Що почитати: 40 новинок Книжкового Арсеналу 2019
Що почитати: 40 новинок Книжкового Арсеналу 2019
Художня література і нон-фікшн, що варті уваги
[ads-pc-2]
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» стартує в Києві 22 травня і триватиме до 26-го. Збираємо нові книжки українських видавництв, які варто шукати на Книжковому Арсеналі 2019.
Художня література
Ірена Карпа «Добрі новини з Аральського моря»
#книголав
За словами Ірени Карпи, у цій книжці є все ‒ фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа.
«Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому немає ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати», – розповідає письменниця.
До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижа кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.
Жоель Діккер «Зникнення Стефані Мейлер»
Видавництво Старого Лева
Сорокап’ятирічний капітан поліції Джесс Розенберґ, унікальний слідчий, що розкрив усі справи, за які брався, й дістав за це прізвисько Капітан 100%, вирішує йти у відставку. На прощальній церемонії, під час якої його вшановують десятки колег, з’являється журналістка Стефані Мейлер і заявляє, що двадцять років тому в найпершій справі, яка стала визначальною в кар’єрі Розенберґа й кардинально змінила його життя, капітан припустився фатальної помилки, через яку в убивстві чотирьох людей обвинуватили невинну особу.
За кілька годин Стефані Мейлер, яка самостійно провадить розслідування того давнього злочину, таємничо зникає. Капітан Розенберґ вирішує зачекати з відставкою й береться за повторне слідство.
Крістіан Ґе-Полікен «Вага снігу»
Видавництво Анетти Антоненко
Молодий чоловік вирушає до батька, якого не бачив уже багато років, дорогою потрапляє в автомобільну аварію. Люди із закинутого десь у горах селища рятують його. Нянькою оповідача стає загадковий Маттіас ‒ друг, тиран, майстерний кухар і любитель розповідати історії. Їхня спільна домівка стоїть на краю села, засипаного снігом. Усю довгу зиму їм доведеться боротися за життя, збереження людської подоби, віри та надії на прихід весни.
Дорж Бату «Франческа. Володарка офіцерського жетона»
Видавництво Старого Лева
Франческа повертається. Командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Джорджіо та Франческа стають героями власної бондіани, разом рятують світ і одне одного, отримують офіцерські звання та дізнаються, як правильно закручувати гайки. Нова книжка Доржа Бату ‒ це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, афери, спецоперації і навіть смерть. А також про те, що робота в команді ‒ це не лише вміння добре робити свою справу, а й бути поруч у потрібний момент.
Марися Нікітюк «Можливо, завтра»
Видавництво Анетти Антоненко
«Можливо, завтра» – треш-роман у стилістиці магічного і брутального реалізму, що складається з трьох повістей від імені трьох героїв, які проживають найтяжчий місяць лютий в Індії, Україні та Англії. Ірландець Дара, що тікає в Індію від відповідальності, українка Віка, яка потрапляє в Індію в спробах забути свого колишнього хлопця-психопата Андрія. І власне Андрій, який стрімголов летить у пекло власного ж виробництва в замерзлому лютневому Києві. Всіх їх об’єднує високий рівень інфантильності, тотальна залежність і хиткі спроби віднайти щастя.
Фоззі «Червоні хащі»
Видавництво Старого Лева
Це історія мешканців будинку для людей похилого віку, який стоїть посеред лісу біля Черкас. Богдан Васильович Ковтун, колишній шкільний вчитель, приїжджає туди доживати віку. І раптом починає проживати нове, не зовсім зрозуміле йому життя. Там він зустрічає Йосипа Старенького, Журбу, Рибу та найкращого у світі пса. А ще стає свідком та учасником інтриг, дружби та ворожнечі, хитромудрих витівок, пустотливих радощів, зворушливого самозречення, подвигів та щемливої людяності, якої то бракує, то раптом стає несподівано багато.
Це історія сусідства, співжиття та порозуміння попри розбіжності в біографіях. Неважливо, якою мовою ти говориш, які історії мав раніше, де народився, вчився та чи читав класику. Головне, щоб уболівав за наших.
Ігор Астапенко «Чаполоч»
Видавництво Анетти Антоненко
Цей роман – виклик традиційним канонам художньої прози, поетичний бунт проти жанрових умовностей літератури. Головний герой, самотній філософ, живе в герметичному світі, в якому ховається від важкої реальності, долаючи ілюзії нестримної молодості в пошуках краси і смаку до життя, які втратив. Мов маленький будда із гетто «Школи для дурнів», дорослий чоловік намагається осягнути те, що бачить і боїться побачити під час глибокої психологічної кризи. І повернути втрачене – непідробну дитячу радість, первісну чуттєвість, голос трави, знання мови дерев, птахів і звірів, справжню повноту буття.
Алеш Штеґер «Прощення»
Видавництво Старого Лева
Роман оповідає про незвичні події, що відбулись одного разу в культурній столиці Європи – місті Марибор. У головних героїв, колишнього саєнтолога Адама Білого та журналістки Рози Портеро, є місія – детоксикація світу від отрути і гріхів минулого через прощення та звільнення душ. Метод – знищення могутнього «Великого Орка», який править містом та всіма його мешканцями, не гребуючи нічим.
Джон ле Карре «У розшуку»
Видавництво Старого Лева
У молодого чеченця Ісси Карпова непросте минуле – трагічна смерть матері, злочини батька, тюрми й катування, втеча і нелегальний перетин кордону, до того ж за ним полюють спецслужби різних країн, бо підозрюють, що він пов’язаний з терористами-ісламістами. Батько Ісси зумів накопичити на рахунку в приватному банку велику суму, та ці гроші здобуті нечесним шляхом, тому такий спадок синові не потрібен. Хлопець приїжджає в Гамбург, щоб забути минуле, почати нове життя, вивчитися на лікаря. Аннабель Ріхтер, яка працює адвокатом, вирішує допомогти Іссі, але дівчині доведеться розгадати непросту загадку: хто він насправді – мрійник з чистим серцем чи злочинець, невинна жертва чи лише пішак у чиїйсь великій грі?
«Кримський інжир»
Видавництво Старого Лева
Ця книжка об’єднала найкращі твори учасників першого українсько-кримськотатарського літературного конкурсу «Кримський інжир», що відбувся 2018 року. Поезія і проза, переклади українською і кримськотатарською, що увійшли до антології, дуже різні за жанром, стилем і поетикою, проте Крим – це спільна тема, що їх об’єднує. У кожному творі своя емоційна тональність: біль і глибокий, як море, смуток, але водночас розуміння того, що можна втратити рідний дім, та головне – не втратити власної й національної ідентичності. Під однією обкладинкою зібрано твори як кримськотатарською, так і українською мовами.
Кларісе Ліспектор «Записки для молоді: про написане і пережите»
Видавництво Анетти Антоненко
Це роздуми про письменництво і життя, які для авторки були двома подобами одного чуда: життя повсякденного. Бо що таке мова і в чому полягає алхімічна сила слова? Що таке поезія? У широкому і вузькофаховому розумінні. Ці питання ставили філософи, митці, поети, а теоретики красного письменства у свій спосіб шукали століттями формулу, яка б дала змогу не спотикатися об філософський камінь великого діяння творця, або автора. Цю заповітну формулу алхімії слова шукає в цій книжці й Кларісе Ліспектор. Тут і герметика, і герменевтика, і герметичність її творчості та життя, що злилися в одне, і літературний заповіт письменниці читачам.
Ґебріел Теллент «Моя найдорожча»
Vivat
У свої чотирнадцять Джулія досконало володіє навичками виживання, вміє стріляти й полювати. Проте в соціумі вона поводиться, наче дикунка, погано вчиться і зневажає саму себе. Увесь її світ – це батько, одержимий дочкою, який тримає її в психологічному полоні. Дівчинка вважає своє життя нормою, аж поки не зустрічає хлопця, що відкриває для неї зовсім інший світ. Ставши перед вибором, Джулія-Тертл обирає свободу від батька. Свободу, за яку повинна заплатити велику ціну.
Люсінда Райлі «Будинок орхідей»
Vivat
Джулія Форрестер – відома піаністка, яка живе мрією про гарний будинок у Провансі. Вона щаслива й успішна, аж тут у її житті стається жахлива трагедія. Джулія повертається до Англії, туди, де була щаслива в дитинстві, у Вортон-парк. Але теперішній власник маєтку Кіт Кроуфорд мріє якомога швидше його продати. Ані Джулія, ані Кіт не знають, що їхні долі нерозривно пов’язані. Під час ремонту, розпочатого Кітом, знаходять щоденник, написаний у 1940-х роках дідусем Джулії, який понад усе любив орхідеї. Про що йдеться на його сторінках? В історії двох сімей, розорених війною, Джулія виявить темні секрети, що змінять її життя.
Алекс Майклідіс «Мовчазна пацієнтка»
Vivat
Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина, вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Аж поки одного вечора не всаджує п’ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання – протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Тривале мовчання жінки і її таємничий автопортрет перетворили це вбивство на загадку для суспільства. Мовчазну пацієнтку переховують від уваги ЗМІ у «Ґроу», судово-медичній установі в Північному Лондоні.
Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить – чи захоче лікар почути правду?
Нон-фікшн
Скарлетт Кертіс «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки»
Видавництво Старого Лева
Це збірка есеїв акторок, співачок, активісток, письменниць, блогерок і дизайнерок, серед яких ‒ Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Гелен Філдінґ, Емма Вотсон, Джемма Артертон, Скарлетт Кертіс. Це не посібник про те, як бути ідеальною феміністкою, і не історія руху. Це приватні історії дуже різних жінок. Вони користуються косметикою (якщо хочуть), носять рожеве (якщо хочуть), плачуть (або ні) та почуваються сильними (або ні). Кожна з них має свою історію, свій досвід і свій голос ‒ і всі вони цінні та важливі.
Євген Клопотенко «Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати»
#книголав
Це збірка рецептів відомого українського шеф-кухара, кулінарного експерта та фуд-блогера, що може змінити уявлення багатьох українців про страви зі звичайних інгредієнтів, розкаже, як вдосконалити подачу та спосіб приготування.
Анна Рослінг-Рьонлюнд, Уля Рослінг, Ганс Рослінг «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо»
Наш Формат
Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку ‒ світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причина не в поінформованості чи інтелекті. Усе це ‒ ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби. У книжці Ганс Рослінг із допомогою співавторів Уля Рослінга та Анни Рослінг-Рьонлюнд показує помилки нашого сприйняття, дає інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.
Джеймі Олівер «Супер’їжа на щодень»
Видавництво Старого Лева
У цій книжці всесвітньо відомий шеф-кухар Джеймі Олівер поєднав свій яскравий талант із порадами та досвідом дієтологів, лікарів і прихильників здорового способу життя з різних куточків нашої планети. Так народилося 90 рецептів сніданків, обідів та вечерь, виникли цікаві ідеї перекусів і напоїв. Страви від Джеймі Олівера корисні, вишукані й прості. До кожного рецепту ретельно прораховано калорійність та визначено баланс інгредієнтів.
Волтер Айзексон «Ейнштейн. Життя і всесвіт генія»
Наш Формат
Атмосфера початку XX століття була наелектризована бунтарським духом новизни: Пікасо, Джойс, Фрейд. У цей ряд постатей, які зламали традиційні уявлення, можна вписати й Альберта Ейнштейна ‒ генія, що перевернув наше розуміння фізики. Ця інтелектуальна подорож почалася 1895 року, коли шістнадцятирічний Альберт поставив собі питання: що ми побачимо, якщо летітимемо поруч із променем світла. А вже через 20 років створив одну з найкрасивіших теорій в історії науки ‒ загальну теорію відносності ‒ та вивів найвідоміше рівняння Е = mс 2.
Цю докладну біографію написано після відкриття всіх архівів Ейнштейна. Автор аналізує науковий шлях й особисте життя фізика і показує, як творчість, нонконформізм, свобода та безмежне захоплення наукою переплелися в цій особистості.
Філіп Гук «Галерея пройдисвітів»
ArtHuss
«Мистецтво для ХХІ століття ‒ нова релігія. Купувати мистецтво ‒ це як вияв релігійності: тут здійснюється акт віри. Намагання раціоналізувати цей процес шляхом аналізу ціни, заплаченої за видатний мистецький витвір, не має сенсу так само, як застосування наукових пояснень до трансцендентального релігійного досвіду», ‒ пише Філіп Гук у вступі до книжки «Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів». Це справді погляд під незвичним кутом – історія становлення професії на межі мистецтва й бізнесу, представники якої склали ціну безцінному й породили новий ринок, де жага до прекрасного в поєднанні з самолюбством і жадобою грошей витворювали чудернацькі сюжети, формували канони й визначали напрями розвитку мистецтва.
Шон Байзелл «Щоденник книгаря»
Наш Формат
«Щоденник книгаря» описує рік із життя букіністичної книгарні в Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії книгаря. Автор розповідає про найцікавіші замовлення, про невпинні суперечки з працівниками, про розмови з найрізноманітнішими клієнтами – буркунами й натхненниками, людьми, які життя не тямлять без книжок, і тими, що шукають привід посваритися.
Ukraїner. Країна зсередини
Видавництво Старого Лева
Це книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Україною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го й охопила всі історичні регіони – від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною. Ініціатор проекту – Богдан Логвиненко.
Майкл Кауфман, Майк Кіммел «Чоловіки про фемінізм»
#книголав
Книга розкаже про основи та принципи фемінізму та змінить чимало поглядів на вже сформовані стереотипи. «Чоловіки про фемінізм» стане першою україномовною книжкою авторства обох чоловіків-науковців. Видання створене з ініціативи глобальногоруху HeForShe.
Волтер Айзексон «Бенджамін Франклін»
Наш Формат
Бенджамін Франклін – один з «отців-засновників» США, а також видавець, винахідник, поштмейстер, політик, меценат. Як інженер він створив першу бездимну грубу, громовідвід і біфокальні окуляри, як дипломат – зміг поєднати ідеалізм із політикою балансу сил, як державний діяч – запропонував створити федеральну модель національного уряду. Попри бажання вибудувати ідеальний імідж, він не соромився свого походження й усе життя продовжував підписуватися «Б. Франклін, друкар».
У цій книжці біограф Волтер Айзексон досліджує життя, філософію й особистість людини, погляди якої сформували найважливіші аспекти американської ідентичності – повагу до праці, раціоналізм і дух демократії.
Олег Сенцов «Жизня»
Видавництво Старого Лева
«Жизня» – збірка автобіографічних оповідань. Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом ітиме і з якого більше ніколи не зійде.
Френсіс Фукуяма «Політичний порядок і політичний занепад. Від промислової революції до глобалізації демократії»
Наш Формат
Вивчення розвитку людських суспільств не зводиться до каталогізації видатних постатей, подій, конфліктів і політичних рішень. Щоб зрозуміти основні процеси та поворотні моменти, слід дослідити, як виникали, змінювалися й занепадали політичні інститути – переконує професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. У другому томі своєї праці він аналізує, як розвивалися та взаємодіяли держава, право й демократія протягом останніх двох сторіч. Українське видання виходить зі спеціальною передмовою автора. Автор простежує, чому в одних країнах вдалося встановити демократичні уряди, яким властива відповідальність і підзвітність, а в інших – ні, а також описує небезпечні ознаки, що можуть вказувати на занепад розвинених демократій.
Валерія Козлова «Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті»
Видавництво Старого Лева
Ухвалюєте рішення на емоціях, а потім шкодуєте про його наслідки? А може, навпаки ‒ довго зважуєте всі «за» і «проти», підраховуєте, намагаєтеся спрогнозувати ‒ і втрачаєте шанс, бо варто було довіритися інтуїції й прийняти рішення швидко. Бізнес, кар’єра, як і все наше життя ‒ це передусім емоції. Перемагає той, хто розуміє себе, вміє керувати власними емоціями і моделювати схожі емоції в інших. У цій книжці йдеться про те, як скористатися особливою авторською методикою бізнес-тренерки Валерії Козлової, щоби підвищити рівень свого емоційного інтелекту та досягти успіху в житті та бізнесі.
Сара Паппворт «Це Моне»
Видавництво Старого Лева
Клод Моне – французький художник, найбільш відомий як головний представник імпресіоністів. Він прожив довге й плідне, сповнене творчості життя, любив експериментувати з новими техніками малювання, а втім, його роботи ніколи не базувалися на мистецьких теоріях, лише на швидкоплинних враженнях. Він часто прокидався удосвіта, щоб встигнути зловити, приміром, літній світанок над Сеною. З часом потреба «закарбувати відчуття» і упіймати скороминущі, мінливі ефекти стала головною одержимістю його творчості. У цьому ілюстрованому життєписі художника – найцікавіші факти біографії та історії створення найвідоміших картин. Для тих, хто цікавиться творчістю Клода Моне й мистецтвом ХІХ-ХХ століття загалом.
Річард Докінз «Наука для душі. Нотатки раціоналіста»
Наш Формат
Вимірювати цінність наукових досліджень лише прикладними й побутовими винаходами – це все одно, що судити про музику як про хорошу вправу для рук скрипаля. Адже наука та наукове мислення – це глибокий погляд на світ і життєва необхідність для суспільства. Хто як не науковці можуть передбачити конкретний момент світової катастрофи в майбутньому і створити високоточний план, щоб їй запобігти? Що зробили б динозаври, якби в них були телескопи, інженери та математики?
У серії із 44 есе Річард Докінз – еволюційний біолог і відомий популяризатор науки – пояснює цінність наукового мислення й раціоналізму. Він торкається таких тем, як псевдонаука, релігія, заперечення кліматичних змін, віддаючи належне складності та дивовижності світу природи.
Білл Олет «24 кроки до успішного стартапу. Дисципліноване підприємництво»
#книголав
За словами Білла Олета – успішного бізнесмена, спеціаліста з підприємницького маркетингу, радника, операційного директора Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, про бізнес написано чимало книжок, але жодна з них не містить конкретної інформації, яку б можна було використовувати як дорожню карту. Саме тому автор підсумовує свій багаторічний досвід, бере до уваги інформацію з інших джерел, щоб «покроково спрямовувати підприємців серед безладу й хаосу, в яких вони опиняться, коли намагатимуться робити щось вперше».
Річард Флоріда «Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними»
Наш Формат
Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації.
Річард Флорида аналізує вплив сучасної урбанізації на економіку всього світу та пропонує варіанти, як подолати виклики сучасних міст.
Галина Ткачук «Книжка про сміття»
Видавництво Старого Лева
Ця книжка ‒ про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, в найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка ‒ про сміття ‒ таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися.
У книжці є спеціальні сторінки, на яких можна записати свої думки, спостереження, експерименти та ідеї.
Стівен Штроґац «Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку»
Наш Формат
Математика ‒ це не прісний набір формул. Вона скрізь, якщо знати, куди поглянути. Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке «математика матраців»? Як кидки в баскетболі пояснюють основи лічби? У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його.
Гелен Расселл «Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі»
Vivat
Легка і дотепна історія розповідає про переїзд успішної лондонської кар’єристки в данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу і пошуки «хюґе» – комфортного і безтурботного життя. Гелен Рассел досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки і навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ навколо себе.
Дональд А. Норман «Опанувати складність»
ArtHuss
Як давно ви останній раз дратувалися через незрозумілий інтерфейс, непродуману послідовність дій, нелогічність і неочевидність процесу використання, здавалося б, найпростіших і найзвичніших у побуті речей? Життя складне, ‒ констатує Дональд Норман, ‒ і з цим треба змиритися, але не варто його ще більше ускладнювати. Тут ідеться про відповідальність дизайнера за те, яким буде споживацький досвід, адже знайоме кожному відчуття безпорадності та роздратування («воно не працює!») найчастіше стає наслідком поганої дизайнерської роботи. Сучасна людина багато прагне від життя, тож «прості рішення» наші потреби не задовольнять, і хоча багато хто нарікає на складність технологій, аскезу простоти обирають одиниці. Нам усім доведеться жити в цьому складному світі, проте коли за складністю стоїть осмисленість, логіка й система ‒ ми цілком здатні її опанувати.
Ерік-Емманюель Шмітт «Мадам Пилінська і таємниця Шопена»
Видавництво Анетти Антоненко
У цій автобіографічній історії у ролі головного героя автор шукає розгадку генія Шопена та музики. Верленівський маніфест «Найперше ‒ музика у слові!» набуває нового значення завдяки багаторічній школі гри на фортепіано та появі у житті автора ексцентричної жінки. Вона допомагає йому зрозуміти не лише музичне мистецтво, але нове мистецтво жити й творити-писати себе і світи. Молодий філософ у пошуках правдивого і справжнього в музиці потрапляє у великий світ літератури, десятиліттями відточує свій талант, аби осягнути словами те, для чого слів ще не існує.
Роберт Шор «Благай, кради і позичай»
ArtHuss
Невже в мистецтві досі можна створити щось оригінальне? Чи справді найвидатніші митці минулих епох безсоромно копіювали одне одного? В який момент копія перетворюється на самостійне мистецьке висловлювання? Коли підробка стає оригіналом і що каже про всі ці тонкі матерії закон?
Роберт Шор дає дотепні відповіді на ці питання та впевнено прокладає шлях заплутаними стежками фактів і цікавих історій, розповідаючи, який зв’язок між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер обзивав піратів-копіювальників і що таке крива Міккі Мауса. «Благай, кради і позичай» – це провокативне дослідження складної теми, яка, безперечно, ставатиме дедалі актуальніша й важливіша.
Оленка Мартинюк «Хочу в Fashion»
ArtHuss
Ця книжка для тих, хто хоче потрапити працювати у сферу моди. За словами авторки, у ній залишаються тільки ті, хто дуже любить моду й не боїться багато працювати, хто має належне виховання й кмітливість. Ще є багато нюансів. Поради авторки засновано на досвіді роботи в різних видах медіа. Вона читає свій курс fashion-журналістики в одному з найшанованіших університетів України – Києво-Могилянській академії. Викладала в головних спеціалізованих академіях, присвячених моді: Kiev Fashion Institute, Kyiv Academy of Media Arts, а також консультувала кілька українських fashion-брендів у питаннях закордонних медіа.
Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»
ArtHuss
Проект працює на створення альтернативної історії українського мистецтва, доповненої творами, які у ХХ столітті не вважались «канонічними» або «вартими уваги» з ідеологічних причин, представляючи суб’єктивний погляд на окремі твори, що зберігаються у музеях і приватних колекціях України. Мистецтвознавиця і лекторка, Діана Клочко представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому всі вони – не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій.
Дерек Бразелл, Джо Девіс «Як зрозуміти ілюстрацію»
ArtHuss
Дерек Бразелл і Джо Девіс у цій книжці зібрали й прокоментували унікальну колекцію знакових робіт топових світових ілюстраторів. Кожну з представлених ілюстрацій супроводжує інформація про контекст її створення та використання, бриф і призначення, обставини й особливості роботи над зображенням. Кожен із цих 36 лаконічних есеїв – не просто аналіз твору від авторів книжки, а своєрідний репортаж із місця події й діалог із митцем, що залишає читачеві широкий простір для самостійного осмислення й інтерпретації.