A password will be e-mailed to you.

Firm Barbershop

За кожною професією, яка може здаватись для нас цілком звичною та простою – роки набутого досвіду, історії боротьби з проблемами та стереотипами, а також нестримне бажання втілити свою мрію у життя. Коли кілька років тому у Києві відкрився барбершоп FIRM – цей формат був навіть для Києва досить новим явищем. Тим не менш, зараз саме FIRM – одне з тих місць столиці, яке задає тренди міського життя та показує, як має виглядати справжня чоловіча перукарня.

Коли ми познайомились зі старшим майстром FIRM Дмитром Верховецьким, нам стало неймовірно цікаво – в чому особливість професії перукаря, яку мало хто готовий освоїти, і в якій ще менше людей можуть досягти успіхів. Про те, які традиції несуть в собі такі заклади, які складові вдалого дня та в чому секрет роботи чоловічого перукаря – читайте у нашій розмові з ним. 

Розкажи про те, де ти народився, де навчався, і що привело тебе до рішення стати перукарем. Що вплинуло на твій вибір?

Я народився на півдні України, в місті корабелів і місті надій – Миколаєві. Навчання почалося у досить непримітній школі, де в мені, на щастя, змогли розгледіти схильність до мистецтва, і впевнили у тому, щоб я вчився в місці, де мій талант не зник би безслідно.

Так я потрапив до дитячої академії творчості – експериментальної школи, де був неймовірний ухил на розвиток дітей з хорошими здібностями – ну, щось на зразок школи для людей ікс у відомому фільмі :) Мій дідусь був заслуженим художником України, тож, ймовірно, саме його гени допомогли мені розвинути нестандартне бачення і справжній дух художника. В моїй сім’ї – чимало перукарів, серед яких і тітка, і бабуся, тож, коли зростаєш в такій родині – немає проблем з тим, щоб підібрати собі зачіску самостійно. Проте, я ніколи не думав, що буду займатися цим професійно: подумки я вважав, що працюватиму з автомобілями, як і мій тато. Проте батьки вирішили спрямувати мене на професійне навчання до майстра-перукаря і подивитися, що з цього вийде. Не зважаючи на те, що мені не було й 15-ти, я вже отримав навики перукаря широкого профілю, і завдячую цьому своєму першому викладачу – Валентині Духновій. Відтепер у мене стриглися модники та неформали з усього міста. Я продовжив навчання у Єкатеринбурзі, у своєї тітки: за кілька років зміг багато чого дізнатись та заробити багато гучних титулів.

Firm Barbershop

Firm Barbershop

Як ти потрапив у FIRM і чому обрав саме це місце?

Рано чи пізно бажання реалізувати себе у цій галузі самостійно та без будь-чиєї допомоги стало головним, і я поїхав до Києва в пошуках чогось нового. Тут більше 4 років я пропрацював на телеканалі MTV-Україна: завдяки численним телепередачам, серіалам та кліпам, до роботи над якими я був залучений в якості стиліста, вдалося зарекомендувати себе хорошим фахівцем. Після того, як я дізнався про FIRM – де, за чутками, відродили давні традиції найкращих чоловічих перукарень, я подумав, що це – саме те, що мені потрібно.

Чим тобі подобається твоя робота, що мотивує приходити на неї кожен день?

Я зрозумів, що все життя найбільше задоволення мені приносила саме робота над чоловічими стрижками – які б надавали чоловіку якості, шарму, впевненості, і FIRM виявився найкращим місцем для цього. Коли мене запросили сюди на співбесіду, я вперше за довгий час занервував – адже подумав, а раптом не пройду співбесіду? Бажання потрапити туди було дуже великим. На щастя, я не лише пройшов співбесіду, а й зараз є старшим майстром з чудовим досвідом високого рівня. Кожного дня я ходжу сюди як на свято – бо моя робота дозволяє мені робити чоловіків більш вартісними, молодих – більш впевненими, старших – більш свіжими, і всіх чоловіків без винятку – більш мужніми.

Які обов’язкові складові вдалого дня для тебе? Музика, погода, люди?

На роботу та настрій впливає абсолютно все – сонце, музика і так далі. На щастя, у нас завжди атмосферна музика, і все це допомагає навіть у важкі дні викладатися на повну – завдяки цьому якість обслуговування лише зростає.

Опиши найбільш частий образ твого клієнта. Хто він, чим захоплюється? Чи любиш ти спілкуватися з відвідувачами?

Люди, що приходять до нас, дуже різні, але всі приходять з єдиною метою – якісно підстригтися. Це і підприємці, і дизайнери, і програмісти, і багато інших людей. Є стара українська приказка: “як ти пострижений – так тебе і слухають”. Я цілком розділяю цю фразу: стрижка чимало значить у зовнішності людини, і хороша зачіска – основа стилю.

Люди заходять до нас не лише постригтися, а й поспілкуватись: де, як не в барбершопі можна поговорити на чоловічі теми, поділитися порадами та просто поговорити про спорт? Як і сто років тому, FIRM передає всі традиції чоловічих клубів – де кожен поважаючий себе чоловік може прийти, розслабитись, випити склянку віскі або келих пива, відпочити від жіночих розмов на тему відносин та нових туфельок, і просто відпочити в компанії друзів :)

Якою має бути ідеальна чоловіча перукарня в сучасному місті, на твою думку?

Сучасна чоловіча перукарня повинна показувати не лише високий рівень обслуговування, а й тримати чоловічу “важку” атмосферу і традиції від діда до батька і від батька до сина. Де тобі покажуть, як повинен виглядати справжній чоловік, і які в цьому переваги – кожен майстер повинен бути для свого клієнта вірним порадником у стилі, адже не кожна людина знає, яка зачіска підійде їй найкраще. Правильна стрижка, впевнене гоління, грамотний сервіс, крута музика в поєднанні з сімейними традиціями – це те, що повинна нести у собі справжня чоловіча перукарня.

Firm Barbershop

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.