A password will be e-mailed to you.

costa-rica-waterfall

Коста-Рика, 5-мільйонна країна в Центральній Америці, повністю перейшла на відновлювальні джерела енергії. Останні 75 днів електростанції країни, які працюють завдяки воді, сонцю та вітру, повністю забезпечили її потреби в енергії.

Однією з причин такого тривалого і безперервного використання відновлювальних джерел стала значна кількість опадів цього року. Окрім застосування гідроелектростанцій, Коста-Рика також щільно вкрита вулканами, що дозволяє використовувати геотермальні джерела енергії, а наявність тропічного клімату – сонячні та вітрові.

Минулого року влада країни затвердила амбіційний проект вартістю $950 млн, який пришвидшить впровадження нових технологій для використання енергії вулканів та перетворення її на електрику. Коста-Рика ще в 1948 році відмовилась від власної армії, притримуючись політики нейтралітету, а також посідає друге місце в Центральній Америці за рівнем життя, поступаючись лише Панамі.

Costa-Rica-physical-map

Коста-Рика не стала першою країною в світі, яка на 100% забезпечує себе відновлювальною енергією: цього показника досяг острів Бонер, заморська територія Нідерландів у Карибському регіоні. Іншими країнами, які активно впроваджують інноваційні технології для переходу на альтернативні джерела енергії, є Ісландія (85% всієї енергії надходить з гідро- та геотермальних станцій), Данія, а також Швеція та Естонія. 40% енергії у Данії виробляється за допомогою вітру.

Минулого тижня ми писали про нову технологію сонячних панелей, яка дозволяє створювати їх абсолютно прозорими та використовувати замість вікон.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.