Меню & пошук

Шотландія: на далеких берегах країни віскі

Шотландія: на далеких берегах країни віскі

[ads-pc-2]

scotland

Шотландія. Вона у вітрах відчайдушної Атлантики, у нескорених ландшафтах, незламному характері, у звуках волинки, в ароматі солодового віскі і казкових кельтських смаках… Вона закохує у себе нестримним духом свободи, що його вдихнувши хоча б одного разу, хочеш відчути знову і знову.

Словом, друзі, спільно із WINETIME цього разу ми запрошуємо Вас у Шотландію. Зігрітися винятковим віскі, посмакувати душевних місцевих рецептів і пошукати натхнення на далеких шотландських берегах. А допоможе нам у цьому Іван Бачурін – один із кращих сомельє України, а також беззаперечний №1 у всьому, що стосується Шотландії і теми віскі в цілому. Власне з любові до віскі, – розповідає Іван, – і з’явився інтерес до Шотландії. А далі були численні поїздки у країну горців, захоплення місцевою природою, заглиблення у культуру, гастрономію і відвідання цілого ряду шотландських дистиллерій. 

FFR_2jZ2FsE

Dornie, view of the castle, Eilean Donan CastleШотландія – країна, що завжди сприймалась відокремлено. В англійській культурі, приміром, є хороша традиція їздити на вікенд в Шотландію. І це цілком нормальний варіант для них, аби зняти напругу і розвантажитись. Сама Англія живе в дуже інтенсивному темпі, Шотландія ж некваплива, розмірена – це найкращий спокій! Населення небагато, ніхто нікуди не поспішає; ловиш себе на думці, що потрапив у країну, де природа домінує над тобою: безкрайнє море і відверто безкрайній океан, найглибші озера, гірські вершини, нестримні вітри, свіже повітря… Це одна із найкрасивіших країн на планеті!

Усе почнеться для вас вранці, коли подадуть так званий шотландський сніданок – «малесенький» такий. Як правило, це буде яєчня, смажений бекон, порція хаггісаblack pudding (кров’янка), смажені печериці, помідори, квасоля у томаті і кілька сосисок. На виході – близько півкіло дуже калорійної їжі. І от ти розумієш: оце зараз поснідаю, і день мій буде абсолютно вільний. :) Колись, до речі, до такого сніданку ще подавали віскі, але зараз не практикують – зазвичай подають чай з молоком і тости з вершковим маслом та апельсиновим мармеладом. Так у них заведено.

Серед шотландських напрямків, куди насамперед варто відправитись за враженнями і цікавими смаками, Іван Бачурін виокремив Шпейсайд, Північне нагір’я і острів Скай.

Speyside

Фото, Speyside

Шпейсайд

Якщо говорити про Шпейсайд – це долина, що наче загубилась десь на планеті. Мабуть, одне із найкрасивіших місць в моєму розумінні. Якщо їхати з півдня, скажімо, через Лохнагар із Единбурга, то це спочатку високогір’я, вересові пустища, а потім глибока долина. Цими неймовірно красивими долинами Шпей вражає! Зелень, чистота, спокій…

Ну і неймовірна кількість дистиллерій, що дає можливість насолодитись відмінним віскі у різних стилях. В цілому це ефірний і трішки солодкий віскі, в іншому ж я б не узагальнював, адже працює близько 60 дистиллерій, у кожної – колосальна кількість релізів, і можна відшукати віскі практично на любий смак.

Серед місцевих виробництв Іван Бачурін перш за все рекомендує навідатись на Glenfiddich, Glen Grant і Macallan. Також радив обов’язково заїхати на бондарню Speyside Cooperage, аби поспостерігати, як готують діжки до «знайомства» з віскі. Що ж до гастрономії, зокрема відзначає Cullen skink:

Це вершковий суп з картоплею і тріскою. Копчену рибу поєднують з вершковим супом, здавалося б, речі непоєднувані, але це дуже смачно! Скажу так, Cullen skink – одна із небагатьох страв в Шотландії, яку, розсмакувавши, я ще навіть дозамовляв! І згодом на цей суп в однойменне містечко Каллен ми поверталися. Надзвичайна страва!

Highlands of Scotland

Фото, Highlands of Scotland

Північне нагір’я

Їдете вздовж сонячного, але достатньо прохолодного узбережжя Північного моря, де Вам відкриваються незбагненної краси види. Проїжджаєте через невеличкі колоритні містечка, зустрічаєте на своєму шляху чимало цікавих дистиллерій: Glenmorangie, Dalmore, Old Pulteney, Brora, Clynelish, Teaninich, Glen Ord… Стиль місцевого віскі, знову ж, якщо узагальнювати – це насамперед легка торф’янистість і морські відтінки; зазвичай – середньо- і легкотілі.

Не кожна із дистиллерій Північного нагір’я має візит-центр, але чи не кожна – порадує автентичною атмосферою і усілякими історіями довкола себе. На Balblair, наприклад, навіть був знятий відомий серед любителів віскі фільм «Доля ангелів». Знов таки по настрій і колорит Іван радив неодмінно з’їздити у місцевість, де знаходяться дистиллерії Clynelish і Brora.

Смакувати радить морську кухню, а також продукти місцевого фермерства:

З одного боку хочеться порадити щось із морської кухні, наприклад – сібаса, а з іншого – пригадуєш, що шотландці то на морську кухню особливо направленими ніколи не були, і до кінця XVIII століття взагалі їли дуже грубу і просту їжу. Активне рибальство розпочалося лише з XIX століття. Вони завжди були фермерами, їли м’ясо. Тут потрібно згадати і хаггіс їхній коронний, і той таки пай (листкове тісто з м’ясною начинкою). З Хайленду також походить Абердін-ангус – чи не найкраща порода-постачальник мармурового м’яса, такого популярного для приготування стейків.

ugpzJGyVWk8

Фото,  Isle of Skye

Острів Скай

Як на мене, Скай – найбільш вражаючий шотландський гірський острів. Сувора природа, казкові ландшафти, скелі,  вічно холодне море, пронизливі вітри і все вкрите вересом. Емоції незабутні!

Місцеве населення не чисельне в силу історичних причин, от тільки туристів достатньо багато, оскільки Скай – один із небагатьох шотландських островів, котрий з’єднаний мостом з великою землею. І це дуже полегшує життя туристові, адже, щоб потрапити на більшість інших островів, на бюджет поїздки «ляже» ряд додаткових витрат.

На острові дуже смачна морська кухня – це те, що обов’язково треба скуштувати! Багато ферм, що займаються всілякими молюсками, в тому числі – устрицями. Замовляєш казанок з мідіями, і розумієш – життя вдалося! :) Якщо ж про віскі, то у даному випадку – це буде дистиллерія Talisker. Віскі, що в ароматі нагадає про торф і холодне море – відповідний і смак, здається, наче трішки розбавлений морською водою! Це смак місцевості, землі – 10 з 10, як на мене. Словом, суворий класичний віскі з західних островів.

Щоб принаймні більш-менш відчути дух Шотландії, Іван Бачурін рекомендує запланувати для поїздки щонайменше тиждень. Ну а поки плануєте подорож, неодмінно завітайте у WINETIME по атмосферу і тепло шотландського віскі. Протягом жовтня по всій мережі спеціальні ціни на Шотландію.

Текст: Сергій Шалайко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: