10 цитат з книги «Анатомія брехні: колишні офіцери ЦРУ навчать вас виявляти обман»
10 цитат з книги «Анатомія брехні: колишні офіцери ЦРУ навчать вас виявляти обман»
Змініть правила гри
[ads-pc-2]
Inspired спільно із видавництвом Vivat пропонує підбірку цитат з книги від колишніх працівників ЦРУ Сполучених Штатів, що досконало вміють розрізняти, коли хтось каже неправду.
Колишні офіцери ЦРУ, провідні фахівці з розпізнання брехні, розповідають читачу про методи викриття брехні. Адже уявіть, як би змінилися ваші стосунки, якби ви могли вчасно виявляти, бреше вам хтось чи каже правду.
У книжці «Анатомія брехні…» експерти розповідають, як вони користалися з методології, розробленої Г’юстоном, для викриття обману в боротьбі з тероризмом та злочинністю і як ці методи можна застосовувати у звичайному житті.
Філ Г’юстон − визнаний авторитет у сфері виявлення обману та допитів. Протягом 25 років працював у ЦРУ. Він винайшов методику виявлення обману, яку використовують у всіх розвідувальних органах та федеральних правоохоронних установах США.
Майкл Флойд − засновник компанії Advanced Polygraph Services. Служив у ЦРУ й Агентстві національної безпеки.
Сьюзен Карнісеро − розробниця програми поведінкового скринінгу, яку використовують у федеральних органах і приватних підприємствах.
Дон Теннант − працював у Агентстві національної безпеки аналітиком досліджень із питань міжнародної економіки. Пізніше здобув посади старшого редактора часопису Computerworld, а потім − директора редакцій Computerworld та InfoWorld. Лауреат Національної премії у сфері бізнес-журналістики імені Джессі Г. Ніла за висвітлення новин.
1.
Розумієте це чи ні, але коли ви востаннє намагалися визначити, чи каже людина правду, то з високою ймовірністю користувалися так званою «глобальною оцінкою поведінки». Ви, по суті, говорите собі: «Зараз я стану людиною-пилососом і всмокчу стільки інформації, скільки зможу, щоб мати якнайбільшу кількість даних, котрі допоможуть мені ухвалити найкраще рішення». Хай як розумно це звучить, досягти цього зась.
2.
Філ проводив інтерв’ю з іноземним агентом, якого підозрювали в діяльності, що шкодить інтересам США. Коли Філ поставив йому запитання «Ви таке робили?», той підняв пальця й глянув йому просто в очі. − Знаєте, − відповів агент, − я можу зробити так, що вас уб’ють.
3.
Чимало батьків, особливо матері, вірять, що мають природну здатність, базовий інстинкт до «читання» своїх дітей. Утім, зважте, наскільки успішнішими в цій справі ви станете з додатковими інструментами аналізу поведінки… Покладатися на інтуїцію добре в справах, що стосуються домашніх завдань та особистої гігієни. А от коли доходить до питань на кшталт наркотиків, сексу, булінгу та насильства, це може виявитися не найкращим рішенням.
4.
Якщо ви ставите комусь запитання, а вам не відповідають, на це є причина. Одна з можливих причин − те, що факти не на боці людини, і вона намагається придумати, як їй бути.
5.
Ми, безумовно, не підозрюємо ні в чому людину, якщо вона просто чемна. Та якщо у відповідь на запитання хтось раптово підвищує рівень увічливості − це має значення.
6.
Якщо ви мати чи батько й настав час поговорити з вашою дитиною про наркотики, не забувайте, що під час розмови треба буде перейти в перехресний режим. Наш досвід показав, що підлітки, які експериментували з наркотиками, схильні вельми покладатися на переконливі твердження, коли батьки починають про це розмову.
7.
Імовірно, найважливішою фразою в процесі збирання інформації є просте запитання «Що ще?». Ці два слова доносять до людини, яку ви опитуєте, що надавати вам вибіркову інформацію буде нелегко. Вони також слугують чудовим прикладом того, наскільки важливими можуть бути послідовні запитання.
8.
Якщо ви попросите десятеро людей перелічити вам п’ять надійних поведінкових індикаторів брехні, то не дивуйтеся, що всі десятеро згадають нездатність утримати зоровий контакт… Так, відсутність зорового контакту можна вважати за ознаку поганих манер у багатьох ситуаціях залежно від культури. Але визнаймо: щоб перестрибнути від кепських манер до обману, треба добряче розігнатися.
9.
Правоохоронні органи здавна асоціюють підвищений рівень тривоги з обманом. У цьому є зерно правди: ми знаємо, що між тривогою та брехнею є зв’язок.
10.
Невірність − тема, до якої не варто підходити лагідно чи просто вести розмову. Пам’ятайте, що порушення цієї теми в розмові з партнером, винним чи ні, може спричинити дуже емоційну ситуацію.