Меню & пошук

Фотоманіпуляції від українського фотографа Вадима

Фотоманіпуляції від українського фотографа Вадима

[ads-pc-2]

Фотоманіпуляції від українського фотографа Вадима

Ми познайомились з новою цікавою людиною: Вадимом aka Force, який публікує неймовірні фотороботи з графічними маніпуляціями, які досить часто використовуються в різноманітних комерційних штуках. 

vadim– Як відбулося твоє знайомство з фотографією?

– Почав займатись фотографією досить спонтанно десь у середині 2009 року. Мій старт був зумовлений багатьма подіями та людьми. Завжди тягнуло до чогось нового, а також у моєму житті завжди мали місце дизайн, графіка, живопис тощо. Все це якось призвело до того, що я вступив до вишу на спеціальність «графічний дизайнер». Правда, з першого разу мене не прийняли, а вже другій комісії не так пощастило: я пройшов. :)

З фотографією ми не одразу потоваришували. Навіть зараз не можу похизуватись ідеальними теоретичними знаннями мистецтва фотографії. Одразу зазначу, що в першу чергу я — ретушер та графічний редактор, а не фотограф. Це є суттєвою різницею.

Отже, почалось усе зі звичайної прогулянки з другом Артемом, який узяв із собою Nikon d40. Декілька кадрів на цей фотоапарат, які я потім дещо видозмінив у фотошопі, і заклали фундамент моєї теперішньої пристрасті.

– Якою була перша фотокамера?

– Фотокамер у мене було небагато. Першим «дзеркалом» був Nikon d60, а зараз використовую Canon 7d. Хотів би зауважити, що посуд кухаря суттєво не змінить смак його страв, адже від цього готувати краще він не стане. Більшість людей помилково вважають, що якщо придбають круту «дзеркалку», то всі проблеми зникнуть. Насправді їх стає ще більше.

– Що тебе надихає на створення твоїх шедеврів?

– Найбільше надихає відчуття, коли мені подобається той результат, над яким я пітнів годинами.

Також додають наснаги роботи таких майстрів своєї справи, як Маша Кузьменкова, Ашот Геворкян, Ігор Клепнєв, Зорік Істомін, Дмитро Ребус. Це свого роду фантастична п’ятірка, що мене надихає, коли в мене певна творча криза.

Завжди дуже приємно, коли мої роботи вражають оточуючих, проте мені вони в більшості випадків не подобаються.

– Якою була твоя найекстремальніша зйомка?

– Чесно кажучи, таку ще чекаю в майбутньому. Проте була досить цікава подія, що трапилась зі мною та моїм другом у місті Пекін. Повертаючись на метро з нічної прогулянки, нас застала найсильніша за 70 років злива у КНР. Вода піднялась більше ніж на півтора метра, та нас, на відміну від володарів дорогих авто, це не турбувало. Ми плавали прямо у дворі, фотографували, дуріли. Якісь китайці навіть зняли нас на відео, виклали на місцевий ютуб, на якому ми наступного дня набрали 2 млн. переглядів. :)

– Яку роль відіграє для тебе фінансова сторона фотографії?

– Комерційна складова за важливістю для мене завжди плентається позаду хорошої ідеї, концепції та самого процесу зйомку. Творчість у мене завжди на першому місці. Такий принцип можна прослідкувати в моїх роботах, адже 70% відсотків моделей — це мої друзі. Трапляється, що я й сам можу заплатити певній людині, якщо вона ідеально підходить під мій концепт. Ясна справа, що я ніколи не відмовлюсь від винагороди, адже фотографія — це мій основний прибуток. Проте, зі мною завжди можна знайти компроміс.

– Що вважаєш найскладнішим у фотографії?

– Найважчим для мене є передача емоцій людини, показати її так, як ще ніхто і ніколи її не бачив. Професійні фотографи зазвичай роблять 200-300 фотографій за один підхід, а вибирають лише 3 найуспішніші. Так і для мене: якість фотографій важливіша за їхню кількість. Кожного разу, коли працюю з моделлю, в мене враження, що це моя перша фотосесія, і часто бракує впевненості.

– Від роботи з якими напрямами фотографії ти отримуєш найбільше задоволення?

– Подобаються digital, ретуш, колаж, левітація… Обожнюю, коли сидиш над фотографією декілька годин, щось мудруєш, а в результаті виходить щось гарне. Взагалі зараз працюю над тим, щоб об’єднати внутрішні світи моделей з моєю пост-обробкою.

– Питання не зовсім по темі: якою є твоя мрія? :)

– Питання дуже навіть по темі, адже мрію стати якісним графічним фоторедактором та дизайнером. Я вважаю, що коли займаєшся улюбленою справою, яка ще й приносить дохід,  це і є щастя.

– Чи є у тебе поради для початківців у цьому мистецтві?

– Вважаю, що повчати когось мені ще рано :) Ще сам активно навчаюсь, але, напевно, все життя так буде. Скажу відверто, що жоден відеоурок у мережі я ще не додивився до кінця. Більш ефективними вважаю майстер-класи, але їх теж жодного разу не відвідав. Також багато часу приділяю перегляду кіно і подальшому аналізу фільмів. У кіно кожний кадр може бути фотографією, і для мене не завжди важливим є сюжет, а скоріше сама картинка, кадр, композиція, корекція кольору, освітлення. У цілому я завжди відкритий до діалогу, допомоги і завжди без проблем розповім про історії створення своїх робіт.

Головне, не варто копіювати інших, адже так назавжди і залишитесь другими. Витратьте декілька годин, днів, тижнів на ідею та її втілення в життя і отримаєте безцінний досвід та задоволення :)

http://500px.com/4rce

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: