A password will be e-mailed to you.

B4WY8ozCQAAnkgT

Марсохід Curiosity знайшов сліди наявності великої водойми в районі свого перебування на поверхні Марсу. Про це повідомили спеціалісти NASA в ході спеціальної прес-конференції, що підсумувала роботу апарату за цей рік.

Марсохід передав зображення з поверхні червоної планети, на яких чітко видно сліди від розмивання берегів великою водоймою – найімовірніше, це було древнє озеро.

Апарат виявив, що основа гори Еоліда в кратері Гейла має шарувату структуру з різним хімічним складом. Крім того, вчені помітили характерну систему каналів, яка має форму дельти земних річок. Вони припустили, що Еоліда з’явилася в результаті багаторазового наповнення і висихання стародавнього озера в кратері Гейл, які відбувалися протягом приблизно 10 млн років. Таким чином, в далекому минулому, вважають вчені, в кратері перебувала не гора, а озеро або ланцюжок озер.

la-sci-sn-curiosity-water-mars-mt-sharp-lakes--003

Якщо ця гіпотеза вірна, зазначають у NASA, то атмосфера стародавнього Марса могла підтримувати плюсову температуру і вологий клімат по всій планеті. Яким чином це могло здійснюватися, поки пояснити не вдається. Раніше вважалося, що плюсова температура і вологий клімат підтримувався тільки в деяких районах планети, а також під поверхнею.

5 грудня твітер Curiosity “привітав” космічний корабель Orion, який здійснив успішний обліт Землі та повернувся на поверхню:

Будівництво Оріона завершилося цього року, і минулого тижня корабель здійсний перший тестовий політ без людей на борту. Orion має доставити людей на Марс, а також братиме участь в інших пілотованих місіях у наступні 10-20 років.

Марсохід Curiosity перебуває на Марсі з 5 серпня 2012 року.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.