Юлія Дика – про натхнення, Музу, бізнес й арт-терапію
Юлія Дика – про натхнення, Музу, бізнес й арт-терапію
[ads-pc-2]
Пам’ятаєте, як гостею наших “Книг” була Оллі Перехрест (та сама, що завдяки Твіттеру видала власну збірку віршів)? Нещодавно Оля побувала на львівському Форумі видавців та поспілкувалася там із авторкою книги “Терміново потрібна Муза” Юлією Дикою. Їхню розмову редакція Inspired публікує сьогодні, аби розібратись, чому про саморозвиток та пошуки джерел натхнення так багато пишуть і говорять останнім часом:
– Розкажіть, будь ласка, про себе: хто Ви, чим займаєтесь.
– Вже декiлька рокiв мене кличуть Музою :) Останнiй час я присвятила написанню книжки, волонтерським заняттям з арт-терапiї із дiтками та практичним мастер-класам з натхнення з дорослими.
– Чи не страшно було кардинально змінювати стиль життя, роботу?
– Страшно було залишатись на «не-своєму» мiсцi. Йти вперед, в невiдомiсть, було страшно, та я жодної хвилини про свiй крок не пожалкувала. Це було iз вiдчуття «iнакше не можу».
– Як з’явилась ідея книги? І чому саме 88 рецептів? (прим.редакції – в книзі пошуки натхнення викладено у 88 рецептах)
– Iдея народилася з конспектiв, що я надаю учасникам моїх семiнарiв, та з моєї звички писати дайджести на книжки. Менi хотiлось написати книжку, яку б прочитала сама. Коротку, легку, ту, що задіє всi канали сприйняття. Простою мовою. Про натхнення. 88 – це просто цифра з одного боку. Кругла. Красива. З нескінченністю. З іншого боку, вона про те, що секретів про натхнення безліч, бо всi ми рiзнi. I це супер, це дає потяг до розвитку своєї скарбнички.
– На Вашу думку, чому зараз серед читачів стають популярні книги про натхнення та саморозвиток?
– Гадаю, що забагато останнім часом було шаблонів, тому зараз є дефіцит розвитку особистості, творчих здібностей й фокусу на задоволення від процесу праці.
– Як гадаєте, поєднується натхнення із бізнесом? Чи не боїтесь Ви того, що зараз натхнення стає бізнесом?
– Натхнення та бізнес є невід’ємними. Недаремно кажуть: роби, що тобі подобається і в чому є потреба в інших, i тобі не прийдеться працювати жодного дня в житті. Тому ні, не боюсь, бо натхнення це і є судини бізнесу, його неможливо продати, його неможливо запланувати. ;) Але я знайшла шлях, як його не втрачати й не витрачати даремно.
– Розкажіть, скільки часу пройшло від моменту зародження ідеї книги до моменту, коли Ви вже могли тримати її в руках?
– Здається, що то можна порахувати в місяцях, або роках – та то значно довше :) Книжка народжується з досвіду, з мрії. Вперше моя мрія про письменництво в мені зазвучала в 15 років…
– Чи не боялись працювати з видавництвом, яке до цього не видало жодної книжки?
– Ні, не боялась, я довірилась своїй інтуїції ;)
– Ви вже думали про другу книгу?
– Так, вже є три ідеї. Дуже-дуже кльові ;) Почну писати вже в жовтні, поки ці ідеї живі.
– Кого Ви бачите типовим читачем своєї першої, вже виданої книги?
– Тих, хто ототожнює своє життя з рухом – вперед, звичайно!
– Поясніть, що саме Ви вкладаєте в фразу “рух породжує рух”, якою послуговуєтесь?
– Ооо, якраз я про це. Щоб навчитися плавати, треба стрибати у воду – інших варіантів немає. Тому для того, щоб рухати життя, потрібно рухатись самому. І в цьому і кайф, і натхнення, й закладений вектор розвитку.
– Які книжки сама читаєте: художні, бізнес, нон-фікшн? Що б порекомендували нашим читачам?
– Я читаю рiзну лiтературу. Звичайно, багато психологiчно розвиваючої: про генiїв та натхнення. Про чутливість. Можу порадити мої улюблені: Твайлу Тарп ” Привычка к творчеству”, Юргена Вольфа “Школа литературного мастерства”, Джулию Кэмерон “Путь художника” и “Золотую жилу”. Це як мінімум ;)
– Дякую за відповіді. Наостанок – якісь побажання для Inspired :)
– Inspired бажаю мiцних крил та джерел, сповненних натхненням!
Текст: Ольга Перехрест | Фото та відео: видавництво Leole Books
0 Коментарів