Меню & пошук

Топ-10 маршрутів для веловікендів Україною

Топ-10 маршрутів для веловікендів Україною

Куди поїхати на вихідні


[ads-pc-2]

Останнім часом в Україні зростає популярність зеленого туризму. А що може бути більш зеленим за велосипедні мандри? Пропонуємо топ-10 маршрутів вихідних мандрівок на велосипеді, які можна здійснити вже цього літа.


Відстані та ночівлі. Мандрівки мають дистанції 120-220 кілометрів і передбачають як мінімум одноразову ночівлю. Беріть із собою намет і ночуйте на природі, тим паче що в кожному із запропонованих маршрутів є безліч мальовничих місць для цього.

Транспорт та спорядження. До кожної з початкових та кінцевих точок маршрутів можна дістатися залізничним транспортом (плацкарт, інтерсіті або приміські поїзди Укрзалізниці, в купе велосипед навіть у чохлі не влазить).

В ідеальний набір веломандрівника входить: велосипед, велошолом, велочохол (для перевезення в потязі), намет, спальник, каремат, ліхтарик, пальник для приготування їжі на природі, велобаул (куди все перелічене можна спакувати). Якщо все це є, можна сміливо обирати маршрут і вирушати досліджувати цікаві ландшафти й милуватися новими краєвидами.


Олевськ – Камінне Село – Коростень

120 км

Як дістатися: з Києва – електричками Київ – Коростень – Олевськ, назад – електричкою Коростень – Київ

Ідеальний маршрут для спекотного літа. Більша частина шляху проходить поліськими лісами й лісовими гравійними дорогами. Родзинка маршруту – Камінне Село (51° 18′ 14″ N, 27° 58′ 39″ E 51.303889°, 27.9775°), розкидані посеред лісу величезні кам’яні валуни, що, немов бегемоти, вигулькують на поверхню своїми гладенько обтесаними водою і повітрям боками. В Коростені обов’язково відвідайте місцевий парк на річці Вуж, де височіє пам’ятник князю Малу, а також скуштуйте поліських дерунів зі сметаною.


Тернопіль – Збараж – Вишнівець – Почаїв – Крем’янець – Білокриниця – Дубно

155 км

Як дістатися: з Києва – потягом до Тернополя, назад – потягом з Дубна або електричками Дубно – Здолбунів – Київ

Тур для поціновувачів старих замків, палаців та спусків з підйомами. Ця місцевість вкрита пагорбами, тож будьте готові до постійних спусків та підйомів, особливо на відрізку Крем’яних гір біля Крем’янця. Не забудьте дорогою відвідати замок у Збаражі, палац у Вишнівці, замок у Крем’янці, палац в Білокриниці та замок у Дубно. Також варто заїхати в Почаївську Лавру, шедевр барокової архітектури.


Миронівка – Канів – Бучак – Трахтемирів – Кагарлик

160 км

Як дістатися: електричками туди і назад

Якщо хочеться втекти подалі від цивілізації й гамірних доріг – тоді вам на Букринський півострів. Букрин (або Трахтемирів) – місцина з козацькою історією, яка нині приваблює дауншифтерів та екотуристів. Тут майже немає асфальтованих доріг, мінімум місцевого населення, шикарні краєвиди, глибокі піщані каньйони та непролазні хащі. Дорогою до Букрина можна заїхати в Канів, відвідати Тарасову гору з могилою та музеєм Тараса Шевченка. Озеро Бучак – наступна must see точка. Більша частина дороги – стежка, яка пролягає між кручами, що поросли високою запашною травою та чагарниками. Варто заночувати на пагорбі біля Трахтемирова з неймовірною панорамою на Дніпро.


Кам’янка – Холодний Яр – Суботів – Чигирин-Черкаси – Сміла

160 км

Як дістатися: з Києва – потягом до Кам’янки, назад – потягом зі Сміли

Холодний Яр – природна та історична оаза в центрі України. Мотрин монастир, дуб Залізняка, місця боїв гайдамаків і воїнів Холодноярської республіки, гетьманська столиця Чигирин та село Суботів з Іллінською церквою, яка відома всім з п’ятигривневої банкноти – це все можна об’їхати та побачити протягом одного дня. Другий день можна присвятити Черкасам та Смілі. Заночувати можна на березі річки Тясмин або на Дніпрі під Черкасами.


Київ – Остер – Чернігів

160 км

Як дістатися: потягом або електричками Чернігів – Ніжин – Київ

Зачарована Десна – це майже 160 кілометрів дороги вздовж однойменної річки від Києва до Чернігова. Це надзвичайно зелена та мальовнича дорога, яка починається з лівого берега Десни, а за містечком Остер переходить на правий її берег. Безліч панорамних видів на річку, старі сіверські села з дерев’яними будиночками, відсутність великих доріг та можливість у будь-якому місці на маршруті освіжитися в Десні. Тільки зважайте на течію!


Сарни – Березне – Губків – Корець – Новоград-Волинський

170 км

Як дістатися: з Києва – потягом до Сарн, назад потягом з Новоград-Волинського 

Маршрут не з легких: глухе Полісся, кількадесят кілометрів піщаних доріг лісами, славнозвісна сошейка (кам’яна дорога). Якщо подолати всі ці перешкоди, то отримаєте справжній скарб – Надслучанську Швейцарію з її родзинкою, Губківським замком. Хоч від замку і залишилися самі руїни, навколишні кручі та краєвиди створюють неймовірно красиву картинку. Заночувати можна біля підніжжя замкової гори на березі річки. Ще одна цікава руїна – Корецький замок, куди варто зазирнути дорогою до Новоград-Волинського, кінцевої точки маршруту.


Чорнорудка – Андрушівка – Червоне – Бердичів – Черепашинці – Стрижавка – Вінниця 

170 км

Як дістатися: з Києва – електричкою до Чорнорудки, назад – потягом/інтерсіті з Вінниці

На маршруті вас чекатимуть величний Бердичів з його Монастирем Босих Кармелітів та Музеєм Джозефа Конрада (особливо радимо відвідати музей), палац в Андрусівці, руїни палацу в Червоному, командний пункт Гітлера часів Другої Світової війни (Вервольф) у Стрижавці, найкомфортніше місто для життя в Україні – Вінниця, та затоплений кар’єр в селі Черепашинці. На ночівлю зупиняйтеся саме на кар’єрі, тут просто неймовірний захід сонця.


Старий Самбір – Турка – Ужгород

185 км

Як дістатися: з Києва – потягом/інтерсіті до Львова, електричкою до Старого Самбора, назад – потягом з Ужгорода

Нещодавно на ділянці від містечка Самбір до Ужоцького перевалу відремонтували дорогу, тож тепер це, напевно, найкраща гірська дорога України. Гріх не скористатися такою можливістю і не відвідати гарні місця на маршруті. Бойківська столиця –  містечко Турка, старовинні дерев’яні церкви, Невицький замок, затишний центр Ужгорода – все це приправлено гірськими серпантинами та безкрайніми краєвидами вздовж західного кордону України. Майте на увазі, що на Ужоцькому перевалі функціонує пункт контролю прикордонної смуги, тож варто не забути документи.


Шостка – Новгород-Сіверський – Мезин – Короп – Бахмач

200 км

Як дістатися: з Києва – електричкою чи потягом до Шостки, назад – електричкою з Бахмача

Головна мета мандрівки – покататися заповідними територіями Мезинського національного парку на берегах Десни. Місце з гарними краєвидами та археологічним музеєм, де зберігаються артефакти з доби палеоліту. Також по маршруту – заїзд у старовинний Новгород-Сіверський, садиба у Вишеньках та гетьманська столиця Батурин. Багато лісів, річка й озера по маршруту – ідеальна комбінація для спекотного літа.


Воловець – Пилипець – Синевир – Колочава – Хуст – Свалява

220 км

Як дістатися: з Києва – потягом до Воловця, назад – потягом зі Сваляви

Необов’язково підніматися високо в гори, щоб відчути всю красу Карпат. Якщо у вас є велосипед, то можна за вихідні об’їхати декілька районів Закарпаття, побачивши гори, річки та водоспади. Стартуючи з Воловця, заїдьте на водоспад Шипіт в селі Пилипець, напевно, найвідоміший у Закарпатті. Звідти гірський серпантин поведе на верхівку Міжгірського перевалу. Озеро Синевир – перлина Карпат, трішки відхиляємося від основного маршруту і заїжджаємо сюди. Далі – відоме село Колочава, де функціонує десяток музеїв, серед яких – музей карпатської вузькоколійки. Теребле-Ріцьке водосховище – одне з небагатьох у Карпатах, втім, красу поєднання води та зелені гір псує купа сміття та пластику, що затримується біля дамби й обабіч берегів. У містечку Хуст варто піднятися на замкову гору, звідки відкривається чудовий краєвид на закарпатську рівнину. Фінішуючи у Сваляві, треба заправитися місцевим супом бограч та кашею банош.

 

Фото: Андрій Марущак

Більше про веломандрівки автора :

instagram.com/cycletoexist 

youtube.com/user/andriyfo

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: