Меню & пошук

The Substanse: українське інді-звучання з Луцька

The Substanse: українське інді-звучання з Луцька

[ads-pc-2]

IMG_3359

Про назву гурту

Той, хто вперше знайомиться з назвою гурту і принаймні на базовому рівні володіє англійською мовою, я впевнений, уже встиг задатися питанням: «Чому гурт, який виконує пісні виключно англійською допустив елементарну помилку у власній назві, назвавши гурт замість орфографічно правильного – «The Substance», граматично неправильним – «The Substanse»?» Помилка у назві зроблена свідомо. Більше того навмисно. Справа в тому, що визначившись з назвою, з’ясувалося, що за океаном уже існує гурт під назвою «The Substance». Не довго думаючи, хлопці вирішили просто замінити літеру «c» на «s» і лишити назву у тому авторському вигляді, який вона має зараз.

Про перший концерт «на виїзді»

Мало кому відомим є той факт, що перший не львівський виступ «Океану Ельзи» відбувся у Луцьку. Так само, мало кому відомо, що перший свій концерт за межами Луцька Сабстенси дали у Києві. Це був виступ у рамках мистецького фестивалю «FABRIKA», який, до речі, проходив на репетиційній базі «Тиква». Там проводив свої репетиції той самий Вакарчук і компанія.

Того ж року «The Substanse» ще чотири рази поверталися до Києва з виступами в клубі «44», на арт-пікніку Слави Фролової, в ресторації «Диван» та на «Гогольфесті».

Про відбір на SZIGET 2015

Щороку один з кращих фестивалів Європи «SZIGET» проводить конкурс серед молодих українських гуртів з метою відшукати той, який гідно представить Україну на фестивалі. Цієї весни «The Substanse» увійшли до 40 кращих серед більше, ніж 400 заявок. Сабстенси пройшли до фіналу за відкритим голосуванням і змагалися за можливість представляти Україну на Сіґеті з такими гуртами, як: ONUKA, The Maneken, Epolets, Tape Flakes та ін. Фінал конкурсу відбувся 8 травня у концерт-холі Sentrum в Києві. До речі, «The Substanse» також стали вибором одного з членів журі, який до останнього залишався таємницею для всіх і зберігав статус «Secret Star». Ним виявився угорський музикант Yonderboi, «угорський Моцарт» і «вундеркінд, який підкорив усю Європу».

Про склад

Від самого початку у складі гурті немає бас-гітариста. Спитаєте, чому? «Тому що немає у Луцьку басиста-хіпстера», – жартома відповідають хлопці. Насправді, до питання басиста в гурті повертаються досить часто. Поки що басові партії взяв на себе клавішник Дмитро Амброзяк. І звучить воно наче непогано, навіть певної специфіки звучанню додає. Але то не справа, коли доводиться грати на великій сцені. Тоді не вистачає тієї об’ємності і потужності звуку, яку створює бас-гітара. Тому питання з басом в гурті лишається відкритим.

Про музичну освіту

Єдиний в гурті, хто отримав музичну освіту – Діма. Стас брав уроки у барабанщика «Флайзи». Орест і Тарас (гітарист) опановували інструмент самі, без стороннього втручання.

Про паління

Усі без виключення в гурті палять. Навіть менеджер. Більше того, усі палять папіроси від «Lucky Strike». Так вже склалось історично. Саме по собі, без жодних домовленостей. Хтось палить 2 роки, хтось – 4. І нехай їхні мами не читають цей матеріал. Як би це не нагадувало комусь пропаганду паління чи рекламу «Lucky Strike» – це не так. Можливо тому, що «The Substanse» поки не стали «Arctic Monkeys» і люди після публікації цієї статті не підуть блоками скуповувати сигарети цієї марки.

Про вегетаріанство

Фронтмен гурту Орест Стасюк – вегетаріанець. Вегетаріанцем він став тоді, коли це ще не було мейнстрімом. Це сталося 6 років тому. Нехай більше ніхто в гурті не поділяє цю його пристрасть, але всі сприймають цей факт з розумінням, навіть з якоюсь незбагненною повагою.

Про вищу освіту

Є у Луцьку університет. Донедавна Волинський національний університет ім. Лесі Українки, тепер – Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки. У ньому всі четверо здобувають свої бакалаври, на різних курсах різних факультетів.

Про перший альбом

«Selencia» – це перший повноцінний альбом гурту, який зараз перебуває на стадії мастерингу та пост-продакшину. Його реліз відбудеться наприкінці травня.

Після ЕР та кількох синглів, які виходили один за одним, хлопці написали достатньо нового матеріалу і сформували його в альбом. У ньому 9 англомовних пісень, створених за останні 9 місяців. Вони формують нове звучання гурту, яке місцями може нагадувати Foals, місцями – Radiohead, лишаючись при тому досить специфічним та унікальним, щоб не сплутати його з чимось іншим.

Про музичні смаки

Лише пісні двох гуртів точно є у плеєрі кожного з Сабстенсів. Це – «Radiohead» і «Foals». Стас виношує особливу особисту нелюбов до «Aerosmith». Важко пояснити причини такого ставлення, тим не менше – це факт. Тарас слухає «Дельфин», «Ночные грузчики», «Макулатуру». Не важко зрозуміти, що в музиці йому подобаються глибокі змістовні тексти і продумані гітарні партії. В Орестовому топі – Damon Albarn, який, за його словами, відродив британську музику 90-х, працює над різними проектами і взагалі створює різнопланову музику. І ті ж самі «Radiohead» і «Foals», які роблять технічно складну музику.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: