Меню & пошук

Як українському студенту побачити шматок Норвегії за $65?

Як українському студенту побачити шматок Норвегії за $65?

[ads-pc-2]

Norway2

Роки два тому, гортаючи стрічку новин у соціальних мережах, я побачив красиві світлини країни, яка мала назву Норвегія, і закохався. На той момент я не мав ні закордонного паспорта, ані візи, а була тільки маленька мрія – побачити фіорди, білі ночі та Північне море.

Пройшов час, але мрію я свою не забував, і наприкінці березня лоукост-авіакомпанія Ryanair виклала дуже дешеву пропозицію на польоти до Норвегії (Осло). Квитки з польського міста Жешув до столиці скандинавської країни у дві сторони склали всього якихось $11. Про цю пропозицію мене повідомив мій друг та львівський екскурсовод Андрій Кусій. Я згодився не задумуючись, бо це ж була мрія!

На підготовку в нас було відведено вдосталь часу – більше одного місяця. Квитки в нас були куплені на 13-20 травня. Попереду нас чекав цілий тиждень скандинавських канікул, і це неймовірно мотивувало заощаджувати кошти, збирати інформацію про країну, людей та планувати свій  маршрут.

Коли чують про Норвегію, то перша думка, яка приходить до голови, – це «нереально дорога країна», що є стереотипом. Так, це правда, але нам і тут вдалось знайти альтернативний варіант побачити цю прекрасну країну дешево! З радістю поділимось своїм досвідом нижче.

Харчування

Ознайомившись з місцевими цінами в Норвегії онлайн, ми прийняли рішення закупитись тижневим продовольчим провіантом в одному з львівських гіпермаркетів. Наше меню складалось з таких продуктів: вівсяна каша з фруктами, мюслі, картопляне пюре, гарячі кружки (борщ, суп), родзинки, цукерки, печиво, шоколад, кисіль, чай, кава. Також ми придбали подарунки для наших хостів: шоколад, цукерки, цигарки, і традиційний алкоголь у пляшечках по 100 мл. Наш чек склав $14.

Забігаючи наперед, хочу повідомити вас, що у Норвегії ми змогли собі дозволити докупити продуктів на 15$.

Проживання

Вже рік минув, як я став активним користувачем всесвітньої мережі гостинності Couchsurfing. Раніше я використовував каучсерфінг в Білорусі, Польщі, Україні, також приймав гостей в себе у Львові. При плануванні нашої мандрівки в Норвегію, цю мережу ми використовували в 2 етапи:

  1. За 2 тижні до початку мандрівки ми формували так званні “public trip”, в яких чітко описували інформацію про себе, про наші плани у поїздці, що можемо привезти подарунків з України, що було набагато дешевше ніж купити їх у Норвегії. І вже по мірі відгуків від хостів формували свій маршрут. Таким чином з наших 6-ти хостів ми знайшли 4-х.
  2. Далі, вже перебуваючи у Норвегії, нам довелось шукати ще 2-х хостів. Переглядаючи профілі потенційних хостів, ми натрапили на сторінку в якій мандрівникам пропонували привезти цигарок з Duty Free, за які хост поверне повну вартість. На щастя ми мали з собою цигарки з України і це неабияк зацікавило нашого нового хоста. Таким ось способом ми знайшли собі прихисток на 3 дні і 2 ночі в чудовому будиночку з гарною панорамою на м. Осло. Другий хост був знайдений завдяки щасливому випадку: як виявилось його дівчина є з м. Суми. Уявляєте? Де б ще ми могли зустрітись, як не в Норвегії, з нашою гарною українською дівчиною!

Загальне враження від каучсерфінгу в Норвегії дуже і дуже позитивне. Нам показували екскурсії по місту, відвозили до красивого озера, смачно годували, і просто приємно спілкувалися. Взамін ми пригощали їх смаколиками з України.

Транспорт

Нашим головним транспортом під час всієї мандрівки були наші ноги і автостоп, через те, що навіть самі норвежці нам говорили, що автобусні і залізничні перевезення в країні є дуже дорогими. Всього за 7 днів ми проїхали по Норвегії близько 300 км. Також ми випробували такий новий вид транспорту для нас, як пором. За всі квитки на пором довелось витратити 25$.

Особливість норвезького автостопу:

  • по всій країні є багато автобусних зупинок, на яких дуже зручно зупиняти автомобілі;
  • норвежці є дуже привітними людьми, проте вони дуже рідко впускають незнайомих людей у свою зону комфорту.
  • автомобілі у Норвегії поділяються на 2 типи: з зеленими номерами – за законом у авто може перебувати тільки 2 особи включно з водієм, з білими номерами – тут дозволено 5 і більше осіб;
  • зупиняються як чоловіки, так і жінки;
  • найкращий варіант автостопу у Скандинавських країнах – це пара хлопець та дівчина.

Погода

Погода у Норвегії мінлива, але на власному досвіді ми побачили три прекрасних сонячних дні з температурою вдень +23 і вночі +14. Потім ми відчули типову погоду для цієї країни, це були два дні хмаринок та дощу з температурою вдень +12 і +6 вночі, і проводжала погода в останній день сонцем і температурою +20. Поради щодо одягу: потрібно балансувати з теплим і легким одягом 50 на 50. Треба мати теплий светр і про легку футболку теж не забувати. Взуття має бути легке і водовідштовхуюче.

Де ми були

Наш маршрут пролягав через такі міста, як:Moss – Oslo – Nesoddtangen – Askim – Horten – Tonsberg – Rade. Мені найбільше запам’ятався півострів Nesoddtangen. Ця місцина найбільше сподобається людям, які люблять живу природу, чисте повітря і звірів. Я ходив цілий день, в навушниках грала українська музика і просто милувався місцевими краєвидами, бачив фіорд Осло, чайок, які літали над ним, маленьких оленів на відстані 30 метрів від протягнутої руки, які паслись собі на галявині, зачаровувала панорама нічного міста Осло. Я пообіцяв собі, що обов’язково  повернусь туди знову!

Стежачи  за пропозиціями від лоукост-авіаліній, таких як Wizz Air (www.wizzair.com) та Ryanair (www.ryanair.com), ще досі можна придбати квитки до Норвегії за 11$. Маленьким рецептом бюджетної мандрівки я вже поділився з вами, тому все у ваших руках! Загалом я дуже щасливий, що потрапив до такої прекрасної країни. Норвегія – це країна для людей, в яку хочеться повертатись знову і знову!

Текст: Олександр Яцків, студент-мандрівник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Олег
    3 роки ago

    Привіт

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: