Ретрофутуризм. Масдар
Ретрофутуризм. Масдар
[ads-pc-2]
Здійсніть візуальну поїздку до міста Масдар, яке розташоване в передмісті столиці Об’єднаних Арабських Еміратів – Абу-Дабі. Масдар чи, як його іноді називають, Масдар Сіті (Masdar City) дійсно виглядає і дивовижним чином. Місто знаходиться в пустинному і важкодоступному місці, воно межує з однією з найкрупніших піщаних пустель у світі – Руб-ель-Халі. Це місце було вибране архітекторами не випадково, вони хотіли створити місто майбутнього, яке буде забезпечувати саме себе сонячною енергією, буде екологічно чистим і живим та буде розвиватися в жорстких умовах пустелі.
І справді, перше, що кидається в очі на кожному кроці, – це архітектура – кути, каркаси і незвичайні форми, що нагадують ті класичні уявлення про майбутнє, про які мріяли багато художників-ілюстраторів і фантастів на початку і в середині ХХ сторіччя. Але в порівнянні з тими уявленнями про майбутнє, дивують безлюдні вулиці, на яких тільки зрідка з’являються нечисленні студенти і вчені, що живуть в цьому місті.
Читачу пропонується подивитися на дві історії, які відрізняються між собою:
- ретрофутуристичним поглядом, що демонструє уявлення про майбутнє, які з’явилися в більш ранні часи ніж місто було сплановане та побудовано, і які, можливо, стали джерелом натхнення для архітекторів Масдар-Сіті;
- фотографіями вже існуючого Масдару, міста, що постає сьогодні перед очима.
- Центр Знань – це одна з будівель, яка знаходиться відразу ж при в’їзді до міста, або інакше кажучи, на околиці Масдару. Тут безліч прекрасних віддзеркалень, щоб робити селфі, оскільки нікого немає навколо.
- Верхня палуба Діскоптера, що є прототипом вертикально злітаючого повітряного судна, з його конструкцією відкритого типу і скляними стінами, створює відчуття
відкритості. Це зображення було намальоване нідерландсько-американським художником та інтелектуалом Олександром Вейгерсом в 1944 році.
- Басейн під Багатоцільовим Холом. Він знаходиться під дахом величезної будівлі, з якої відкривається вид на громадську парковку і віддалені передмістя Абу-Дабі.
- Ідилічні зображення проведення дозвілля, екстравагантність і безтурботність стирають межі між внутрішнім і зовнішнім простором в рекламі для компанії Моторола. Так це собі уявляв Чарльз Шрід в 1960-х роках.
- Сучасний фасад будівлі Інкубатора з округлими елементами, які допомагають знизити дію сонця до 63%. Прекрасні віддзеркалення можна спокійно спостерігати наодинці, оскільки вас ніхто тут не турбуватиме.
- «Життя в 1999 році», як це уявляв собі Фред Фрімен. Створена на початковому етапі Космічної ери, ця картина 1966 року дихає повним життям.
- «Сприяння потребам життя» – так писали в одному з випусків журналу Scientific American у вересні 1956 року, ілюструючи склади майбутнього.
- Підйомний пристрій біля Масдарського науково-дослідного інституту в університетському містечку. І хоча він ще не повністю роботизований і все ще вимагає участі людини для його функціонування, цей підйомний пристрій відмінно вписується в навколишнє оточення.
- Вид на житлові міські модулі, які були запропоновані впливовим американським концепт-художником Сидом Мідом (Syd Mead). Будучи ілюстраціями для американського журналу U.S. Steel в 1969 році, такі види є типовим уявленням про життя в майбутньому.
- Масдарський інститут науки і технологій, створений британською компанією «Фостер і партнери» (Foster + Partners), є однією з незвичайних будівель в Масдар-Сіті.
- Житлові будівлі Масдарського інституту з встановленими на дахах сонячними батареями, знаходяться поряд з Центром інноваційних розробок і рішень з безпеки.
- Центр міста 2050 – вражаючі передові технології, що не знищили повністю існуючу екосистему. Картина намальована в 1990 році художником Робертом МакКоллом.
- Серіал «Зоряні війни» мав величезний вплив на сучасну культуру і ці ілюстрації концептуального дизайну, ґрунтуючись на ескізах початкового сценарію кінофільму, побічно став джерелом натхнення для мільйонів людей. Намальовано Ральфом Ангусом МакКуоррі (Ralph Angus McQuarrie) в 70-х роках минулого сторіччя.
- Величезний багатоцільовий хол на в’їзді в Масдар. Всередині знаходяться спортивно-оздоровчий центр, басейни, лабораторії та адміністративні офіси.
- Станція автомобілів без водіїв в Масдарі (Персональний швидкісний транспорт). Одна з найбільш передових інновацій, що діють в місті, також є чудовим і обов’язковим місцем для відвідування.
- Охорона Золотих Дроїдів біля невідомого транспортного механізму. Створений неймовірним ілюстратором Сидом Мідом в 70-х роках минулого сторіччя, цей шедевр може стати передвісником найближчого майбутнього.
0 Коментарів