A password will be e-mailed to you.

2013 Amsterdam, Netherlands

Як познайомитись з десятками нових людей та здобути друзів у різних містах світу, паралельно навчаюсь та обмінюючись досвідом? Анна Пихтіна з Києва знає, як: вона вже більше двох років є учасником організації AEGEE, яка влаштовує студентські обміни та стажування. Спеціально для рубрики Apps Community Анна розказала нам, як їздила в Італію на проект Summer University та організовувала аналогічний літній табір для іноземців у Києві. 

anyaЯк ти потрапила до AEGEE та в чому суть цієї організації? Хто може бути її учасником?

В AEGEE прийшла у 2012-ому,  після того як найкраща подруга повернулась з Італії, де провела два тижні на проекті «SummerUniversity» і рівно стільки ж не могла замовкнути – ділилася враженнями. Через місяць я була членом  AEGEE, не могла дочекатися своєї поїздки (теж обрала Італію) і після повернення я знаходжуся як у казці до сих пір.

AEGEE (Європейська Асоціація Студентів) – це найбільша студентська організація Європи, що має близько 13 000 членів та осередків не тільки у Європі, а й за її межами ( Азербайджан, Вірменія, Туреччина). Тут немає національного рівня, тобто існують осередки: AEGEE-Київ/Лас Пальмас/Тільбург… ми віримо в Європу без меж і вона справді стає такою (навіть для українців, що вічно страждають через візові питання). Головна мета організації – надати можливість членам реалізувати себе у сферах, які їм цікаві, беручи участь у волонтерських ініціативах, але в рамках AEGEE. Тобто, я, вивчаючи зв’язки з громадськістю, є відповідальною за піар київського представництва,  а також європейського проекту «SummerUniversity», збираюся на PRES (PREuropeanSchool, що відбувається кожного року і різних місцях). Такі можливості є для всіх: тих, хто цікавиться IT, HR, проектним менеджментом. Можна бути членом європейської Робочої Групи або Проекту. Так, киянка у свій час заснувала проект «EasternPartnership», метою якого є збільшити рівень розуміння культури та історії України, Білорусі, Молдови з жителями Європи через поїздки, семінари, статті.

2013 Amsterdam, Netherlands

Амстердам, 2012

Учасником AEGEE може людина віком 18-35 будь-якої національності, що знає англійську на пристойному для спілкування рівні, та є членом одного з осередків. Для цього потрібно зайти на сайт www.aegee.org, знайти територіально найближчий осередокі надіслати запит членам його правління. Після цього, пройшовши дружню співбесіду та отримавши членську картку, можна подаватися на будь-який захід, організований осередками ( від Канарських островів до Тбілісі) та допомагати організовувати заходи на локальному рівні. Влітку проект «SummerUniversity» зазвичай проходить у 80 містах впродовж 4 місяців і це більше ніж 4000 місць для бажаючих.

У Києві членом можна стати, зареєструвавшись на http://aegee.kiev.ua/.

Які проекти впродовж твоєї участі тобі траплялись? Опиши кілька найбільш знакових, в яких ти брала участь. Що це були за проекти?

Вперше я поїхала на найпопулярніший проект «SummerUniversity» у Салерно, Італію, у липні 2012. Зазвичай це найкращий шлях зрозуміти що таке AEGEE. 35 учасників з усіх куточків Європи та близько 25 італійців з осередку AEGEE-Salerno, які впродовж двох тижнів показують свою країну, навчають як готувати пасту, займаються дозвіллям кожного – це схоже на табір для дорослих, де кожен уособлює свою країну, тому так швидко позбуваєшся стереотипів і своєю поведінкою руйнуєш існуючі про Україну.

2014 підтримка україни іноземцями

Повернутися неможливо було без сліз – за короткий термін стаєш справжньої сім’єю, тому я вирішила, що буду головним координатором «SummerUniversity», що буде організовувати мій осередок AEGEE-Київ. Півроку підготовки (поєднаною з навчанням на останньому курсі, роботою та подорожами) і от у липні 2013 починається «TheBigKyivTheory» і 34 європейці живуть у спортивному залі мого університету, готують вареники в моїй кухні, шаленіють від плацкарту і співають «Ти ж мене підманула», проїжджаючи маршрутом Київ – Одеса – Вінниця – Кам’янець-Подільський – Львів за 14 днів! А потім повертаються до своєї Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Англії і розповідають друзям, що Україна – це зовсім не те, що вони думали чи чули і росте нове покоління бажаючих побачити нашу країну! Це неймовірний досвід роботи з командою, практика виходу з кризових ситуацій, супер-навички з планування та просто розуміння, що у 21 рік ти проводиш проект європейського рівня, мета якого показати рідну країну і що це реально!

Іншим відкриттям було відвідування наймасштабнішого щорічного заходу нашої організації «Agora». Це такий собі з’їзд, де мають бути присутні представники усіх осередків, а це в середньому 800-1000 людей і ми впродовж 4 днів увесь день голосуємо за різні пропозиції,  слухаємо тренінги на різноманітні теми, спілкуємося, бачимося з друзями і майже не спимо, бо немає часу! До речі, у 2009 такий проект проводив київський осередок.

Що тебе найбільше вразило в тих країнах, які ти відвідала? Як там ставились до України?

Більш за все вражає, подорожуючи, що багато речей зовсім не такі, як ти думав. Що не всі іспанці засмаглі та мають темне волосся і не всі німці пунктуальні. І так зі стереотипами в кожній країні. А ще тільки живучи у середовищі з людьми, які мешкають там, можна дізнатися чим насправді живе народ країни і це прекрасно, адже приїжджаючи до нас, ми так само розказуємо про «свої» місця і ти бачиш справжнє «нутро» країни з усіма її недоліками, але й з усіма перевагами.  Серед улюблених міст можу назвати захоплюючу подих архітектуру Валенсії в Іспанії, затишний Утрехт в Нідерландах з ідеальними велодоріжками, Афіни, Греція, переповнені контрастами та затишний Будапешт, Угорщина.

2014, Athens, Greece 2 2014, Athens, Greece

Греція, 2014

Про Україну зазвичай питали одне й те саме «а чи правда про горілку, п’єте постійно?» або про людей, що були на слуху, Ю.В. Тимошенко, А.Шевченка. та звісно після цієї зими все змінилося. Про Україну дізналися всі і багато хто виражає зацікавленість до подій, а також часто питали, чи правду пишуть у їх пресі. Після н-нного запитання ми з редакторами нашого онлайн журналу «AEGEEan» створили сторінку, де писали перевірену українцями інформацію, я робила огляди про Майдан, пояснювала, хто такі «тітушки» і на всіх наших івентах ми робили годинну сесію питань-відповідей, щоб люди знали, що насправді відбувається. Це також неймовірно мати таку моральну підтримку в тяжкі для нашої країни часи.

2013, Zaragoza, Spain 2 2013 Zaragoza, Spain

Сарагоса, 2013

Що мотивує тебе брати участь у таких проектах, і за чим ти їдеш – досвідом, знаннями, знайомствами, враженнями?

Найбільш мотивує те, що мені дійсно подобається робити все це – годинами писати статті на різні теми, проводити воркшопи з основ піару, організовувати локальні події для киян і намагатися зробити так, щоб якомога більше людей приєдналися і відчули те саме. Ночувати на підлозі у спортзалі, де навкруги ще 800 людей, подорожувати автостопом з одним рюкзаком, виступати перед тисячною аудиторією – все це випробування, що гартують характер і коли, як не зараз, кращий час, щоб дізнатися, чого ти насправді вартий?

Я вже не кажу про кількість друзів, при чому таких, яких не бачиш рік але знаєш, що завжди можеш навідатися в гості і розраховувати на допомогу, про щоденне спілкування англійською, про знання, що отримуєш і спогади, що залишаються – і це все тут, треба тільки наважитися!

Як плануєш застосувати отриманий досвід у майбутньому?

Після закінчення університету я не отримала стипендію на навчання і вирішила, що навчатися в нашій країні за такі шалені гроші, яких я сама тоді не змогла заробити, просто знущання. Почався рік роботи в офісі, що було складно (адже завжди був фріланс) але мені дуже пощастило з начальницею, яка дозволяла подорожувати і є чудовою людиною і я змогла присвятити вільний час проектам AEGEE, подорожам та саморозвитку. Зараз я працюю в місці, де цінують те, чому я навчилася саме в організації і планую продовжувати навчання. Я не одноразово стикалася з тим, що практичні знання, отримані в AEGEE, допомагали в найнеочікуваніших ситуаціях, тому продовжую волонтерити, бо це робить життя яскравішим. Головне не те, що ти вивчав в університеті, а чому навчило тебе життя. AEGEE– це і є життя на повну!

RadioActive в Чорнобилі

Radioactive, 2014

Чи маєш заплановані проекти до кінця цього року? Якщо так, то що це за проекти?

Зовсім нещодавно закінчився наш цьогорічний SummerUniversity «RadioACTIVE», з яким ми побували в Чорнобилі і зараз працюємо над його закриттям. У Києві кожної другої п’ятниці відбуваються зустрічі, ми плануємо їхати в Харків, підтримати настрій в осередку та зустрітися з друзями з країн-сусідів. В кінці жовтня у Кальярі, Сардінія, Італія, знову відбудеться «Agora» – будемо обирати нових кандидатів до робочих груп та проектів. У листопаді відбудеться PRES (PREuropeanSchool) у Познані, Польщі, а в грудні я координую проект SUPS (SummerUniversityProjectSchool), що пройде у Клуж-Напока, Румунія. А потім новорічні івенти, словом, кожному є що обрати до смаку, стежте за подіями на сайті http://www.intranet.aegee.org/event/european_events/future та як ми кажемо, be full of AEGEE-Spirit!

640х150_1

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.