Inspired Books: «Стратегія блакитного океану»
Inspired Books: «Стратегія блакитного океану»
[ads-pc-2]
Знаєте, що таке «блакитний океан»? Ні, це не те місце, куди воліють із настанням літа втекти всі стартапери :) «Блакитний океан» – це якісно нове бізнес-середовище, де конкуренція та позиціонування проектів і продуктів утворюється не у результаті «гризні» за позиції у рейтингах чи продажу точно такого ж автомобілю, тільки на 2% дорожче. В. Кім Чан та Рене Моборн розказують та показують, як подібний «океан» може утворити практично будь-яка компанія, проект чи стартап.
Ця книга вважається однією із найголовніших у сучасному світі стратегічного планування: досить лише згадати, що її перекладено 40 мовами різних країн світу. Сотні компаній – від виробників телевізорів до Цирку дю Солей – вважають цей бестселер своїм «настільним посібником.» Усталений штамп «акули бізнесу» передбачає плавання у «багряному океані» (де все – у «крові» жертв одвічної агресивної конкуренції, і нікому до пуття не видно, куди ж саме «плисти»). Мета авторів – довести, що в чистому «блакитному океані», котрий ви створите для себе і своїх клієнтів, плавати набагато затишніше і вигідніше.
Цікаві уроки «Стратегії блакитного океану»:
1. Загострюється конкуренція на всіх ринках та у всіх сферах діяльності в той час, коли традиційні бізнес-моделі одна за одною доводять власну неефективність (а то й взагалі відмирають).
2. Лише за останні 20 років з ринку зникло чимало успішних компаній, втім, після них залишились «блакитні океани». Менеджерів усіх рівнів в університетах та бізнес-школах продовжують вчити тому, як ефективніше борсатись у «багряному океані». Чи правильно це?
3. Основа стратегії в «блакитному океані» – це інновація цінності. Замість хронічних перегонів наввипередки із конкурентами вам слід створити такий стрибок якості та властивостей вашого проекту чи продукту, щоб у ніші, котру ви відкриєте, у вас просто не було жодних конкурентів, з якими треба було б «ганятися».
4. Перемогу завжди приносять найшвидші чи найбільші інноваційні технології. Комбінуйте низькі витрати, інновації, унікальність та практичність свого продукту – і ви отримаєте аудиторію, що піде за вами.
5. Інновації сьогодні виникають на перетині низьких традиційних витрат та високої зацікавленості споживача у вирішенні унікальної проблеми чи задачі. При цьому ви можете не лише аналізувати фактори впливу, але й створювати нові фактори чи повністю знищувати старі, що вже давно існували до створення вами «блакитного океану».
Кому читати: студентам старших курсів економічних та технічних факультетів, топ-менеджменту компаній та засновникам стартапів, корисною книга буде для маркетологів та консультантів з бізнес-планування.
Придбати «Стратегію блакитного океану» можна в магазині Kniga.biz.ua.
1 Comment