Меню & пошук

Роботи можуть ставати жертвами расизму – дослідження

Роботи можуть ставати жертвами расизму – дослідження

Все залежить від кольору, в яку пофарбують машину


[ads-pc-2]

Людиноподібні роботи можуть стати жертвами расизму, такого висновку дійшли вчені з новозеландського університету Кентербері спільно з колегами з Австралії, Німеччини та Китаю. Дослідження опублікували в електронній бібліотеці АСМ.

Науковці мали на меті з’ясувати, чи існує щодо роботів «упередженість до вибору жертви» (схильність поліцейських до насильства щодо темношкірих правопорушників). В експерименті брали участь 163 особи різного походження. Їм показали фото людиноподібних роботів, що мали різні відтінки та імітували людський колір шкіри. Учасники мали визначити їх «расу». Потім їм демонстрували фото людей та роботів, із різним кольором шкіри, які тримають в руках газовану воду, телефон чи пістолет. Учасникам треба було якнайшвидше вирішити, в кого з них  вистрілити.

Більшість стріляло в «темношкірих» роботів та людей зі зброєю в руках. Найменше пострілів було в сторону білих людей. Таким чином, науковці дійшли висновок, що люди можуть не лише  визначити «расу» людиноподібної машини, але і перенести на неї свої упередження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: