повітряних коридорів цивільних літаків. Передбачається, що дрони зможуть перебувати в повітрі без посадки протягом трьох місяців.

Окрім Facebook схожі проекти щодо забезпечення доступу до інтернету у важкодоступних районах планують запустити Google (компанія розглядає варіант використання спеціальних повітряних куль) і приватна космічна компанія SpaceX. У випадку SpaceX мова йде про запуск великої кількості супутників на орбіту Землі.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.