Меню & пошук

5 вистав, що змінюють наше уявлення про балет

5 вистав, що змінюють наше уявлення про балет

Балетні па під рок та електронну музику


[ads-pc-2]

Балет вже давно не асоціюється лише з балетними пачками та класичною музикою. Сучасна хореографія подарувала балету нове дихання, тим самим довівши, що цей вид мистецтва не має меж ні в часі, ні в стилях.

Напередодні прем’єри Complexions Stardust під музику Девіда Боуї, що відбудеться 25 листопада, редакція вирішила згадати приклади кооперації балету та рок-музики. Як виявилося, ідея поєднання двох жанрів виникла ще в 70-тих та залишається актуальною дотепер.


Балет під Pink Floyd

В 1970 у легендарного хореографа Лорана Петі виникла ідея створити балет на музику Pink Floyd за романом Пруста «В Пошуках Втраченого Щастя». Проблема полягала у тому, що Pink Floyd не мали часу прочитати твір та створити окремо музику для балету. Ролан вирішив поставити хореографію вже на існуючі доробки гурту, так і виникла постановка Pink Floyd Ballet. В щоу звучать пісні із визначних альбомів британського гурту: «The Wall», «Meddle», «The Dark Side Of The Moon», «Relics» и «Obscured By Clouds». Цікаво, що на початку під час постановки музику виконували наживо самі Pink Floyd, але згодом через щільний графік гурту балет почали виконувати під фонограму.


«Ballet for Life» під музику Queen

Особистість Фредді Меркюрі та геніальна музика Queen надихає людство вже не одне десятиліття.  В 1997 році Моріс Бежар створив балет на честь Фреді та соліста своєї трупи Хорхе Донну (обидва генії померли від СНІДу). В шоу також звучать твори Моцарта, який помер від смертельної хвороби у віці 45 років. Бежар наче намагався показати трагедію життя, коли молоді і талановиті люди рано лишають світ. Костюми для шоу створював дизайнер Джанні Версаче.  Дивний збіг обставин полягає ще й в тому, що Версаче був вбитий пострілом незабаром після прем’єри.


Ромео та Джульета під Radiohead

Чи замислювалися ви, що було б,  якби хтось із двох веронських закоханих обрав життя, а не смерть,  як в Шекспіра? Наприклад, Джульєтта? А якби таку історію вам показали ще й під музику Radiohead?

Мистецтво не має меж, і це доводить словенський хореограф Едвард Клюг, який створив виставу Radio and Juliet під музику видатних британців із новою сюжетною лінією. Едвард запропонував новий погляд на трагедію Шекспіра і обрав для цього музику із альбому OK Computer у виконанні Radiohead. Вистава набула великого резонансу і отримала ряд винагород на балетній арені.


Балет під Nirvana та багато інших

Хореограф найпрогресивнішого театру сучасності Nederlands Dans Theatre, Марко Гоек любив рок-музику все життя та намагався інтегрувати її в свою професію ще від початку кар’єри. Для своєї вистав «Chicks» він обрав музику Nirvana. Згодом Марко створюватиме неймовірну пластику під музику культових музикантів: Placebo, Джимі Хендрікса та багато ін.


Complexions Stardust під Девіда Боуі

Видатний хореограф Дуайт Роден славиться вдалими експериментами із рок-музикою. На рахунку Родена вже є балет під Metallica, де вдало скомбінована музика Баха та пісні від легенд треш-металу. Наразі режисер приготував постановку під музику Девіда Боуї, який надихав Дуайта своїми перевтіленнями на сцені. Вистава називається «Star Dust» – на честь найславнозвіснішого альтер-его Девіда, Зіггі Стардаст.  Доповнюючи музику мовою рухів, Роден прагне, щоби глядачі відчули ті емоції, які може викликати музика Бові.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: