Першу збірку п’єс Шекспіра продали за майже 10 мільйонів доларів
Першу збірку п’єс Шекспіра продали за майже 10 мільйонів доларів
Покупець назвав оригінальне «Перше фоліо» Шекспіра «святим Ґраалем книг».
[ads-pc-2]
Рідкісну копію «Першого фоліо» Вільяма Шекспіра 1623 року продали на аукціоні Christieʼs за рекордні 9,98 мільйона доларів — книга стала найдорожчим літературним друкованим твором в історії, пише CNN.
Збірник з майже усіма п’єсами Шекспіра (36 п’єс з 38) видали незабаром після смерті драматурга. 18 п’єс у книзі були опубліковані вперше, зокрема «Макбет» і «Дванадцята ніч». Повна назва книги — «Комедії, хроніки та трагедії містера Вільяма Шекспіра. Надруковано з точних та справжніх текстів».
Проданий на аукціоні примірник — один з п’яти повних екземплярів, які зберігалися у колекціонерів. Ще одну копію книги продали на аукціоні у 2001 році за 6,1 мільйона доларів.
#AuctionUpdate #Shakespeare’s ‘First Folio’ achieves $9,978,000, establishing a #WorldAuctionRecord for any printed work of literature. The folio contains 36 plays, including 17 printed during his lifetime, one printed after his death, and 18 that might have otherwise been lost pic.twitter.com/lCpyEtXFcu
— Christie’s (@ChristiesInc) October 14, 2020
Торги між трьома покупцями тривали 6 хвилин. Остаточна ціна продажу перевищила оцінку аукціонного будинку, який прогнозував максимальну ставку від 4 до 6 мільйонів доларів. Книгу придбав американський приватний колекціонер Стівен Ловентейл. У телефонному інтерв’ю після аукціону він назвав оригінальне «Перше фоліо» Шекспіра «святим Ґраалем книг».
«Перше фоліо» — найвидатніший твір англійською мовою, безумовно, найвидатніший твір театру, тому ті, хто люблять інтелектуалізм, повинні розглядати його як божественний об’єкт», — сказав Ловентейл, який володіє мережею магазинів рідкісних книг і фотографій.
Ловентейл придбав книгу в палітурці початку 19 століття. У книгу вкладено лист шекспірознавця Едмонда Мелоуна від 1809 року, що підтверджує його оригінальність.
Хоча було випущено близько 750 копій «Першого фоліо», до наших днів збереглося всього 235 примірників. З них тільки 56 вважаються повними, і майже всі вони зараз належать установам у США і Великобританії.