Меню & пошук

6 лекцій TED про навчання протягом всього життя

6 лекцій TED про навчання протягом всього життя

[ads-pc-2]

 

Inspired публікує добірку лекцій TED, які пояснюють, чому важливо вчитися все життя, бути перфекціоністом у дрібницях та знайти справу, що викликатиме справжню пристрасть.

1. Навіщо професіоналам вчитися

Едуардо Брісеньйо, засновник Mindset Works, спікер і тренер, аналізує практики успішних людей та пояснює, що свою діяльність вони розділяють на зону дії та зону навчання. У зоні дії люди зазвичай покращують свої практичні навички та рухаються до поставлених цілей. Проте навіть найбільш наполеглива праця не може гарантувати, що одного дня ми не опинимося в застої. Справа в тому, що для справжнього успіху та зростання недостатньо перебувати не лише в зоні дії – час від часу потрібно виходити в зону навчання. В ній ми самовдосконалюємося, заповнюємо прогалини в знаннях і дозволяємо собі робити помилки. Виділяючи час на зону навчання, ми вкладаємо у власне зростання та майбутні досягнення.

 

2. Чому корисно бути перфекціоністом 

У США щодня 100 людей гине в автокатастрофах, а компанії втрачають мільйони доларів через чиїсь дрібні помилки. Джон Бауерс навчає водіїв в американській компанії UPS, яка спеціалізується на експрес-доставці, і вважає, що всім нам потрібно виховувати в собі перфекціоністів. На його думку, не слід дозволяти собі робити щось на 99%, адже помилки та недбалість часом призводять до надто серйозних наслідків. Втім, важливим кроком до досконалості він називає невдачу. Саме вона є важливою умовою для успіху, бо мотивує виконувати свою роботу краще, не задовольняючись посереднім результатом.

Також Бауерс пропонує по-новому подивитися на перфекціонізм, побачити в ньому не руйнівну нетерпимість до недоліків, а готовність робити складні речі на якісному рівні. 

 

3. Як знайти внутрішню рівновагу та винести уроки з власного життя

Відома американська авторка Енн Ламотт за кілька днів до свого 61-річчя склала список речей, яких вона навчилася протягом життя. Письменниця ділиться власними істинами і сподівається, що вони зможуть стати базовою інструкцією для тих, хто почувається перевантаженим і приреченим. Ось деякі пункти з нього.

  1. Життя є одночасно прекрасним і жахливим, сповненим краси й гармонії та жахливої несправедливості. Це потрібно просто прийняти.
  2. Внутрішню рівновагу та допомогу потрібно шукати лише всередині, а не ззовні. До того ж, нав’язана іншим допомога може бути шкідливою для них та для нас самих.
  3. Сім’я – це неймовірно складно, проте вона допомагає нам навчитися прощати. Починати варто з себе, а продовжити можна за обіднім столом.

А ще Енн Ламотт у легкій формі та з гумором ділиться надихаючими ідеями про їжу, творчість, визнання та смерть.

 

4. Навіщо розбиратися у всьому

Лекція тренерки та письменниці Емілі Вапнік буде корисна всім, хто захоплюється одразу багатьма речами, але не може визначитися з однією спеціалізацією. Емілі називає таких людей мультифункціоналістами та переконана, що їх дарма недооцінюють, адже вони мають особливі суперсили. Мультифункціоналісти здатні успішно поєднувати кілька сфер знань, аби створювати нові ідеї. А ще ці люди можуть швидко навчатися нового протягом всього життя та пристосовуватися до обставин. Наприклад, поєднувати кілька професій: іноді бути веб-дизайнером, іноді режисером, а іноді – вчителем.

 

5. Чому танці та математика однаково важливі

Сер Кен Робінсон, автор, спікер та експерт з питань освіти й креативності помітив, що в навчальних закладах різних країн найбільше завжди цінуються математика та мови, за ними слідують гуманітарні науки, а мистецтва зазвичай вважаються не такими важливими. Проте, на думку спікера, танці так само важливі, як математика, а творчі здібності в сучасному світі не поступаються грамотності.

Кен Робінсон закликає не вбивати в дітях жагу до творчості та відкриття нового, а навпаки – брати з них приклад.

 

6. Чому варто припинити боятися помилок

Дослідження електричної активності мозку студентів, які зіштовхнулись із помилкою, виявило два типи реакції на невдачі. Люди, які мають незмінний тип мислення, схильні уникати помилок, а тому навряд чи зможуть з ними розібратися. Натомість, люди зі зростаючим типом мислення схильні поринати у процес, долати перешкоди та виправляти помилки. Професорка психології Стенфордського університету Керол Дуек вважає, що страх помилок, який стримує від розвитку, в нас виховують з самого дитинства. Аби припинити це, Керол радить заохочувати та більше хвалити людей за зусилля, зосередженість, наполегливість та розвиток.

 

Фото: unsplash

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: