Скільки метеоритів і пилу щорічно падає на Землю — дослідження
Скільки метеоритів і пилу щорічно падає на Землю — дослідження
Основну частину маси становлять крихітні частинки пилу.
[ads-pc-2]
Команда британських вчених підрахувала, що маса космічного каміння, яке щороку падає на Землю, перевищує 16 000 кг. Про це пише BBC. У масу не включено пил, який постійно осідає на планеті.
Нова оцінка дає гарне уявлення про загальну кількість скелястих уламків, що прилітають з космосу.
«Більшість об’єктів, що потрапляють на Землю, дуже маленькі, — пояснив математик з Манчестерського університету Джефф Еватт.
Зазвичай вони важать від 50 г до 10 кг. Об’єкти, маса яких понад 10 кг, — рідкість.
Інше дослідження, підготовлене спільно вченими з Кембриджського університету, Імперського коледжу Лондона і Британської антарктичної служби, проводить оцінку ризиків для всієї планети. Воно виявило, що 60% падінь космічного каміння припадає на полюси Землі. Саме на полюсах було знайдено більшість метеоритів. Контраст «чорного на білому» робить пошук набагато простішими.
Так команда вчених знайшла 120 метеоритів у 2019 і 2020 році. На основі цього вони змоделювали загальну кількість падінь космічного каміння в рік — близько 17 000.
Вчені вважають, що усього на Землю падає близько 40 000 тонн (тобто 40 000 000 кг) позаземних матеріалів щороку, але основну частину маси становлять крихітні частинки пилу.