Меню & пошук

Нове дослідження виявило, що «Дівчина з перловою сережкою» спочатку мала вії й зелений фон

Нове дослідження виявило, що «Дівчина з перловою сережкою» спочатку мала вії й зелений фон

Аналіз полотна також показав порядок, в якому працював художник.


[ads-pc-2]

Після двох років досліджень в Королівській галереї Мауріцгейс в місті Гаага, Нідерланди, було встановлено, що дівчина на картині нідерландського художника Яна Вермеєра «Дівчина з перловою сережкою» спочатку мала вії. Музей виклав результати дослідження на своєму сайті. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Mauritshuis (@mauritshuis_museum)

Дослідники виявили, що художник дійсно малював дівчину з віями, а темний фон полотна колись був завісою зеленого кольору.

«Ні, ми не з’ясували, ким була ця молода леді, або чи існувала вона коли-небудь», — сказала директорка Мартіна Госелінк. «Але ми трохи наблизилися до неї».

Для досліджень музей використовував новітні технології: неінвазивні методи візуалізації й сканування, цифрову мікроскопію й аналіз зразків фарби. Аналіз проводився в спеціальній скляній кімнаті.

Завдяки макрорентгенівському скануванню і дослідженню через мікроскоп було встановлено, що Вермеєр намалював крихітні волоски навколо обох очей і що колись за дівчиною були деталі драпірування. Раніше вважалося, що відсутність вій і безформна порожнеча фону вказують на те, що Вермеєр зобразив ідеалізовану особу, а не реальну людину.

Дослідники також змогли визначити джерела пігментів, які використав художник у фарбі для олійного живопису.

«Дивно, скільки високоякісного ультрамарину Вермеєр використав в хустці для дівчини», — сказав керівник проєкту Аббі Вандівері. «Цей синій пігмент був ціннішим, ніж золото, в 17 столітті».

Аналіз полотна показав порядок, в якому працював художник. Спочатку Вермеєр використав чорні лінії, щоб окреслити композицію, а потім намалював обличчя дівчини, жакет і комір. Синя хустка і перлова сережка були кінцевими елементами.

«Той факт, що вона досі залишається загадкою, змушує людей повертатися і робить її цікавою і свіжою», — сказав Вандівер. «Добре, що залишаються деякі таємниці, і кожен може міркувати про неї. Це дозволяє людям по-своєму інтерпретувати дівчину».

Тепер всю картину можна уважно вивчити в режимі онлайн, збільшивши масштаб до 140 разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: