Меню & пошук

Науково доведено: як соцмережі, меми і вік впливають на наше щастя

Науково доведено: як соцмережі, меми і вік впливають на наше щастя

Пояснює тренерка зі щастя Алла Клименко


[ads-pc-2]

Світові наукові дослідження показали, що чуже щастя викликає депресію, песимісти стають успішнішими в роботі за оптимістів, меми шкодять здоров’ю, а після 30 ми вже не такі щасливі. Inspired попросив тренерку зі щастя Аллу Клименку пояснити, чому так відбувається, і розповісти, як працює людське щастя.


 

Алла Клименко

Тренерка зі щастя, співзасновниця проекту Upgrade

 

Чуже щастя викликає депресію  

Багато людей сприймає чужий успіх як свою невдачу, і це відбувається мимоволі. Дивлячись на те, чого у нас немає, або чого ми недостойні, як нам здається, ми часто засмучуємося. Когось порівняння себе з іншими може надихнути досягати більшого і допомагає справлятися з труднощами, в інших це викликає почуття неповноцінності, провини або невпевненості в собі та, відповідно, робить нещасними.

Є й хороша новина: з цим можна працювати. По-перше, важливо усвідомити, що саме вас турбує. По-друге, повернути собі силу, згадати, що ви можете впливати на все, що відбувається у вашому житті, і почати працювати над тим, що не влаштовує. І якщо деякі речі вам змінити не під силу, ви точно можете змінити своє ставлення до них. Ну, і по-третє, працювати над своєю самооцінкою. Якщо ви навчитеся любити, цінувати себе і захоплюватися своїми досягненнями, то успіх інших людей буде тільки надихати і радувати вас.

Я не можу заперечити факт, що в когось чуже щастя викликає депресію, але з упевненістю можу сказати, що щасливі люди захоплюються успіхами інших. Працюйте над своїми думками і особистим щастям.


Користувачі Facebook, які відмовляються від соцмережі на місяць, почуваються щасливішими

Без соціальних мереж набагато легше концентруватися на моменті тут і зараз і отримувати задоволення від усього, що відбувається

Часто «зависання» в телефоні це сигнал самотності. А самотність (і це теж науково доведено!) має на нас такий самий вплив, як і 15 викурених цигарок. Відмовляючись від соціальних мереж, ми набагато більше спілкуємося з реальними людьми, займаємося своїми хобі, проводимо час із сім’єю. Відповідно, почуття самотності зменшується, а відчуття потрібності зростає. До того ж одна з речей, які роблять нас щасливішими, перебування в теперішньому моменті. Переглядаючи стрічку Facebook чи Instagram, ми зазвичай відірвані від того, що відбувається з нами в реальному житті, події ніби проходять повз нас. Без соціальних мереж набагато легше концентруватися на моменті тут і зараз і отримувати задоволення від усього, що відбувається.

Але я не готова стверджувати, що соціальні мережі зло. Багато людей використовує їх як джерело натхнення, нових ідей і корисних знайомств, і це ніяк не заважає радіти реальному життю. У всьому можна шукати баланс.


Мозок, який і відповідає за стан щастя, може бути набагато «молодшим» фізичного тіла, якщо ми регулярно робимо певні дії для його включення: пробувати нове, робити нове, слухати нову музику, вивчати незнайоме мистецтво, дивитися фільми нових жанрів, їздити новими дорогами, подорожувати.

Меми шкодять фізичному і психічному здоров’ю

Більшість мемів зазвичай пов’язані з висміюванням певних категорій людей, їхньої поведінки або способу життя. Часто «здорові» ідеї в них нівелюються, а «нездорові», навпаки, підносяться. Вони мають сильний вплив, особливо на підлітків. Таке явище, як булінг, теж нерідко базується на інтернет-жартах.

З одного боку, сміх продовжує життя і робить нас щасливішими; я й сама пересилаю смішні картинки друзям. З другого

інтернет-жарти зробили нормою багато речей, які раніше не приймалися суспільством. Наприклад, «пити вінішко» щодня стало умовно прийнятним, адже здається, що так роблять усі. Тому я розумію занепокоєння дослідників і поділяю його. Думаю, нам потрібно знайти спосіб доносити до підлітків правильну, здорову інформацію, щоб це було смішно, вірально, але при цьому корисно.


Розмови про особисте життя негативно впливають на дружбу

Це очевидно ніхто не любить жертв. До того ж існує механізм «емоційного зараження», коли люди, з якими ми спілкуємося, переймають наші емоції. Відповідно, скарги на особисте життя і поганий настрій автоматично псують настрій і тим, хто нас слухає.

Розчарування та особисті трагедії час від часу трапляються з усіма. Що робити? Вчитися проживати свої емоції, прощати, а якщо не виходить робити це самостійно звернутися до психотерапевта. А для друзів слід бути тією людиною, яка допомагає рухатися

Як тільки «зависаємо» в рутині й перестаємо розвиватися − рівень енергії падає, а з ним і рівень щастя.

вперед, підтримує, перемикає на позитив і беззастережно вірить. Ми всі хочемо собі такого друга добре б і самому цим другом стати.


Після 30 рівень щастя падає

Одні дослідження це підтверджують, інші говорять про зворотне. Паспортний вік ніяк не впливає на щастя, це факт. У контексті щастя і самовідчуття людини вік дуже відносна категорія. Є люди, які відчувають себе «старими» в 21, а є ті, хто в 75 ще молоді всередині. Мозок, який і відповідає за стан щастя, може бути набагато «молодшим» фізичного тіла, якщо ми регулярно робимо певні дії для його включення. Ми можемо активувати роботу мозку, створюючи для нього «збагачене середовище»: пробувати нове, робити нове, слухати нову музику, вивчати незнайоме мистецтво, дивитися фільми нових жанрів, їздити новими дорогами, подорожувати.

Поки ми продовжуємо вивчати щось, відчуваємо інтерес до життя, мозок вважає себе молодим і дає нам енергію. Але як тільки «зависаємо» в рутині й перестаємо розвиватися рівень енергії падає, а з ним і рівень щастя.


Песимісти стають успішнішими в бізнесі за оптимістів

Люди з позитивним мисленням в середньому заробляють більше песимістів, багато досліджень це підтверджують. Принаймні коли мова йде про найманих працівників. Коли ж доходить до власного бізнесу, з’являється набагато більше фінансових ризиків, і, очевидно, оптимісти частіше приймають ризиковані рішення, оскільки вірять в успішний результат. Їм властиво трохи переоцінювати свої шанси на успіх.

Я не закликаю всіх ставати песимістами, радше реалістами. Або ж заводити бізнес-консультантів, здатних оцінювати ризики більш тверезо.

Позитивний погляд на речі дає багато переваг, не лише в бізнесі, але й в інших сферах життя. В оптимістично налаштованих людей кращий стан здоров’я, налагоджені стосунки, вища якість життя. Вони вміють радіти тому, що мають. А який сенс в успішному бізнесі та мільйонних оборотах, якщо не вмієш отримувати від них задоволення?

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: