Меню & пошук

Як стати успішним музикантом: 5 порад від Євгена Філатова (The Maneken)

Як стати успішним музикантом: 5 порад від Євгена Філатова (The Maneken)

[ads-pc-2]

12-14 квітня у Києві вдруге відбудеться професійний форум KYIV MUSIC DAYS. Спеціалісти зі сфери PR, організації великих подій та створення музики поділяться досвідом та реальними кейсами. У межах цього ж форуму запланована зустріч з українським музикантом, композитором та саундпродюсером Євгеном Філатовим. Автор проекту The Maneken, співзасновник лейблу Vidlik та саундпродюсер ONUKA і The Elephants відповість на всі питання щодо створення успішного музичного проекту. Напередодні форуму Inspired поспілкувався з Євгеном та попросив його дати кілька корисних порад молодим музикантам.


Основні помилки молодих музикантів

Є певний регламент, відповідно до якого лейбли просять артистів надсилати їм демо-записи. Вважаю це правильним.

Найбільша помилка відправляти треки вкладеннями в листі, коли прослухати їх можна тільки скачавши на комп’ютер. З мого досвіду, цим молоді музиканти грішать найчастіше.

Залийте музику на стрімінговий сервіс, зробіть доступ за посиланням, надішліть її лейблу. Ось це буде чудово.

Довгі прес-релізи про те, як у вас вийшло записати пісні, лейблу теж не цікаві, їх краще залишити для медіа. Музиканту про вас найкраще розповість музика. Проте нечасто надісланий матеріал звучить привабливо. Приділяйте більше часу своїм аранжуванням і якості запису.

Наприклад, з новим артистом лейблу Vidlik Records, гуртом Granula Grace, ми близько року працювали над аранжуванням. Займалися записом вокалу і зведенням, перш ніж представити пісні великій аудиторії.

Крім технічних моментів є завищені амбіції або хибне уявлення про музичну сцену в Україні.

Крім технічних моментів є завищені амбіції або хибне уявлення про музичну сцену в Україні. Легких шляхів не буває, тому перш ніж почати серйозно і усвідомлено будувати музичну кар’єру, подумайте, наскільки ви готові до всіх можливих і неможливих випробувань на шляху до успіху. А поки просто отримуйте задоволення від творчого процесу.


Рецепт хіта

Хочете отримати хіт? Думайте приспівами та мелодіями. У музичній сфері це називається topline спочатку ти вигадуєш приспів, а потім будуєш навколо нього композицію. Є навіть такі люди «топлайнери», які займаються тим, що створюють саме ті частини композицій, які запам’ятовуються. Існує маса спеціальних художніх прийомів, якими користуються продюсери по всьому світу.

У музичній сфері це називається topline спочатку ти вигадуєш приспів, а потім будуєш навколо нього композицію. Є навіть такі люди «топлайнери»

Радійна поп-музика часто вимірюється категоріями музичної структури: вступ, куплет, приспів, програш.

Але всі ці поради доречні, коли ми говоримо саме про поп-індустрію. У незалежній музиці ці правила теж працюють, але виконувати їх не обов’язково. Важливіші — гармонія і цілісність артиста з його музикою. По суті, ця музика зроблена поза правилами, але якимось загадковим чином у ній все одно щось є.


Тренди та відповідність

Усі тренди можна охарактеризувати так — «молодіжна хвиля». Тому що найчастіше це якась сучасна музика, яку слухає молодь. Зараз це хіп-хоп, він займає дуже великий відсоток культури. Тож трендом сьогодні є використання ритм-машинки і глибоких басів. І ми бачимо, що часто навіть великі й уже відомі артисти теж звертаються до цього звучання для того, щоб зробити крок до молодi. Але не хіп-хопом єдиним, так би мовити.

Останні роки також актуальними є еклектика або мультижанровість, коли в одній композиції поєднується кілька напрямків.

А з іншого боку ми бачимо новий виток мінімалізму. Послухайте дебютний альбом Billie Eilish і ви почуєте лише кiлька iнструментiв, один бас і дуже багатоголосну вокальну частину. Особисто я прихильник саме такого стилю аранжування відсікання всього непотрібного і концентрації тільки на найцікавіших музичних моментах. Це звучить круто.

Особисто я прихильник саме такого стилю аранжування відсікання всього непотрібного і концентрації тільки на найцікавіших музичних моментах.


Самобутність артиста

Бути самородком і родоначальником будь-якої течії або жанру круто, але досить складно. Це суперечливий шлях. На шальках терезів з одного боку повна оригінальність і винахід того, чого до тебе, можливо, ще не існувало, а з другого жага визнання слухачів і медіа. Для того, щоб все склалося, потрібно шукати форму, яка буде відсиланням до якогось музичного стилю, проте з абсолютно іншим самовираженням. Хороший приклад Alyona Alyona. Так, її музика є прикладом сучасного хіп-хопу, зробленого в Україні або світі, але в цьому так багато оригінальності: в мові, в текстах, в образі, в самоіронії.

«Я просто пишка, пушка, пишка

Дивна для всіх, непрочитана книжка

Я просто пишка, пушка, пишка»

Дивно, наскільки круто вона у всьому цьому виглядає.

Хороший приклад Alyona Alyona. Її музика є прикладом сучасного хіп-хопу, зробленого в Україні або світі,  але в цьому так багато оригінальності: в мові, в текстах, в образі, в самоіронії.


Корисні блоги

Як композитор і аранжувальник я підписаний на безліч технічних сторінок в instagram. Серед них: @strangeworldofsynths, @vintagevibe, @synthtopia, @somasynths @sonicstateuk @vintageworks.nl @retrosound72 та інші. Там я дивлюся огляди новинок, читаю цікаві пости, які стосуються музики. Також читаю закриту групу в Facebook, де одна дуже хороша людина ділиться класними добірками. В основному це електроніка або інді-рок — музика, що мені подобається.


KYIV MUSIC DAYS

Я, мабуть, послухаю батл Олександра Варениці й Ігоря Панасова про взаємодію PR і медіа. Мені цікаво почути Женю Галича і дізнатися більше про MEGOGO LIVE, яким він зараз займається. Я із задоволенням піду на презентацію нового альбому KADNAY і спробую за можливості відвідати максимум шоукейсів. Мені цікава нова музика. Усім іншим, до речі, раджу зазирнути на сцену Different Sounds Festival, де можна почути відразу трьох артистів лейблу Vidlik: The Elephants, Jerry Heil і WWWAAAVVVEE.

Поспілкуватись із Євгеном Філатовим на KYIV MUSIC DAYS можна будет 13 квітня о 12:10. Зустріч відбудеться у форматі Q&A.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: