Меню & пошук

Олександр Дрозд, Growth.In.UA – про бізнес-книги, захоплення класикою та саморозвиток

Олександр Дрозд, Growth.In.UA – про бізнес-книги, захоплення класикою та саморозвиток

[ads-pc-2]

Олександр Дрозд, Growth.In.UA - про бізнес-книги, захоплення класикою та саморозвиток

Нещодавно ми закликали наших читачів писати нам, якщо хочете поділитись тим, що читаєте і розповісти про себе та свої проекти. І ось – “перша ластівка”: розмова сьогоднішня відбулася саме завдяки відгуку на нашу пропозицію. Олександр Дрозд, керівник та засновник проекту Growth.In.UA – гість редакції Inspired:

– Розкажіть трохи про себе і про те, чим займаєтесь, для наших читачів

– Я працюю в сфері інтернет-комерції і навіть у вільний від роботи час багато читаю про різні експерименти, тестування та нові тенденції.

Взагалі я навчався в КПІ на інженера акустика, але ніяких перспектив на останніх курсах не бачив. Тоді я зрозумів, що усі можливості знаходяться в інтернеті. Першим моїм вдалим досвідом у глобальній мережі стало створення сайту growth.in.ua. Ідея проекту змінювалася декілька разів за весь час і сьогодні, якщо коротко, Growth.In.UA – портал про саморозвиток.

– Проект, я так розумію, не в останню чергу спрямований на те, щоб надихати молодих (і не дуже) людей на професійне зростання та появу нових бізнес-ідей?

– На момент створення ідея проекту була дуже простa: календар освітніх подій. Цього мені виявилося замало, я почав вдосконалювати сайт і додавати нові рубрики. Наразі контент дійсно спрямований на мотивацію до професійного зростання та персонального розвитку.

На сайті зібрано багато професійних порад, практичних дій та рекомендацій щодо різних аспектів життя та роботи. Сподіваюся, що мій проект дійсно допомагає читачам розвиватися та надихає на нові звершення:)

– Чим ще захоплюєтесь, окрім роботи над цим проектом? Яке місце займають книги, художні та ділові, у Вашому житті?

– Ще одним з моїх хобі є нумізматика (я колекціоную монети різних країн). Це почалося ще з дитинства, проте зараз часу для такого захоплення стає все менше. Але я не пропускаю жодного шансу зібрати монети у своїх друзів, що подорожують:)

Щодо книг, останнім часом я багато читаю, в основному ділову літературу. Щодня по дорозі на роботу та додому, в метро я встигаю прочитати сотню-півтори сторінок. Усі думки про книги я намагаюся зібрати в одне ціле і пишу свої рецензії (їх можна знайти на сайті мого проекту). Мені подобається читати книги і втілювати ідеї у своїй роботі.

Олександр Дрозд, Growth.In.UA - про бізнес-книги, захоплення класикою та саморозвиток

Коли читаєш багато ділових книг, хочеться переключатися на щось інше, і так я почав читати художню літературу. Це дозволяє прочистити голову, щоб потім повернутися до осмислення бізнес-ідей. Серед останніх художніх – усе класика: По, Ремарк, Маркес… Я не читав сучасних творів, щоб порівнювати їх з класичними, але інтуїтивно зупинився на останніх.

– Як оцінюєте стан справ навколо видання ділових книг в Україні? Адже в нас домінують в основному російськомовні переклади. Чи краще в оригіналі читати?

– Наскільки я знаю, в Україні одне велике видавництво ділових книг – “Баланс Бізнес Букс,” – але і вони випускають книги російською мовою. Це дуже складне питання, адже конкурувати з видавництвами, що випускають російськомовні книги і можуть збувати продукцію в декількох країнах, практично неможливо. Взагалі не варто обирати книгу, опираючись лише на мову її написання. Головне – ті ідеї, що можна з них взяти та перенести на свій бізнес.

Щодо оригіналу – це без сумніву плюс, але не у всіх достатній рівень володіння іноземними мовами. Це не художня література, в котрій можна пропускати незнайомі слова і розуміти усю історію. Висновок простий: чудово спілкуєтеся мовою оригіналу – читайте його, в усіх інших випадках – читайте зрозумілою вам мовою (не відмовляйтеся читати російськомовні книги лише через ідею національної ідентичності).

– До речі: які 2-3 бізнес-книги можете порекомендувати нашим читачам для обов’язкового прочитання найближчим часом?

– Не буду зупинятися на профільних виданнях і порекомендую книги, що будуть корисні абсолютно кожному: “Принцип 80/20” Річарда Kоха – книга, що буде корисною для фахівця будь-якого рівня та сфери діяльності. Усі ми чули про Принцип/Правило/Закон Парето, але лише одиниці використовують його на практиці. Ви точно не пожалкуєте часу, витраченого на цю книгу.

“Сила волі” Макгонігал Келлі – ця книга про постійну боротьбу всередині кожного з нас. Ми обираємо, ким ми станемо і що ми для цього робимо. Книга допомагає досягати поставлених результатів і не шукати виправдань перед собою за втрачені можливості.

– Окрім ділової літератури, що із художніх творів можете порадити?

– Погляди на художню літературу – це взагалі тема окремої статті, але виділю ті твори, що дуже подобаються мені. “Божественна комедія” Данте Аліг’єрі – цю книгу усі читали ще у шкільній програмі. Тоді я її не дуже зрозумів і повернувся до неї уже в університеті. “Метаморфози/перевтілення” Овідія – в книзі просто чудово показаний образ суспільства та взаємовідносин.

Так коротко, тому що обидві книги зі шкільної програми і усі повинні були їх читати :) Сподіваюся, що хтось захоче прочитати ще раз.

– Наостанок – побажання від Вас для аудиторії Inspired

– Реалізовуйте свої ідеї, а не залишайте їх у країні мрій!

Фото – зі сторінки Олександра у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

10 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: