50 найкращих українських альбомів 2015 року
50 найкращих українських альбомів 2015 року
[ads-pc-2]
Вітчизняна музична сцена останні роки дуже приємно дивує і росте не по днях, а по годинах. То ж слідом за найкращими кліпами ми відібрали для вас і платівки, яких у цьому було як грибів після дощу.
Lakeway – Heartbeat
«У порівнянні із попереднім міні-альбомом, «Heartbeat» здається нам більш зрілим як щодо якості, так і у плані індивідуальної фірмовості. Нині ми дуже пишаємося ним», – вокаліст гурту Дмитро Плахотний.
Гапочка – Лови мої слова
Кохання, секс, край прірви, Індія, запалений сірник та електронне звучання – все це новий альбом гурту «Гапочка». Відчувається вплив нашумівшого у 2013-му шотландського синті-поп гурту Chvrches.
Detach – I am
Новий потужний альбом столичної Alternative Metal групи DETACH, яка починає виходити з андеграунду, і йти вперед поперед крейсером-криголамом пережитків, стереотипів і сумнівів.
MegamasS – Один 2
Ще одні важковаговики з Києва та їх ЕР “Один 2” не залишили байдужими прихильників даного жанру у минулому році
На Відміну Від – Новий альбом
Старожили українського “Аренбі” нарешті викашляли третій альбом. Минуло цілих шість років з моменту презентації останнього повноформатника «Врубайся!», і аж вісім – з гучного студійного дебюту «На Відміну Від» із альбомом «Я боюся Чебурашку». За цей час у музикантів назбиралось багато матеріалу, гострих тем, міцних слівців та фірмового гумору. Саме тому “Новий Альбом” хлопців вийшов досить різним тематично: окрім стьобу та гумору на диску ви знайдете соціальну та навіть любовну лірику.
Control Light – Lincos
Співпраця двох електронних продюсерів: Єгора Ковальова й Тимура Шрамко раніше відомих як Panic Control. Це вже третя спільна робота експериментальних абстракціоністів.
Ostriv – Dark
Новий “темний” реліз від київських рокерів з гурту Ostriv (ех-«13»). Dark ЕР увібрав у себе пісні, які були написані під впливом тяжких, гнітючих почуттів. Тому він дещо похмурий, кожен трек тут на зриві… А невдовзі слухачі отримають змогу почути їхній наступний міні-альбом, який суттєво відрізнятиметься за настроєм й буде «теплим, романтичним і світлим…”
The Hardkiss – Cold Altair
The Hardkiss продовжує напористо рухатися вперед. Це напористість відбивається не тільки в поведінці, але і в звучанні. У новий міні-альбом «Cold Altair» увійшли пісні, які поп-група вже перевірила на концертній та фестивальній публіці навесні і влітку…
The Maneken – Sale 30%
Свіжа платівка від маестро молодої української музики Євгена Філатова. Назва «Sale» добре поєднується з назвою The Maneken. Цей EP – перша частина трилогії. У наступному році будуть цифрові релізи ще двох частин, по п’ять треків у кожній, а потім – реліз повного альбому на дисках і вінілі. У фізичному виданні будуть і додаткові треки.
Indytronics – Scintilla Wave
За словами музикантів з гурту Indytronics (ех-Bonehouse), під час роботи над альбомом вони надихалися духом рок-н-роллу, тому «Scintilla Wave» «наскрізь просякнутий енергією та юнацькою зухвалістю».
Simon Stone – Stolen Songs
«Ця платівка є результатом двох років наших пригод, відкриттів, зіткнень та боротьби. Віримо, що він додасть вам сил побороти усі труднощі і дарувати любов щиріше та пристрасніше. Основний меседж «Stolen Songs» полягає у тому, що до музики та до усіх творчих процесів варто ставитися із певною мірою іронії та гумору. «Вкрадені пісні» – це коли кожна нота не просто «крапнула» зверху, а з’явилася внаслідок багаторічного вбирання творчості знакових авторів сучасності. Ми не претендуємо на роль творців чогось унікального – усе вже було вигадано та поцуплено до нас. Нам лише пощастило зібратися разом та видати власний досвід через свої фільтри»
Blooms Corda – Monodance
Blooms Corda – одна з декількох творчих іпостасей столичного музиканта Данила Галика, а Monodance – її другий за рахунком вихід у світ. Це тягливо-мелодійний рок з елементами джазу та блюзу, який одним здасться монотонним, а інших проб’є на меланхолію та філософствування. Якщо ви із другої категорії, то після прослуховування Monodance можете легко спіймати себе на думці, що така нагода в сучасній українській музиці з’являється не щодня. І справді – ідеальний саундтрек для танців наодинці.
Pins – Марафон
Один з найкращих релізів цієї осені – новий альбом гурту PINS – «Марафон». Попередній лонгплей «Мандрівник» вийшов у далекому 2008 році.
Sunguns – Тобі
«Запис альбому проходив у атмосфері спокою та легкості, що надало усім нашим композиціям лірично-ніжного забарвлення. Наш дебютний альбом сповнений щирих емоцій, які ми пропускали крізь себе протягом усього періоду роботи над ним: від написання пісень – до їхнього запису. Недарма реліз лонгплею супроводжується фразою «Ці звуки лиш тобі…», адже ми хочемо наголосити, що усі наші композиції адресовані особисто кожному слухачеві. Наш рецепт – багато лірики, багато щирих емоцій і легкість виконання!»
Morphine Suffering – Пам’ятай хто ти є
Новий альбом київського гурту Morphine Suffering неодмінно сподобається всім поціновувачам важчого сегменту сучасної української музики, адже музиканти підготували для вас у ньому порцію дійсно якісного та потужного матеріалу у trancecore/metalcore стилістиці.
MAiAK – Fast Forward
«Цей міні-альбом – результат нашої роботи над собою та пошуків себе у музиці, діалог із глибинами підсвідомості та навколишнім світом, аудіо-меседж, який несе у собі наші енергію, переживання та емоції. У пісні «For Friends» є слова: This song for those who can hear the voice of soul. Увесь цей альбом – це поліфонія голосів наших душ»
Esquizet – Ask Why
У гурті Esquizet все на своєму місті і це дуже круто. Навіть не відвідавши концерт можна відчути шалену енергетику банди на прикладі записів другого ЕР – Ask Why. Музика пронизана атмосферою психоделічних 60-х і гранжових 90-х, гарна суміш чи не так?
Glory Box – Glory Box
Glory Box – це суміш фанку, соулу, диско, джазу та інших мотивів, які музиканти черпають з різноманіття музичного світу в цілому. Їх музика жива, сповнена емоцій, фарб та імпровізацій
Maut – Black Swift
Франківський колектив MAUT і їх перший альбом «Black Swift». Свою творчість хлопці характеризують як прогресивний/експериментальний рок. Місцями чимось нагадує старий добрий Deftones.
Fun Service – Riot in the Candy Kingdom
«Музика несе в собі кілька важливих для мене послань. По-перше – це відсилання до музики 60-х років, яка для мене залишається найважливішою і впливає. По-друге – це бажання зробити «дуже гітарну» музику, при цьому різноманітно звучну, але не вилізти далеко за рамки жанру поп-пісні»
The Bajikans – Passenger of Life
Дебютний альбом одного з найкращих українських гуртів The Bajikans. Passenger of Life – якісно новий рівень звучання незалежної рок-музики в нашій країні. Гроші з продажу альбому група планує витратити на переліт до США, так як хлопцям надійшла пропозиція від продюсера Ron Saint Germain попрацювати разом над наступною платівкою. Він працював з Sonic Youth, Michel Jackson, U2, Jimmie Hendrix… Таку можливість впустити не можна, тому хлопці вірять у підтримку шанувальників і готуються підкорювати Захід.
Tape Holder – Amplicionism
«Amplicionism» – невеличка історія, розбита на п’ять частин, що є аудіовізуалізацією процесів життєдіяльності. Вони циклічні і зустрічаються усюди. Це допоможе знайти відгук у розповідях. Не можна сказати, що один трек – це одна закінчена думка. Усі вони рано чи пізно стануть продовження або передвісником іншого. Кожна частина аудіозапису є окремим інструментом розуміння. Тут ви рідко почуєте повторювані мотиви.
Mandarina Duck – Garden Souls
Група із Запоріжжя mandarina duck презентувала другий альбом під назвою «Garden Souls». Альбом виконаний у жанрах інді-рок, дрім-поп, шугейз.
Bahroma – ИПИ
Bahroma та їх новий міні-альбом під назвою «ИПИ». Робота включає в себе п’ять композицій. Саундпродюсером записи виступив клавішник гурту «Океан Ельзи» Мілош Єліч. Міньйон став першим релізом Bahroma на лейблі Enjoy Records, який видає таких артистів, як The Maneken, Jamala і Onuka.
Тайна Третьей Планеты – Враг Хорошего
Тайна Третьей Планеты видали останній альбом. Випуском четвертого лонгплею гурт поставив крапку на своєму існуванні.
The Erised – Desire
Група The Erised – темна конячка нової української сцени. Збірна солянка з п’яти вже відомих та успішних музикантів, які сходу поставили перед собою амбітні цілі. Ще до першого концерту група встигла випустити дебютний EP на британському лейблі і стала одним з головних відкриттів 2015 року.
Sunchase – The Truth
Британський лейбл Med School Music бере під крило все нових і нових електронників з України. Спочатку були Hidden Element і Detail, потім нашуміла група The Erised, а тепер Sunchase, майстер драм-енд-бейсу з Дніпропетровська. З часів дебютного альбому 2010 року, який став релізом місяця в журналі Mixmag, продюсер не перестає проявляти творчу свободу. М’які синтетичні хвилі, аскетизм і енергія – у цій музиці стільки повітря, що і драм-енд-бейсом вже не назвеш. Окремо варто відзначити спільний трек з лондонськими метрами Blu Mar Ten «Kolo» – бас тут метається подібно живій істоті
Колос – Як я живу
Друга частина нового альбому сольного проекту Колоса, лідера та вокаліста гурту ФІОЛЕТ. Перша частина побачила світ наприкінці минулого року.
Brunettes Shoot Blondes – Bittersweet
Сказати, що Brunettes Shoot Blondes стали сенсацією – не сказати нічого. Група з Кривого Рогу всього за місяць опинилася на головних сторінках більшості світових музичних видань, включаючи Billboard. Їх відео на англомовну баладу “Knock Knock” зібрало понад 6,5 мільйона переглядів на YouTube, тим самим побивши всі рекорди інших українських виконавців.На початку 2015 року «Brunettes Shoot Blondes» випустили дебютний міні-альбом «Bittersweet». Саундпродюсером треку виступив все той же Євген Філатов, а спонсором – компанія автовиробник Opel. В роботі над кліпом гурт вперше співпрацював з німецьким рекламним агентством Scholz & Friends Group.
Double Jack – Може дощ
У складі Double Jack поєднано вже досвідчених музикантів, які трохи більше півроку тому вирішили об’єднати свої зусилля в єдине ціле з метою створення нового цікавого музичного продукту. Учасники гурту зазначають, що це некомерційний проект, орієнтований здебільшого на живий звук.
Олександр Чайковський – Мої історії
Другий акустичний альбом молодого ліричного автора-виконавця з міста Житомир.
Anna-Mariia – Разные
До цього Anna-Maria випускали сингли “Твоє Місто”, “Целовать другого”, “Не Финал”, “5 Stars Hotel”, “Тримай Мене”, але до релізу повноцінного першого альбому співачки дозріли тільки зараз. Вони не хотіли заганяти себе в рамки. Головне, щоб це була музика від душі. Платівка різнопланова і слухач може вибрати собі ту пісню, такт, звук, який їм подобається.
Demian Feriy – Incredible Machines
Поп-музика, пропущена через призму психоделії та експериментальної електроніки. Сама обкладинка відображає колір і текстуру вмісту. Підводний світ, позаземні ландшафти і тропічний клімат, синтезований якимсь божевільним ученим романтиком у власній лабораторії.
Goodbye Earth – Bliss
Група Goodbye Earth була сформована в місті Рівне і випустила дебютний EP ще у 2013 році. У 2015 учасники колективу перебралися до Києва і презентували третій міні-альбом Bliss. Платівка поєднує в собі як важкі пост-рокові історії, так і наближені до інді-звучання мат-рок замальовки. При цьому довжина треків не перевищує 6 хвилин. Працювали над альбомом самостійно, саунд-продюсером став гітарист гурту Кирило Постніков.
Stoned Jesus – The Harvest
Українське стоунер-тріо Stoned Jesus заслужило популярність на Батьківщині і в Європі не тільки завдяки цікавій музиці, а й внаслідок титанічної працьовитості його учасників. Історія про те, як лідер команди Ігор Сидоренко у пошуках концертних майданчиків розіслав тисячі листів по містах старенької Європи і отримав менше десятка позитивних відповідей – відмінний приклад для того, хто опускає руки після зіткнення з першими організаційними труднощами. В епоху, коли левова частка виконавців орієнтується на випуск синглів, Stoned Jesus продовжують ударними темпами «бомбити» альбоми. У 2015-му, на шостому році існування, команда представила третю повнометражну платівку “The Harvest”.
The Substance – Selencia
Цю інді-рок-команду з Луцька хочеться назвати «українськими Foals» не для красного слівця. У їхньому першому повноформатнику Silencia все ніби й розходиться неквапними колами по воді, але за мить зривається в гітарно-барабанний шторм.
Vivienne Mort – Filin
Новий міні-альбом Filin – добірка акустичних напрацювань Vivienne Mort, яка поклала початок великому акустичному туру колективу.
Royal Corvus – Taste’o’Mania
У другому за ліком альбомі харківських рокерів, що вийшов на початку жовтня, поєднується кілька стилів. За словами учасників гурту, це «формує особливе звучання» платівки.
Omodada – Кімнати
Дебютний сольний міні-альбом «Кімнати» тернопільського музиканта Лесика Драчука, більш відомого під псевдонімом Omodada. Це своєрідна відповідь цьогорічним фаворитам західних чартів Tame Impala, які своїм дуже вдалим третім альбомом реанімували і повернули в маси неопсиходелію.
Kompas – 1
Прихильники сучасної альтернативної української музики отримали гарну звістку – світ побачив перший студійний альбом гурту Kompas – нового проекту колишнього вокаліста колективу «Анна». Платівку під назвою «1» музиканти виклали в Інтернеті у вільний доступ. Дебютний студійник «Компаса» вийшов досить тематичним, емоційно зарядженим та витриманим у своєму особливому стилі від першого до останнього треку. Місцями матеріал нагадує творчість французів My Own Private Alaska.
K.A.T.Y.A. – Кем была я
16 листопада, відбувся офіційний реліз першого повноцінного альбому проекту K.A.T.Y.A «Кем Была Я». До альбому увійшло 10 композицій. Платівка вийшла на лейблі Enjoy Records, який видає таких артистів, як Pianoбой, Pur: Pur і Peter and The Wolves.
Jamala – Подих
«Подих» – це альбом про відносини, любов і розставання. Можна сказати, що це мій особистий щоденник, який я вела останній рік. Те, про що я ніколи не розповім в інтерв’ю, правда про особисте життя, відверто викладена в піснях. Головний меседж цієї платівки – пізнай себе, прийди до себе через любов, розлуку, самотність. А якщо раптом ви зневірилися в любові, «Подих» вам лікар прописав.
Pur:Pur – Просто так
Чарівна харківська група Pur: Pur дістала з горища невидані пісні і об’єднала в «Просто так» EP. Шість пісень про весну, море і любов.
On The Wane – Sick
Новий альбом «Sick» київського гурту On The Wane був записаний наприкінці літа на студії SoundPlant (Київ) і зводився приблизно три місяці. Платівка ширше розкриває потенціал і можливості музикантів. Реліз є доказом плідної роботи і творчого піднесення. Нове звучання, жанрове коло стає все ширше і з’являються нові звуки і мелодії, яких до того ще не було.
daKooka – Radha
daKooka – сценічний псевдонім чернівецької співачки Катерини Єременко. Виконавиця тривалий час експериментувала із електронною музикою, проте стилістика «Radha» витримана в межах інді-попу.
Pianoбой – Take Off
Дмитро Шуров виклав в мережу новий альбом свого проекту Pianoбой. Платівка називається Take Off і включає 10 треків.
“Take Off – це стан, коли людина, птиця чи літак концентрує свої найкращі якості, щоб подолати сили, що тримають його на землі. Не завжди це вдається, але без відриву не буває польоту. А без польоту життя не має сенсу. Я присвячую цей альбом всім, хто жадає злетів, але не боїться падінь”
People Inside – Different
Новий альбом експериментальної групи з Києва, що вдало змішує рок та електроніку з танцювальними ритмами.
Леді Джанк – Буде що сказати
Грайливий україномовний інді-рок з фанковими добавками і найтоншими вкрапленнями соулу. Кожна пісня «Леді Джанк» і група в цілому виглядає, як розпрямляється пружина. У більшості своїй матеріал команди – енергетична гітарна дискотека, яка потребує рухомої фан-зони, здатної реагувати на еротичні конотації і легку розв’язність як основний режим подачі. Вокальна манера включає в себе деяку манірність, яка анітрохи не виглядає нав’язливо і вплітається в загальну тканину як зважений художній прийом. Такі собі послідовники Black Keys.
DVOE – Keep on moving
Дебютний EP групи DVOE – Ольги Дібрової (вокал, клавіші) та Артема Угоднікова (ударні). Раніше вони співпрацювали разом у проекті Gorchitza, але повну творчу свободу відчули тільки коли зігралися удвох. Вони розуміють один одного з півзвуку і разом роблять бадьору танцювальну електроніку.
Stepan i Meduza – Равновесие
Київський дует Stepan i Meduza поповнив дискографію другим студійним альбомом. Лонгплей отримав назву «Равновесие» та, як і цифрова версія попередника, складається із дев’яти композицій. Нагадаємо, дебютний альбом «Bludnitsa» (тоді ще тріо) побачив світ у 2012 році. А минулого року Stepan i Meduza випустили одразу три міні-альбоми.
Використано матеріали Comma, Notatky, Cultprostir, Musicinua, Muzmapa
Альбоми збирав Сергій Маркович
6 коментарів