A password will be e-mailed to you.

File image of merchandise at the Amazon Phoenix Fulfillment Center in Goodyear, Arizona

Компанія Amazon оприлюднила відео, в якому показана робота одного з найбільших складів компанії – де, окрім людей, розвантаженням та сортуванням товарів займаються невеликі роботизовані машини.

Демонстрацію нового способу складської організації Amazon представила на честь «Кіберпонеділка» – аналога «Чорної п’ятниці» для інтернет-магазинів. У 2014 році в цей завантажений день і наступний за ним святковий сезон компанії буде допомагати армія роботів та інших повністю автоматизованих систем.

Машини, схожі на дроїдів з фантастичних фільмів, виконують роль вантажників: вони переміщують не окремі товари, а цілі стелажі. Пристрої були розроблені компанією Kiva Systems, яку Amazon купила в 2012 році за 775 мільйонів доларів. Кожен з 145-кілограмових роботів здатний піднімати вантажі до 340 кілограмів, розганяючись до 6,5 кілометра на годину.

Впровадження роботів для інтернет-гіганта стало не спробою відмовитися від людських кадрів, а радше спробою уповільнити зростання їх чисельності. Незважаючи на технології Kiva, в свята 2014 компанія найме 80 тисяч тимчасових робітників, що на 14 відсотків більше, ніж у 2013-му. Частина з них залишиться в штаті.

На момент публікації в США вже працюють 10 складів Amazon з роботами Kiva: на них задіяні понад 15 тисяч машин. Окрім цього, компанія встановила в кожному з них гігантський автоматичний сортувальник у формі руки, а також нові системи інвентаризації.

Всі нововведення покликані зробити організацію товарів на складах більш ефективною і швидкою. Завдяки компактному розміру Kiva Amazon змогла поставити стелажі ближче до один до одного, в півтора рази збільшивши місткість своїх приміщень і прискоривши доставку товару до покупця на цілу годину.

4c3f2829c0d3b320e90e

Компанія Amazon добре відома в якості новатора в області інтернет-комерції. У 2013 році вона запропонувала замінити кур’єрів на армію дронів, здатних швидко доставляти компактні посилки, однак цей план досі далекий від втілення.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.