Меню & пошук

Сергій Пішковцій, автор Inspired – про натхнення, Орвелла та вітчизняне книговидавництво

Сергій Пішковцій, автор Inspired – про натхнення, Орвелла та вітчизняне книговидавництво

[ads-pc-2]

Сергій Пішковцій, автор Inspired - про натхнення, Оруелла та вітчизняне книговидавництво

В цей перший понеділок грудня, коли Київ та цілу низку українських міст замітає снігом (а деякі – заливає дощем), співрозмовником у 5Books став Сергій Пішковцій. Багатьом нашим читачам, гадаю, він знайомий як людина, що тривалий час працювала в команді блогу Watcher, а також вела низку цікавих тематичних блогів, виступала на різних баркемпах та конференціях, а ще є чи не найвищим українським блоґером :). На сьогоднішній день Сергій створив один з найбільш яскравих та помітних проектів Уанету – Inspired (про який ми теж згадаємо в розмові). Але поговорити я його запросив – все ж таки – про книжки:

– Привіт! Ну що ж, розкажи трішки про себе і свій проект тим читачам, котрі нічого про це не знають

– Привіт, мене звати Сергій, я – автор блогу про натхнення Inspired.com.ua. На сторінках цього сайту ми ділимося всім прекрасним, що знаходимо в інтернеті та намагаємось мотивувати людей до кращого.

– Ти багато читаєш? Які книжки любиш читати (жанри, види, зарубіжних чи вітчизняних видавництв тощо)?

– Читаю не багато, на жаль: зазвичай не вистачає або часу, або сили волі, аби прочитати всю книгу. Тому останнім часом в структурі прочитаного переважають різноманітні бізнес-книги та ділова література. Хотілось би, звісно, чогось цікавого художнього почитати – але знову ж таки, не завжди вдається.
Тим не менш, список книг, які хотілось би прочитати, я веду, і сподіваюсь, що незабаром там буде викреслено кілька позицій. З художніх жанрів люблю якусь реалістичну прозу або фантастику. А з ділового жанру люблю книги видавництва «Манн, Иванов и Фербер». Хоча щодо цього варто зауважити: не зважаючи на вдалий маркетинг, далеко не кожна бізнес-книга є корисною і цікавою. Тому треба навчитись відрізняти «лапшу на вуха» від дійсно вартісних порад.

– Ти читаєш за допомогою електронних ґаджетів чи віддаєш перевагу паперовим книжкам?

– Коли вчився у школі, то це були, звісно, паперові книги: я привозив з різноманітних книжкових ринків та магазинів у інших містах цілі торби, які займали все більше й більше місця.

Проте останнім часом зрозумів, що паперові книги, окрім тактильних відчуттів, не приносять задоволення: вони займають зайве місце і їх неможливо читати в темряві.
З появою iPad читати стало простіше і цікавіше: зважаючи на те, що я дуже часто знаходжусь в дорозі (по декілька разів на місяць), то наявність кількох книг на планшеті це дуже добра штука – я можу читати тоді, коли хочу і те, що хочу, а не те, що помістилось у мій рюкзак.
Використовую також сервіс Bookmate у вигляді iOS-додатку: всього за 25 грн. за місяць передплати у вас є доступ до всієї книжкової бази, яка включає і художню, і ділову літературу, і навіть останні новинки.

– Яку книжку можеш порекомендувати нашим читачам? Що на твою думку є must-read на сьогодні?

– Важко сказати, оскільки я насправді прочитав ще не так багато книг, як хотілось би, тому не можу бути універсальним порадником. З того що прочитав сам, хотілось би порадити Джорджа Орвелла «1984»: актуально в наш час тотального конфлікту між державою та людиною; Василь Барка «Жовтий князь»: книга має остаточно відкрити очі на проблеми Голодомору для тих, хто досі думає, що це пусті балачки.

– Як оцінюєш стан справ в сучасному українському книговидавництві? Яких книжок бракує на полицях українських книгарень?

– Стан справ катастрофічний. Влада, зайнята розбазарюванням коштів та ляльковим театром для виборців, не особливо переймається проблемами книговидавництва. Тому перше, чого потребує галузь – це сприятливішого податкового клімату для книг, вироблених в Україні і українською мовою.

Друга важлива проблема – це, власне, небажання людей читати. Вона є наслідком першої проблеми: коли постає питання, що купити – їжу, одяг чи дорогі книги, – то відповідь очевидна. Проте я думаю, що ще не все втрачено, і шанси для розвитку залишаються, просто треба зробити трохи зусиль у цьому напрямку.
Бракує багато чого: перекладів класичних творів українською (вони якщо і є, то по захмарним цінам), якісної літератури для дітей середнього і старшого шкільного віку, і так далі.

– Які блоги чи сайти на книжкову тематику можеш порекомендувати?

– Сайтами на цю тематику на жаль не особливо цікавлюсь (знову ж таки – через відсутність часу). Те, що хотілось би прочитати, і так завжди тримаю в голові :) Про якісь новинки книжкові зазвичай дізнаюсь або зі своїх стрічок у Facebook / Twitter, або безпосередньо на сайтах улюблених видавництв (наприклад, той же “МИФ”).
Побажання усім банальні, але дієві: читайте якомога більше. Старайтесь знаходити час хоча б на одну книгу щомісяця: художню або ділову. Саме книги допоможуть вам розширити свій світогляд та виглянути з-поміж стіни незнання.
Цей матеріал було вперше надруковано в блозі 5Books в грудні 2012-го року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: