Меню & пошук

Де і коли дивитися на найдовше повне місячне затемнення століття

Де і коли дивитися на найдовше повне місячне затемнення століття

Точний час затемнення та пряма трансляція


[ads-pc-2]

У ніч на 28 липня відбудеться найдовше повне місячне затемнення століття, за яким можна буде спостерігати в Україні. Затемнення триватиме 1 годину 43 хвилини, а місяць в цей час набуде червоного кольору. Затемнення відбувається, коли місяць опиняється в тіні Землі. Коли сонячне світло досягає місяця, проходячи через атмосферу Землі, місяць виглядає червоним.

Цієї ночі окрім «кривавого» місяця, в небі можна буде побачити велике протистояння Марса, що наблизиться до Землі менше ніж на 60 мільйонів кілометрів. Щоправда, виглядатиме він як яскрава зірка. Тому, аби розглянути Марс, потрібен телескоп.

Коли дивитися

В Україні можна буде спостерігати за всіма фазами місячного затемнення. Воно почнеться 27 липня о 21:24, максимальної фази досягне о 22:30, а закінчиться о 02:28 28 липня. Саме під час повного затемнення з 22:30 місяць буде червоним.

Де і як дивитися

Спостерігати за «кривавим» місяцем можна в телескоп, бінокль або і зовсім без спеціального обладнання. Дивитися на місячне затемнення повністю безпечно. Найкраще це робити в місці без яскравого освітлення, наприклад, за містом.

Проте хмарність може завадити побачити місячне затемнення в Україні. У цьому випадку можна увімкнути пряму трансляцію.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: