Меню & пошук

Вчені розробили рукавичку, яка перекладає жестову мову в режимі реального часу

Вчені розробили рукавичку, яка перекладає жестову мову в режимі реального часу

Жестовою мовою користується близько 70 мільйонів людей по всьому світу.


[ads-pc-2]

Вчені розробили рукавичку, яка перекладає американську жестову мову у реальному часі, що потенційно дозволяє людям з порушеннями слуху комунікувати без необхідності перекладача. Про це повідомляє CNN з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature Electronics.

Уздовж пальців рукавички розташовані датчики. Вони ідентифікують рухи і відправляють їх на смартфон, який перекладає їх зі швидкістю одного слова в секунду.

Пристрій розробили вчені з Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі.

«Ми сподіваємося, що це відкриє легкий шлях для людей, які використовують жестову мову, спілкуватися безпосередньо з особами, що не володіють жестовою мовою, без перекладача. Крім того, ми сподіваємося, що це допоможе більшій кількості людей самостійно вивчати жестову мову», — сказав провідний дослідник Джун Чен. 

Дослідники також додали датчики на обличчя людей, які тестували пристрій, щоб фіксувати вираз обличчя, який є частиною американської жестової мови.

За словами дослідників, нова розробка легша, ніж будь-яке обладнання для перекладу жестової мови.

У світі існує понад 300 жестових мов, якими користуються близько 70 мільйонів людей. Американською жестовою мовою користується від 100 000 до 1 мільйона людей. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: