Меню & пошук

Вирушаючи в Полтаву: що подивитись по дорозі

Вирушаючи в Полтаву: що подивитись по дорозі

[ads-pc-2]

poltava

Полтава – це українська душа, як кажуть жителі міста і туристи, які хоча б раз у ньому побували. Тут народились відомі українські письменники, поети, діячі Іван Котляревський, Микола Гоголь, Маруся Чурай, жив Панас Мирний і працював Антон Макаренко. Полтавці до сьогодні шанобливо зберігають пам’ятки архітектури, реставрують церкви і собори, щоб з гордістю розповідати гостям про історію міста.

З Києва до Полтави можна доїхати будь-яким видом транспорту, але зробити поїздку комфортною і додати ще кілька цікавих місць по дорозі можливо тільки під час поїздки автомобілем. Подорож на власному авто – це прекрасна можливість спланувати унікальний маршрут, влаштувати міні-екскурсії по відомих архітектурних спорудах, зробити кілька зупинок та весело провести час з попутниками впродовж всієї подорожі. Разом з BlaBlaCar ми потурбувались про те, щоб зробити вашу автомобільну подорож цікавішою і сповненою вражень, та зібрали найлегендарніші місця, куди варто заїхати по дорозі.

1_вирушаючи в полтаву

Дорога

Відстань між Києвом і Полтавою становить 345 км, які можна проїхати за 4 години. Маршрут проходить по трасі М-03, яку умовно розділяють на автобан, який був відремонтований для Євро-2012 з дозволеною середньою швидкістю 130 км/год, та дорогу понад селами і містами з лімітованою швидкістю до 70 км/год на деяких участках, яка знаходиться в хорошому стані. Траса М-03 вважається стратегічною для вантажних автомобілів, тому водіям необхідно бути уважним при обгонах на поворотах і на участках, де дорога звужується. Придорожніх кафе і ресторанів, а також АЗС практично усіх відомих брендів впродовж усього маршруту більше, ніж достатньо.

Подорожуючи автомобілем з Києва, ми проїдемо Бориспіль, Яготин, Лубни, Решетилівку та Полтаву, а також декілька місць, про які розповімо далі.

Легендарне кафе “Королева бензоколонки”, Пирятин, 157 км від Києва

2_пирятин

У 1960х роках на одній з АЗС міста Пирятин знімали легендарну радянську комедію “Королева бензоколонки”, а кафе з однойменною назвою працює до сьогодні, правда, дещо реконструйоване і оновлене. Їдучи у східному напрямку, українські туристи тут обов’язково зупиняються, роздивляються фотографії з героїнею фільму Н. Румянцевою і згадують епізоди з фільму.

Мгарський монастир, Лубни, 204 км від Києва

3_мгарський монастир

В Україні безліч красивих монастирів, церков, храмів і архітектурних споруд, які збереглись до сьогодні і несуть у собі багату історію. Одна з таких пам’яток – Мгарський або Спасо-Преображенський монастир. Понад 400 років тому в Спасо-Преображенському Мгарському монастирі жили запорізькі козаки. З 1993 року тут відроджений чоловічий монастир, який функціонує і сьогодні. На території є безліч відреставрованих споруд і об’єктів, а також відбудована бібліотека.

Миргород, 251 км від Києва

4_миргород

В 11 столітті князь Київської Русі зустрічався у славнозвісному місті Миргород для підписання угод і договорів, звідси і назва – Мир-город. Сьогодні на території працює безліч курортів і оздоровчих закладів, до яких приїздять протягом року жителі багатьох міст України. Посеред міста розташований став, який має символічну для місцевих жителів назву “калюжа”.

Диканька, 334 км від Києва

5_диканька

Одного дня не вистачить, щоб прогулятись в парку “Диканський”, обійти безліч архітектурних пам’ятників і музеїв у цьому місті. Диканька стала популярною завдяки легендарному твору Миколи Гоголя “На хуторі поблизу Диканьки”, написаний у 1831 році. Щороку українці приїжджають в село, щоб побачити славнозвісні чотири дуби, де за легендою зустрічались Мазепа і Мотря, побачити Тріумфальну Арку і зайти до Троїцької церкви.

Полтава, 345 км від Києва

6_полтава

Полтава – одне з найстаріших міст України, якому, за словами істориків, понад 1100 років. Національний заповідник “Поле Полтавської Битви” відвідують усі, хто приїздить до Полтави, адже про легендарну Полтавську битву, напевне, знає вся Європа. В заповіднику зберігається безліч артефактів, археологічних пам’яток. Прогулюючись центром міста – головною вулицею Полтави, можна натрапити на декілька цікавих місць, у тому числі, зайти до Свято-Успенського Собору і піднятись на дзвіницю, з якої відкривається красива панорама міста. На березі річки Ворскла знаходиться відреставрований Хрестовоздвиженський Собор, а на Івановій горі – музей-садиба відомого українського письменника Івана Котляревського.

Іра Литовченко, часто їздить в цьому напрямку:

Дорога до Полтави дуже швидка і комфортна, якщо не враховувати кількох ділянок, на яких все ще ведеться реконструкція траси, і дорога звужується до 1 смуги. В цілому стан дорожнього полотна більш ніж задовільний і дозволяє їхати з середньою швидкістю 110 км/год до кінцевого пункту призначення.

На жаль, безпосередньо на трасі особливих пам’яток немає. Для тих же, кого не лякає коло в 30-40 км, є чудова можливість відвідати Переяслав-Хмельницький з його етномузеєм, Пирятинський національний парк, Миргород, Диканьку та інші місця, так чи інакше пов’язані з Гоголем і традиціями центральної України.

Сама Полтава – дуже душевне і провінційне містечко. Багато парків, монастирів, красива центральна вулиця і оглядовий майданчик у центральній частині міста. Відмінна локація, по якій приємно прогулятися навесні-влітку, від душі наїстися галушок з вареників, поставити галочку і поїхати далі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: