Меню & пошук

Тетяна Батрак, ScrapNews.net – про натхнення, книжки та рукоділля

Тетяна Батрак, ScrapNews.net – про натхнення, книжки та рукоділля

[ads-pc-2]

Тетяна Батрак, ScrapNews.net - про натхнення, книжки та рукоділля

Останнім часом гостями редакції Inspired стають творчі люди. І сьогоднішній день не буде винятком: знайомтесь – Тетяна Батрак, блогер, мама, майстриня і цікава особистість:

– Для початку розкажіть трохи про себе і про те, чим займаєтесь, для наших читачів

– Якщо коротко, я – мама, дружина, блогер, скраперка, люблю фотографувати та подорожувати. На даний момент я допрацьовую свій останній тиждень у ролі офісного працівника та розпочинаю свій власний творчий політ (примітка: розмову записували ще в травні, тому зараз “офісний етап” життя Тетяни вже завершився). І цей політ тісно пов’язаний із скрапбукінгом.

– Трохи детальніше хотілося б дізнатись про Ваші проекти, присвячені скрапбукінгу

– В нашій країні цей вид рукоділля тільки починає розквітати. Якщо зараз вийти на вулицю та запитати у когось, що таке скрапбукінг, я думаю, що 10 з 10 не зможуть відповісти. Деякі навіть з першого разу не в змозі повторити слово.

Але все просто: слово scrapbooking складається з двох англійських слів: scrap – вирізка та book – книга, букв. «книга із вирізок». Історія скрапбукінга налічує не одне століття, але в тому вигляді, в якому ми бачимо його зараз, він існує лише починаючи з 80-х років минулого століття. Скрапбукінг – це вид рукоділля по виготовленню альбомів та збереженню фотографій та сімейної історії. І він прийшов до нас із США менш ніж 10 років тому.

Тетяна Батрак, ScrapNews.net - про натхнення, книжки та рукоділля

Щодо мене, то я дізналися про скрапбукінг, коли була у декретній відпустці. Просто виникло бажання якось урізноманітнити свої будні й створити щось гарне та миле з фотографіями донечки. Так з’явилися перші роботи та мій блог. Рік по тому разом із моїм чоловіком, який займався усіма технічними питаннями, ми запустили проект ScrapNews.net, де я разом з командою дизайнерів публікую статті, майстер-класи, огляди новинок, матеріалів, цікаві ідеї тощо.

– Чим ще захоплюєтесь окрім роботи над тематичним сайтом та особистим блогом? Яке місце займають книги, художні чи ділові, у Вашому житті?

– Люблю малювати, намагаюся приборкати акварель. До появи донечки займалася капоейрою, вона назавжди залишила слід в моєму серці. Читати теж дуже люблю, хоча не кожен день вдається «викроїти» на це час. В основному читаю те, що стосується творчості та особистого росту. Художні твори теж є на мої полиці, вони, так би мовити, для релаксу. Багато книжок про пригоди на кшталт «Індіани Джонса», іноді проскакує класика, здебільше зарубіжних письменників.

– Скрапбукінг вимагає чимало різних матеріалів та літератури тематичної. Замовляєте все це в інтернеті чи купуєте в місцевих крамницях?

– Абсолютно всі матеріали купую в інтернет-магазинах. На щастя, зараз таких, що спеціалізуються на цьому виду рукоділля дуже багато. Я взагалі віддаю перевагу онлайн-покупкам, і це стосується не тільки товарів для творчості.

– Як оцінюєте стан справ навколо видання книг в Україні? Чого вам як людині із творчим хобі не вистачає в українських книжкових магазинах?

– В нашій країни дуже багато людей, які кожен день спілкуються російською. Українським видавництвам важко, на мою думку, змагатися за місце під сонцем, коли в наш ринок щорічно вливається велика кількість російськомовних книжок. Я вільно читаю трьома мовами, але частіше російською та англійською. І не тому, що в мене є вибір, а якраз навпаки. Є багато книжок, які можна купили тільки російською, деякі є можливість прочитати тільки англійською. Процент української мови дуже малий. Зазвичай, мене виручають інтернет-магазини, якщо я не можу знайти чогось на полицях. Особливо це стосується «творчих книг» – про різні види творчості та рукоділля.

– Які книги можете порекомендувати нашим читачам?

– Дуже люблю читати біографії та історії успіху. Одна за таких книжок – «Звичка до творчості» (The Creative Habit: Learn It and Use It for Life) хореографа Твайли Тарп. Багато роздумів, багато порад з особистого досвіду. Ця книга заряджає, надихає та в котрий раз розвінчує міф, що творчий шлях – це легкий шлях.

– Дякую за розмову. Наостанок – декілька побажань від Вас для аудиторії Inspired

– Прокидайтесь рано, працюйте над собою кожен день та не забувайте посміхатись!

Фото надані Тетяною Батрак

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: