Меню & пошук

27 фактів, які я дізналась про Мальту

27 фактів, які я дізналась про Мальту

[ads-pc-2]

5 (4)

terezaЩо я знала про Мальту, поки ми не придбали квитки на літак Краків-Мальта? Що це маленький острів у Середземному морі, трошки нижче Італії. Вже згодом дізналась, що Мальта за розміром як два Львова, дуже древня та постійно переходила з рук в руки, що там є кілька десятків міст та дві столиці – нинішня і колишня, що острів є центром вивчення англійської мови, а природа там неймовірна, що зараз Мальта є членом ЄС, а в обігу євро.

Про неї зовсім мало інформації, зовсім мало фотографій. Вона не така популярна, як країни Західної Європи чи Скандинавія, а деякі люди перепитували мене «А де це?», коли я розповідала їм про мандрівку. Та все ж, Мальта колоритна, Мальта тепла, Мальта затишна, Мальта чудова.

27 фактів про цей маленький острів серед Середземного моря. 

1. Мальта є однією з найменших держав у світі, її площа 316 кв. км. Мальтійський архіпелаг розташована на кількох островах, складається із 68 міст, в яких мешкають 400 000 жителів, а відвідують країну близько 1.2 млн туристів в рік.

2. Вас здивує погода. Погода на Мальті капризна і спонтанна. Прилетівши із засніженого Кракова, перше, що ми побачили – це пальми; перше, що відчули – тепле повітря; перше, що здивувало – наш каучсерфер у шортах і футболці.

Проте погода дуже непередбачувана, постійно змінюється і всі пори року можна відчути протягом дня. Сонце, дощ, спека, град, тепло, вітер, холод, дуже сильний холод.

3. Лівосторонній рух – це друге, що здивувало на Мальті. Надписів «Look right», як в Лондоні, ми не бачили ніде, тому ледь не потрапили під колеса кілька разів. Дуже незвично, проте звикається.

4. До речі, дуже багато збігів з Великобританією, окрім лівостороннього руху, на Мальті п’ють чай із молоком, англійська є офіційною мовою держави, а також сотні типових червоних телефонних будок. Це й не дивно, адже до 1964 року Мальта була британською колонією. Не вистачало лиш двоповерхових автобусів і Біґ Бена.

5. Хороша система транспорту – скрізь є табло із рухом автобусів і часом відправлення, автобуси приходять вчасно, варто тільки бути уважним і перепитувати, куди точно вони їдуть, бо назва на табло автобуса може змінюватись. Квитки перевіряють і водії і контролери, тому не раджу їхати зайцями. Хоча, в цьому і немає потреби, адже квиток на цілий день коштує 1.5 євро.

p.s. приготуйтесь дякувати, коли виходите з автобусу.

X8caZq_kpXbu9k3PNuvb04my2VhPzcQ4nS93WpVQ6AbQQrI4GNvySemxMkuW_2r7kfsdAg=w1319-h523

6. Міжнародний аеропорт (єдиний і неповторний) знаходиться в центрі країни. Шатлів, що дорожчі за самі квитки нема, всюди можна доїхати міським автобусом. До речі, на Мальту літає Ryanair.

7. Люди.

Нашими каучсерферами були хлопці із Азербайджану та Туреччини, що знімали велику квартиру у місті, яке називалося Slima . На Мальті вони вивчали англійську та працювали у кебабній. Хлопці, як і всі жителі Мальти, люблять туси. І тусять вони багато. З місцевими ми не спілкувались, але чули історію про кумедний діалог туриста з мальтійцем:

– May you take a picture?

– NO!

Та що можна сказати про людей, які живуть в країні, де туристів в тричі більше за самих мешканців?

8. Мальта – міжнародний центр вивчення англійської мови, тому там багато студентів зі всього світу. Країна дуже інтернаціональна.

9. Англійською розмовляють всі, вона визнана офіційною мовою острова разом із мальтійською, всі надписи/ знаки дублюються двома мовами. Тому дискомфорт чи мовний бар’єр не відчувається.

10. Навіть не намагайтесь зрозуміти мальтійську мову. Це суміш афразійських та романських мов із англійською й арабською. Такий різномовний коктейль!

11. Про село Папая читали всі, хто хоч трошки цікавився Мальтою чи дивився цей мультик в дитинстві. Але хто б міг подумати, що крім села Папая на Мальті існує Duck Village і Cat cafe. Качине село – це міні містечко із маленькими будиночками (навіть з поштовими ящичками, парканчиками і іменними, кольоровими будинками), в яких «живуть» качки, кури, хом’ячки. Котяче кафе набагато менше, але все ж це було суцільне здивування побачити недалеко від головної автобусної станції країни кілька дивних, невеличких, кольорових будиночків з вивіскою «CAT CAFE».

12. Мальтійських архіпелаг розташований на 7 островах: власне, Мальта, Гозо, Коміно, острови Святого ПавлаФілфлаКомінотто та Філфолетта. Проте останні 4 безлюдні та дикі, а на Коміно мешкає лиш 4 жителі.

1 (6)

13. Столицею країни є Валлетта – старе, шумне і красиве місто, вулиці якого просто заповнені туристами. Вдень саме Валетта є найпопулярнішим місцем на острові. Там багато церков, садів, крамничок і кав’ярень, саме у Валетті розташовані всі головні музеї, бібліотеки, університет, резиденція президента та парламент. Проте ввечері столиця перетворюється на справжній Silent hill – тиха, темна і безлюдна.

14. До Валлетти столицею була Мдіна – це дуже старовинне місто, вік якого вже 4000 років. Місто пережило фінікійців, карфагенців, римлян, арабів і це лиш до 10 ст.!

Величні ворота, красиві вузенькі вулички, фруктові сади, палаци і церкви – Мдіна обов’язково повинна бути у списку місць to see.

15. Dingli Cliffs – скелі вздовж південно-західного узбережжя Мальти, найвищі на острові і тягнуться на кілька кілометрів. Красиво вже на початку шляху, а з кожним наступним кілометром гуляння вздовж берегу скелі стають значно стрімкішими.  Неймовірно, коли попереду тільки море. Зі скель видно ще один мініатюрний острівець Філфлу.

Автобус із Валлетти їде приблизно годинку, але не надто часто, тому варто заздалегідь подивитись маршрути.

16. Небагато хто знає, але на Мальті розташований Форт Сант Анджело, територія якого належить Суверенному військовому Ордену Госпітальєрів Святого Івана Єрусалимського, лицарів Родосу і Мальти. Здавалось б, а що тут такого? А зараз я вас здивую – Суверенний військовий Орден Госпітальєрів Святого Івана Єрусалимського, лицарів Родосу і Мальти, а коротше Мальтійський орден є найменшою державою у світі (так-так, саме Мальтійський орден, а не Ватикан). Маленький плюсик у списку відвіданих країн.

17. Гозо. Чогось так багато інформації про Норвегію, Ісландію та Ірландію, тони фотографій найкрасивіших видів. Про те, що така краса існує на Мальті я дізналась під час перегляду «Орел і решка» на Мальті, хоча і там не показали Гозо, а особливо Двейру повністю.

Гозо – другий за величиною острів архіпелагу, столиця Вікторія, жителів небагато, і, в загальному, все як і в інших містах Мальти.

Але на західному березі острова знаходиться бухта Dwejra. Це настільки красива місцевість, що справді перехоплює подих: блакитна чистюща вода, величезні скелі, тунелі, печери та Лазурне вікно – природна арка, висотою 50 метрів. Сидячи на ній відчувається наскільки величний світ і скільки ще варто побачити.

18. На Гозо пливуть паромом, ціна якого 3.5 євро. Між островами відстань 6 км, плисти півгодини, якщо погода добра. Проте Середземне море дуже неспокійне, і навіть під час такої короткої подорожі паром дуже розгойдується на хвилях, інколи до такої степені, що все падає: крісла, пляшки в барі, люди.

15 (2)

19. Загалом ціни на Мальті дуже помірні, а якщо б наш курс був таким, як рік назад, то навіть низькі. Їжа, проїзд, алкоголь – все доступне, як і переліт на острів: квитки з Кракова на березень – квітень коштують 30-40 євро.

20. Всі будинки на Мальті мають своє ім’я, зазвичай власниці чи власника будинку. І було дуже потішно побачити будинок із власним ім’ям.

21. Також мальтійці люблять все кольорове, тому балкони, двері, вікна, човни – все розфарбовують в яскраві кольори. Виглядає дуже колоритно.

22. В квартирах взагалі немає батарей, а ще використовують інші розетки.

23. Фрукти на деревах ростуть круглий рік. Ми рвали апельсинки, мандаринки, лимони, а знайомі знайшли навіть дерево ківі!

9 (2)

24. На Мальті не можна розлучатися та робити аборти.

25. Ще на острові немає будь-яких джерел прісної води – ні озер, ні рік. Тому колись вино коштувало навіть дешевше, ніж прісна вода.

p.s. вино дешеве й досі

26. Архітектура міста абсолютно не схожа на європейську, тому перебуваючи на Мальті виникає відчуття, що насправді ти десь в Туреччині, Ізраїлі чи Марокко.

27. А ще міфологи припускають, що Мальта була частиною Атлантиди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: