Меню & пошук

Їдемо на вихідні: Молдова

Їдемо на вихідні: Молдова

[ads-pc-2]

Ніколи не думали про мандрівку в Молдову? Ми теж. Але поїхавши, не пошкодували. Для чого їхати туди? Щоб потрапити в минуле на декілька десятків років, поїсти плачинди, попити винця і побувати у невизнаній республіці, як на як. Про Молдову та Придністров’я, добирання та проживання, розказуємо далі. Keep calm and go to Moldova!


Перш за все те, що ви могли не знати про Молдову:
Follow Khrystyna Boyko :)
  • Придністров’я самопроголошена держава. Тобто фактично незалежна частина Молдови.
  • Хоча й Придністров’я не визнане жодною країною ООН, але в них інша валюта, ідеологія та політичний устрій. Придністровський рубль і соціалізм.
  • Паспортний контроль є і між Україною та Придністров’ям, і між Придністров’ям і Молдовою.
  • По всьому Придністров’ю блок-пости і воєнні.
  • У Придністров’ї платіжна система не Master Card чи Visa, а Радуга.
  • В країні все належить Шерифу – супермаркети, заправки, ресторани, торгові центри, спортивні центри, фабрики і виробництва.
  • Ще в Придністров’ї можна дешево закупитись чорною ікрою. Теж від Шерифа.
  • По всій країні прапори Росії, а люди не хочуть в ЄС, хочуть в Митний союз.
  • Символіка СРСР, серп і молот, червоні зірки теж присутні скрізь.
  • Ще в Придністров’ї три державні мови: українська, російська і кирилична молдовська.
  • В Молдові все вже інакше, там, наприклад, скрізь прапори ЄС.
  • З Візою і Мастер кард теж все нормально.
  • Люди розмовляють російською, але друга державна – молдовська (діалект румунської).
  • Національна їжа – мамалига, плачинда і зама. Ми їли плачинду – смачно, вегетаріансько, рекомендуємо.
  • Молдавани – фанати бринзи. Її тут зустрінеш у випічці, в усіх сирних тарілках, соусах і пастах.
  • Мало хіпстерів і взагалі стильних людей. 
  • Молдавани й придністровці сидять в Однокласниках. Було дивно чути це.
  • Ціни фактично як в Україні. Навіть нижчі.
  • Багато-багато виноградників і виноробень.
  • Автостоп на 6 з 10. Самі молдавани кажуть, що в них це не дуже популярна штука, і вночі краще не стопити.
  • Небагато туристів, але деколи щастить зустріти туристів із західної Європи, які фанатіють від колориту
  • Східної Європи.

Як добиратись?

Якщо ви не їдете прямим автобусом чи літаком зі свого міста, то найкращий і найдешевший спосіб добирання – це стартувати з Одеси.

А от декілька варіантів, як добиратись з Одеси:

Автостоп.

Дорога Одеса – Кишинів вкраде у вас 4 години часу. Можна їхати через Придністров’я (буде трошки швидше), можна через кордон молдовський. Кордон Україна – Придністров’я машиною ми проїхали приблизно за 40 хв. Ніяких зайвих запитань.

Ще є одне примітка – стережіться відверто стрьомних водіїв.

Автобус Одеса – Кишинів.

Коштує 300 грн. і їде від 4 до 6 годин.

Маршрутковий трешнячок.

Також ви можете добиратись до кордону маршруткою за 30 грн., пішки переходити кордон, їхати маршруткою з кордону в Кишинів або в Тирасполь (якщо ви в Придністров’ї). Маршрутки ходять дуже часто, вони недорогі, ба, навіть, дешевші ніж в Україні. Але зверніть увагу, що в Придністров’ї й Молдові різна валюта.

Де зупинятись?

У Кишиневі є хостели, ціни від 130 грн., декілька хороших варіантів на airbnb та готелі.

З готелів можемо рекомендувати Park Lane Hotel. Знаходиться в 15 хв. ходьби до головної міської вулиці, біля красивого парку. Готель невеличкий і затишний, зі смачними сніданками й видом на різні посольства. Цілодобовий ресторанчик, хороше обслуговування і зручне розташування.

Що відвідувати?

Тріумфальна арка в центрі Кишинева, головна вулиця Стефана цел Мара і декілька десятків озер в центрі міста.

Але окрім звичного маршруту музеями чи парками, які знайти легко на всіх туристичних сайтах, ми хочемо порадити цікаві альтернативні місця.

Стріт-арт

В плані стріт-арту Кишинів – це не Берлін і не Київ, але декілька цікавих малюнків можна знайти:

Автопортрет на вулиці 31 серпня 1989 року, на будівлі типографії Universul. Символізує покоління народжених після 1991 року, року незалежності.

Стіна слави – мурал на бульварі Дечебал, 3.

Рай квітів по вул. Пушкіна, 44. Перше 3D-графіті в Молдові. Художник мав за мету зробити щось нове для країни, в нього вийшло.

У 2016 році з’явилось графіті Гулівер на стіні стадіону Динамо. Це один з найбільших малюнків у Молдові, загальна площа більше як 300 кв. м. Автори обіцяють зробити ще більше як 25 графіті по всьому місту. Тому може до твого приїзду будуть нові творіння.

Виноградники

Любиш вино, люби й на виноградники їздити. В маленькій Молдові десятки виноградників, плантацій і стареньких замків, де народжується вино. Найбільші виноробні Молдови:

Castel МІМІ (с. Бульбоака), збудований ще в 1893 році в стилі старих французьких виноробень. Знаходиться в 30 км від Кишинева.

Milestii Mici (с. Малі Мілешти) – довжина підземних підвалів цих виноробень більше як 200 км. Ще виноробня включена у книгу рекордів Гіннесса, як найбільша колекція вин у Європі (більше як 2 млн пляшок). Інфраструктура виноградників – це справжнє підземне місто зі світлофорами, дорожніми знаками і підземними винними ріками.

Cricova (с. Крикова) – найпопулярніші виноградники Молдови. Містять колекції вин не тільки молдовських, а й іспанських, італійських, французьких. Найстаріший зразок вина в колекції датується 1902 роком.

Purcari (с. Пуркарі) – пуркарські підвали найстаріші у Молдові, виноробня була заснована у 1827 році на землях Афоно-Заграфського монастиря.

Nature

Хоча в Молдові немає ні гір (найвища точка Молдови – 430 м), ні моря, але красиві природні місця все одно можна знайти.

Бекірова гора – декілька століть назад на цій горі поселився монах-відлюдок і збудував там келію. Монаха вже давно нема, але келія збереглась до цього часу.

Каньйон в Шолданештському районі – каньйон довжиною 16 км і глибиною до 160 м, на дні якого тече притока Дністра, річка Чорна.

Фото Максим Чумаш

Острів на Дністрі в Наславчі – у місці, де Дністер повертає з України на схід і перетинає кордон з Молдовою, є Великий острів, який розділяє річище річки на два рукави. Він покритий топольно-вербовим лісом, і з будь-якої високої точки села Наславча на нього відкривається приголомшливий вид. Такого на території Молдови більше ніде не зустрінеш.

Фото Максим Чумаш
Шопінг

AUGUST Lifestyle Store – у цьому невеличкому просторі розмістились десяток брендів місцевих дизайнерів. Аксесуари, одяг, косметика і посуд – знайдеш тут найкращі подарунки із мандрівки. В майбутньому заклад планують перетворити в коворкінг для дизайнерів.

А неподалік знаходиться ще одне місце для шопінгу – Anuka Store – комісійний магазин нових і вінтажних речей. Окрім того, тут можна знайти круті ексклюзивні подарунки, історія яких починалась в різних містах, але привезені вони саме в цей шоурум.

Найвідоміший торговий центр Кишинева – Mall Dova (цікава гра слів?), але ми радимо круті аутлети, де круглорічні знижки і класні бренди. Серед них – Z Outlet, Z Brand, Mega Hand.

Музеї

Якщо ти все ж фанатієш від музеїв і жодна мандрівка не обходиться без відвідувань декількох, то от декілька незвичних і цікавіших, ніж просто Національний Музей Молдови. Уяви, в Молдові є Музей Хліба, Музей Меду, Музей Пляшки, екстер’єр якого у формі пляшки та Музей Килима (ну ж круто!).

Деталі шукай тут.

Де пити хорошу каву, вино і пиво?

Embargo wine (str. Alexandr Pușkin 56) – молдовські вина, низькі ціни і багато місцевих.

Invino (Banulescu Bodoni 41)  перша в Молдові авторська колекція якісних молдовських вин.

Smokehouse: Bbq, Beer, Community. (bd. Ștefan cel Mare și Sfînt, 128) – великий вибір крафтового пива, багато іноземців, смачні закуски. Атмосфера легендарних американських пабів.

Craft Bar by Uptown (Puskin, 10) – один з найновіших барів Кишинева, відкритий літом. Крафтове пиво, концерти акустичної музики і круті джем-сешнс.

Beer Time (Veronica Micle, 2A) – простий і традиційний бар – настільний футбол, пиво з різних країн і смачні бургери.

Wolfbros (Str. Alexandru Bernardazzi 64) – хіпстерське нове місце в центрі Кишинева. Вінтажні меблі, графіті, ліхтарики в літньому дворику і атмосфера бару в берлінському Нойкельні. Бургери, крафтове пиво, вино. Подають хорошу каву, а в теплу пора роблять відкриті вечірки у дворику і барбекю. Вам сподобається.

Найкраща кава в Кишиневі в Tucano Coffee. В місті 4 кав’ярні мережі – Кенія, Коста-Рика, Бразилія і Ямайка. Якісна кава, присутня альтернатива, робоча атмосфера і хороший дизайн кав’ярень.

La Placinte (Str. Mitropolit Dosoftel, 100, Sec. Centru) – найсмачніша домашня плацинда в місті.

Додаткові матеріали шукайте на locals.md.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: