Меню & пошук

Вижити в Празі: 5 головних лайфхаків для мандрівників

Вижити в Празі: 5 головних лайфхаків для мандрівників

[ads-pc-2]

prague-survive

vovaКурс долара не радує око, а курс євро змушує плакати навіть найсуворіших чоловіків. Особливо сильно ця валютна напасть вдарила саме по нам – по мандрівникам. Азія стала на порядок дорожче, а Європа, на думку багатьох, і зовсім недоступна. Однак не все так страшно, при наявності кмітливості і знанні невеликих секретів можна дешево жити і подорожувати по найкрасивіших європейських містах. Ця стаття – перша з циклу “Вижити в …”, де я розповім про те як дешево і цікаво подорожувати по Європі.

Почнемо з Праги. 

Транспорт

Основний вид транспорту в Празі – це трамваї. Вони – один із символів Праги і однозначні королі вулиць. Трамвайна мережа щільно охоплює практично все місто. На кожній зупинці написано детальний розклад руху – можете на нього сміливо орієнтуватися, трамваї приходять хвилина в хвилину. Інтервал між рухом – 5 хвилин вдень і 30 хвилин вночі. У Празі діє єдиний квиток на всі види транспорту – він дійсний певний час (20, 40, 50 хвилин) з моменту його компостування в електронному компостері. Контролерів у трамваях за час мого перебування в Празі (більше тижня) мною помічено не було, але легенди свідчать про те, що вони є і зайців ловлять, як той дід Мазай.

Штраф за безквитковий проїзд становить понад 800 крон, що дуже неприємно. Тому оптимальна на мій погляд стратегія пересування по місту така – купуєте найдешевший квиток (20 хвилин, 24 крони) і носіть його постійно при собі. Якщо ви в трамваї помітили контролера, то відразу ж його компостуєте. При такому підході, навіть якщо до вас підійде контролер, прикидайтесь деревом і на брокен інґліш розповідайте, що мовляв тільки зайшли (зазвичай людей в трамваях їздить досить немало, встежити за всіма дуже складно) і показуєте йому прокомпостований квиток. З 98% ймовірністю він від вас відстане, без квитка ж шансу домовитися практично немає.

Prague Trams

Так само в Празі діє метро, яке корисне в разі якщо треба дістатися з одного віддаленого району міста в інший. У метро немає звичних нам турнікетів, однак і в вагонах компостерів немає (вони при вході в метро). Тобто якщо зловлять то – вже все. При цьому в метро контролери набагато більш часті гості, ніж в інших видах транспорту.

Ще є автобуси, але вони їздять у віддалених районах міста, і там діють ті ж правила, що і в трамваях.

Їжа

Анекдоти свідчать, що основна їжа чехів – Пиво. Саме так, і тільки з великої літери. Тому, спробувавши пиво в Чехії, ви зрозумієте, що до цього пили щось інше, що з непорозуміння назвали пивом. Видів цього пінного напою тут величезна кількість, при тому коштує воно дуже адекватно навіть у вельми фешенебельних місцях.

haveabeerprague

 

Наприклад в ресторані-депо в самому центрі Праги (тут пиво замість офіціантів привозять маленькі паровозики) літровий келих чорного як ніч пива з місцевої броварні коштує всього 39 крон. Якщо ви відійдете пару кварталів від центру то можна знайти місця з пивом і за 29 і менше крон. В супермаркетах можна спостерігати цікавий парадокс – пиво місцевого виробництва коштує в 3 рази дешевше кока-коли (можна знайти банку відмінного чеського Козела за 12 крон, в той час як 0,5 кока-коли коштує до 29 крон).

У сенсі їжі яку їдять, а не п’ють, в Празі панує цілковитий мультикультуралізм – можна знайти ресторани і кафе мабуть всіх кухонь світу. Треба відзначити, що самі чехи дуже люблять невеликі китайсько-в’єтнамські ресторанчики завдяки низьким цінам і величезним порціям.

У Празі величезна кількість різних продуктових магазинів і супермаркетів, найдешевші з них це мережі Альгерд і Ліддл – їх можна знайти навіть в самому центрі. Цікавий і важливий для економії коштів момент – у багатьох магазинах є полиці для товарів, термін придатності яких скоро закінчиться – тобто товар ще гуд, але через пару днів перейде на бік зла.

Чехи таке не котирують, тому ціна на таку продукцію скидається в 2 і більше рази. Завдяки цьому лайфхаку можна купити багато смачних шоколадок та інших ніштяків (зазвичай досить дорогих). Така ж ситуація з хлібом: його краще купувати після 6 вечора, так як на хліб, який до того часу залишився в магазині, робиться величезна знижка.

Пам’ятки

Як і багато старовинних міст, Прага сама по собі і без жодних музеїв – величезна пам’ятка. Можна провести тиждень, просто гуляючи по Празі і кожен раз знаходити щось нове і цікаве, не витративши при цьому ні крони. Однак якщо ви все-таки вирішили інвестувати свої кошти у враження, особливо рекомендую вам відвідати 2 місця: Празький зоопарк і музей Франца Кафки.

MAPA_ENG 2013V02_vyrazeni.indd

 

Празький зоопарк віднедавна – головний зоопарк Європи (він потіснив з п’єдесталу Берлін), а вартість входу – відносно невелика: 150 крон для студентів (наш студентський квиток теж може проканати) і 200 крон для дорослих. Музей Кафки був явно створений під впливом тих же речовин, під якими сам майстер творив свої твори, і на 100% передає атмосферу кафкіанської фантасмагорії.

Оглядові майданчики

Прага стоїть на пагорбах, тому тут є величезна кількість повністю безкоштовних місць, з яких місто видно як на долоні.

prague

З таких я б виділив Вишеград – до прекрасного виду додається цікава старовинна фортеця з якої, власне, і почалася Прага. Однак якщо вам цього недостатньо – до ваших послуг найвища будівля Праги – телевежа: на висоті 90 метрів на ній є оглядовий майданчик, з якого видно все місто. Однак вхід на неї досить відчутно платний (120 крон), і тому є невелика хитрість.

30 метрами нижче оглядового майданчика знаходиться один з найбільш фешенебельних ресторанів Праги, звідки відкривається вид не гірше. Щоб туди потрапити потрібно всього лише переконати двох милих дівчат внизу, що ви не ніщеброд, а ваш рюкзак такий великий, тому що звичайного гаманця для перенесення грошей вже не вистачає. Після цього ліфт підніме вас в ресторан, де відкриється чудовий вид на Прагу. Бар ресторану працює до 2-3 ночі, тому можна сміливо приходити, брати пиво (для такого місця вельми дешеве) і насолоджуватися видами нічної Праги.

Місцеві особливості

Є 3 речі, яких в Празі дуже багато – туристів, росіян і трави.

BestOfPrague_5_old_town_square_bird_view

По місту практично постійно ходять натовпи туристів різних національностей, трохи зменшуючись або збільшуючись в залежності від сезону. Тому моя порада: якщо не хочете, щоб вид на старовинні будівлі вам загороджували селфі-палки китайців, гуляйте Прагою в нічний час – так вона особливо прекрасна.

Росіян, українців, білорусів тут ще більше ніж туристів. Ви будете постійно зустрічати співвітчизників в найнесподіваніших місцях: в кафе, ресторанах, на вулиці і т.д. Це пов’язано з тим, що Прага (і в загальному Чехія) є одним з найпопулярніших місць для навчання в Європі та (останнім часом) для імміграції. Є російські магазини, ресторани і спільноти ВКонтакті.

На темі трави зупинимося докладніше. У Празі ця весела рослина декриміналізована, тобто вживати і носити з собою невелику кількість (3-4 грами) легально, однак за продаж тут карають жорстко і серйозно. Тому, гуляючи по центру, ви неодноразово почуєте характерний запах і сміх. Є заклади, де офіційно дозволено курити в залах, в деяких концентрація диму така, що для досягнення потрібного ефекту можна не курити самому, а просто посидіти і глибоко подихати з півгодинки.

Туристам марихуану активно продають темношкірі прямо на центральній площі міста, разом з травою вони можуть запропонувати дівчат давньої професії і романтичні екскурсії на човні по каналах. Або, якщо ж ви естет, то можете спробувати все разом :)

Текст: Володимир Каришев

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

10 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: