Меню & пошук

5 TED-лекцій про людей з інвалідністю, що не визнають обмежень

5 TED-лекцій про людей з інвалідністю, що не визнають обмежень

Ці люди довели, що можуть подолати будь-які перешкоди


[ads-pc-2]

Inspired зібрав 5 TED-лекцій про людей з інвалідністю, які змогли довенсти що їхній спосіб життя аж ніяк не обмежений у можливостях.


Дайвінг у інвалідному візку

23 роки тому Сью Остін вперше сіла в електричний інвалідний візок. Для жінки це стало звільненням, адже вона могла рухатись сама, не покладаючись на допомогу інших, які до цього штовхали її візок попереду. Втім у ставленні людей навколо вона відчувала жаль, всі вони асоціювали візок з вадою та втратою. Тож Сью захотіла у формі мистецтва показати які можливості надає її новий спосіб пересування – своїм візком вона створювала картини. Пізніше жінка захопилася ідеєю дайвінгу, і швидко зрозуміла, що її візок не може їй завадити в цьому, а здатен навіть допомогти.

 


Як адаптивний одяг надає сили людям з обмеженнями

Ви маєте улюблений одяг, в якому почуваєтеся впевнено? Дизайнерка та стилістка Мінді Шейер запевняє, що у кожної людини є такий предмет гардеробу, адже доведено, що вбрання здатне впливати на наш настрій і самооцінку. Син Мінді народився з дегенеративним фізичним розладом, процес одягання для нього надзвичайно ускладнений, адже хлопець не може самостійно застібати на гудзики чи блискавку. Це спонукало дизайерку задуматися про адаптивний одяг – вбрання, яке люди з інвалідністю зможуть вдягати самостійно, не шукаючи допомоги у інших. Відтак Мінді сторила власну організацію, що займається розробкою такого одягу.

 


Чого я навчилася подолавши найскладніший у світі тріатлон?

Заплив на 4 км, 180 км на велосипеді,  а потім повномасштабний марафон без перерв: взяти участь на пройти до кіня у легендарному змаганні Ironman – це мета для багатьох спортсменів-чемпіонів. Але коли Мінда Дентлер, пересуваючись усе життя на протезах, вирішила взяти в цьому участь, вона мала на меті дещо більше ніж просто отримати медаль. Історія першої чеміонки Ironman з інваліднюсть.

 


Як я використовую ехолокацію для навігації по світу

Деніел Кіш осліп через рік після народження, але навчився “бачити”, використовуючи форму ехолокації. Він цокає язиком і видає уривчасті звуки, що відбиваються від поверхонь у навколишньому середовищі та повертаються до нього, допомагаючи йому конструювати розуміння простору навколо. У своїй провомі для TED, Кіш показав, як це працює.

 


Дешевий всюдихідний інвалідний візок

Інженер Масачусетського Інституту Технологій, Амос Вінтер, подорожуючи Танзанією зацікавився темою пересування інвалідів на візку. Втім якщо у місті шлях є порівняно легким, то по грунту, піску чи багнюці проїхатися в такому візку вже значно важче. Вінтер поділився власною розробкою –  всюдихідним та дешевим візком за менш ніж 200 доларів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: