Почуй мене: 7 правил у комунікаціях бренду з аудиторією
Почуй мене: 7 правил у комунікаціях бренду з аудиторією
Як достукатися до вашої аудиторії
[ads-pc-2]
Ірина Виговська
головна редакторка Bazilik Media
Слово «комунікації» стало настільки загальновживаним, що претендує на звання «слова року». Проте коли ми говоримо про комунікації бренду, маємо на увазі не лише популярні канали на кшталт соцмереж, які першими спадають на думку.
Комунікація − це будь-який прояв бренду у будь-якій сфері. Бренд передає меседжі у світ усіма доступними для нього засобами: текстом, звуком, ароматом, вивіскою, кольорами, тактильними предметами, поведінкою. Усе, з чим певним чином взаємодіє аудиторія, є проявом бренду, тобто його комунікацією. Про основні правила і тренди у комунікаціях 2019 року нам розповіла головна редакторка Bazilik Media Ірина Виговська.
Корисний контент
Маркетинг-відділи брендів за своєю структурою все більше стають схожими на медіа. Контент має нести цінність: бути корисним, цікавим, пізнавальним для клієнта. Наприклад, магазин еко-товарів OZERO розповідає про ситуацію з довкіллям і робить власне дослідження ступеня забруднення повітря, щоб розмістити результати у своєму пості. Клініки закликають берегти здоров’я і дають ґрунтовні поради, фітнес-центри завантажують у стрічку повноцінні плани тренувань, а в IGTV Nike з’являються мотивувальні мікросеріали про людей, що йдуть до мети.
Історії замість продажів
Комунікації великих брендів уже давно налаштовані не лише на розповідь про продукт, а й на трансляцію власних цінностей. TEDx продає не квитки, а ідеї. Nike − не спортивну форму, а втілення всього, що забажаєш. Сторітелінг став обов’язковою складовою будь-якої кампанії. Тепер сценарій є не лише у рекламного ролика, а й у кожного посту.
Незвичайні форми для контенту
Фотографії на бордах, статті в журналах і пости у соцмережах − теж канали комунікації, але перемагає той, хто вигадає найнезвичніший формат для контенту. Наприклад, жовті рюкзаки Glovo, що самі собою розповсюджуються містом, аромат техніки Apple (і свічка з цим ароматом) або берлінська вечірка від Philip Morris на тему різних смакових відчуттів. Гості у фірмових дощовиках бренду заходили в темне приміщення, де йшов дощ з різними смаками. Треба було ловити краплини дощу і відгадувати, на що схожий кожен наступний смак.
Соціальна складова комунікацій
Несерйозно кидатися порожніми колтуекшенами (call to action − з англ. «заклик до дій») про покупку певного товару у світі, де щодня відбувається щось важливе. Інфопривід спрацює краще, якщо буде підкріплений соціальною складовою. Наприклад, G-bar вирішив шити перуки для онкохворих, що пройшли етап хіміотерапії, Monobank зробив кешбек на благодійність, закуповуючи апарати для українських лікарень, а PornHub випустив «бджолине порно», щоб привернути увагу до еко-проблем.
Акцент на офлайн
У кожному шоурумі, хабі, просторі, коворкінгу чи на заході обов’язково мають бути інстаплейси − місця з м’яким світлом і особливим декором для фотографування на пам’ять. Яскравий приклад − рожева стіна Paul Smith у Лос Анджелесі або Museum of Ice Cream у Нью Йорку та Сан Франциско. Якщо люди захочуть зробити фото на вашій локації, завантажити його в соцмережі і відмітити вас, ви отримаєте UGC (прим.: User-generated content − медіаконтент, який створюється самими користувачами) − контент, про який нині мріє кожен бренд. Те саме стосується упаковок товару: якщо вони довершені, їх захочеться сфотографувати й показати іншим.
Не робити зайвих рухів
Не кожному бренду обов’язково потрібні всі канали комунікації. Тому перед тим, як взятися за стратегію для чергового каналу, варто зрозуміти, чи дійсно він підходить вашому бренду і вартий того, щоб витрачати на нього час. Відповідь «у всіх є, і нам потрібно» не приймається.
Усе до дрібниць
Продумана комунікація − це диявол у деталях. Це тепла вода з крану, привітний персонал, офлайнове й онлайнове охоплення. Це коли тобі пропонують чай, коли у мобільному додатку дотримуються того ж tone of voice, що і під постами у соцмережі, коли після зустрічі з брендом, навіть випадкової, лишається приємний післясмак.
Більше про комункацї читайте на Bazilik Media.