Меню & пошук

Кохання в подорожах: як жити в мандрах і не повбивати одне одного

Кохання в подорожах: як жити в мандрах і не повбивати одне одного

[ads-pc-2]

1

nastyaillyaМандрувати вдвох складно. Це доконаний факт. Потрібно постійно бути «на одній хвилі», знаходити компроміси, ковтати образи…  Ми подорожуємо разом  вже три з половиною роки і можемо без сумнівів сказати, що постійні мандри – це справжній іспит для стосунків. Однак, якщо ви цей іспит здасте, вашому коханню вже нічого і ніхто не загрожує.  Отож, як подорожувати, кохаючи (чи кохати, подорожуючи) і не повбивати одне одного? 

Перш ніж рушати в дорогу…

Треба відверто відповісти собі на три головні запитання:

  1. Чи довіряєте ви одне одному?

У випадку мандрівного кохання довіра – найголовніше. Ви повинні бути на сто відсотків впевнені, що ваша половинка не кине вас посеред пустельної дороги через якусь дрібну сварку і буде готова днювати і ночувати поруч з вами в сумнівної чистоти лікарні десь в східній Камбоджі.

  1. Чи достатньо добре ви знаєте одне одного?

Подорожі – не місце і не час відкривати потаємні сторони вашого партнера. Тут незакритий ковпачок зубної пасти – це не просто «мулька», це вимащений липкою синьою субстанцією рюкзак, який не відмиєш поки не досягнеш найближчої пральної машини, а вона може бути за тисячі кілометрів.

3. Чи можете ви проводити разом 24 години на добу, 7 днів на тиждень?  

Якщо відповідь хоч якось відрізняється від слова «так», то нічого навіть вирушати в дорогу. Деякі мандруючі парочки пишуть про те, що час від часу треба «відпочивати» день-два одне від одного, але ми, по-перше, не знаємо, як це фізично робиться (ну от як, якщо ви живете в бамбуковому будиночку 2х2, і дітися звідки нікуди?!), а, по-друге, вважаємо, що в деяких країнах це може бути небезпечним.

4

Коли ви подорожуєте…

Необхідно чітко встановити рамки і правила. У нас вони дуже прості.

  1. Працюємо як команда. Ми – не просто пара, ми команда, як оберігає, страхує і підтримує одне одного. Під час з’ясування стосунків з черговим торговцем-шахраєм, у нас завжди одна позиція, навіть якщо насправді погляди на ситуацію різняться. Ми захищаємо інтереси «пари», а не когось одного.
  2. Розділяємо обов’язки. Ми завжди з жахом дивимось на пари з двома рюкзаками. Навіщо вам стільки?! Вона пакує, він несе. Це справедливо. Так само, вона готує їсти (шукає ресторани), він організовує житло. Вона пере, він прораховує маршрут. Розподіл праці дозволяє не тільки зекономити купу часу, але й уникнути купи конфліктів. Плюс, кожен з часом стає «професіоналом» свого маленького діла.
  3. Ніколи не сваримось. Що б не трапилось, все можна «обговорити». У нас це називається так. Сварки, як в принципі і будь-які інші сильні негативні емоції, можуть мати вкрай непередбачувані наслідки. Нікому не хочеться залишитися самому/самій посеред ночі на дорозі між містами з невідомими назвами. Тож тримаємось купи!
  4. Підходимо до всього з почуттям гумору. Ну наніс він піску повне ліжко, ну наступила вона на єдину зарядку, ну пропустили ви останній автобус на цьому тижні… Це все не привід засмучуватися і сваритися – світ великий і повний нових можливостей, де сталась одна прикрість, буде десять приємностей.
  5. Їмо і спимо. Більшість сварок – від втоми. Смачно поїсти і добре поспати – ось запорука справжніх хороших стосунків у мандрах. Не перевтомлюйтесь, собі дорожче!

5

Якщо посварилися

Так буває, що правила не працюють, і ви таки посварились. Подорож на межі зриву, сльози, крики і загалом вкрай неприємні почуття. Що ж його робити?

  1. Пробачте. Лють і відчуття несправедливості охоплює нутро. Ну як вибачити такого козла / козу? Дуже просто: глибоко вдихнути, згадати все, за що ви любите свою половинку, і простити. Хоча би в думках, можна про це навіть не говорити.
  2. Скажіть: «Вибач!». Навіть якщо це тисячу і один раз не ваша вина, в подорожах нема часу це з’ясовувати. Потяг не чекатиме, видовищні краєвиди і незабутні враження теж, тож краще навіть не відкладати в довгий ящик, а просто викинути свою образу.
  3. Змініть тему. Якщо помиритися не виходить, краще почати обговорювати більш приземлені речі: чи вже зроблені візи на наступну країну, де будете зупинятися в наступному місті і чи не варто піти поїсти (так, гарна вечеря вирішує всі проблеми».

3

Трохи романтики

Сумно, але правда: в умовах безперервних мандрів романтика помирає. Неможливо підтримувати шалені і пристрасні стосунки в брудній крихітній кімнатці без вікон, зовсім не розрахованій на усамітнення у випадку харчового отруєння. Як примусити амура спакувати валізи і летіти за вами на край світу?

  1. Влаштовуйте побачення. Технічно вам не треба «бачитися», ви і так цим цілодобово займаєтесь. Однак в постійному проведенні часу разом немає того, що є на справжньому побаченні: компліментів, романтичного заходу сонця, вина на пляжі, букету квітів і т.д. Черговий похід в ресторан можна перетворити на шалену романтичну пригоду, якщо замовити пасту з однієї довжелезної спагетини, як в кіно, чи навіть смажний рис у формі сердечка, взяти пляшку вина, ялозити ногою під столом… ну, ви знаєте.
  2. Святкуйте річниці. Не вся та річниця, що кожного року. Ще є щомісячні знаменні дати початку спільних подорожей, купівлі спільного рюкзака, якоїсь божевільної пригоди чи там «отого вечора, коли щось там сталось» (тут підійде що завгодно, навіть бійка зі зграєю котів на острові в Сіамські затоці). Будь-яка річниця – це свято вашого кохання, не пропускайте їх. Ми, наприклад, нещодавно святкували «напіврічницю» і відзначили її публікацією нашої історії кохання.
  3. Стежте за собою. Пристойно виглядати в тропічному кліматі неможливо: волосся липне до лоба, по спині стікає піт, а на шиї виступає якась підозріла алергія. Те саме стосується і холодних широт: навіщо голитися, коли навколо холодно? Краще обростати хутром! Наша відповідь: ні, не краще. Аби підігрівати стосунки, необхідно стежити за собою, вряди-годи пристойно вдягатися і тримати кількість волосяного покрову в пристойних рамках. Ваша половинка ні за що не пропустить і обов’язково оцінить позитивні зміни у вашому зовнішньому вигляді, навіть на вершині Кіліманджаро.

Наостанок

Подорожі впливають на стосунки радикально: або намертво їх цементують, або кришать на дрібненькі шматочки. Це хороший іспит на витривалість для будь-якого кохання і чудова можливість остаточно з’ясувати для себе, чи хочете ви провести з цією людиною решту свого життя. Аби зменшити ризики та успішно пройти випробування, потрібно дотримуватися трьох простих правил:

  1. Не сваритися
  2. Бути заодно
  3. Кохати

І все буде добре!

А я ви вирішуєте конфлікти в подорожах? Чи просто проводити весь час разом? Поділіться вашими секретами міцних стосунків з нами!

Цей пост написали Настя та Ілля з Crazzzy Travel, блогу, де вони пишуть про свої трохи божевільні подорожі. Пара вже побувала в 37 країнах на 4 континентах і не збирається зупинятися. На їхньому блозі можна дізнатися, як стати професійним мандрівником або як об’їздити пів-Європи за 3 євро в день.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: