Науковці виростили зменшену копію людського мозку
Науковці виростили зменшену копію людського мозку
На ній тестуватимуть ліки від психічних хвороб
[ads-pc-2]
Науковці з Гарвардського університету та Центру психічних досліджень Інституту Стенлі зуміли виростити органоїд (зменшену копію) людського мозку. Клітини у вирощеному органоїді розміщуються в тому ж порядку, що й у звичайному людському органі. Це відкриває можливості для тестування, дослідження та лікування численних хвороб, пише Science Daily.
Вчені стверджують: зменшена копія може змінити спосіб дослідження нейропсихіатричних захворювань і перевірити ефективність ліків. Раніше психічні відхилення та їхнє лікування вивчали на тваринах. Однак це неефективно, адже людський мозок дуже відрізняється від мозку інших видів.
«Ми всі використовуємо наш мозок по-різному. Але в кожного з нас є одна і та ж колекція типів клітин і основних зв’язків. Тому в основній будові та структурі мозок однаковий у всіх людей. Є лише найменші відмінності у типах клітин і структур мозку», – пояснила авторка досліджень, професорка Паола Арлотта.
Органоїди мозку можуть бути використані як життєздатні експериментальні системи для безпосереднього вивчення захворювань у пацієнтів та для порівняння ефекту лікарських засобів на тканини мозку людини.
Наразі команда під керівництвом Арлотти досліджує з використанням органоїдів розвиток та лікування аутизму.