A password will be e-mailed to you.

Макс Лівін

Сьогодні в нас у гостях – Марк Лівін, який віднедавна став контент-директором агенції СОХО, а вільний час присвячує літературі: і не на словах, а на практиці – друком уже вийшло дві його книги. З Марком ми поговорили про те, чому він почав займатись рекламою та дізнались, як надрукувати свої власні книги.

maksРозкажи про те, як ти потрапив до СОХО.

В агентство я потрапив, коли переміг у номінації «Найцинічніший мотиваційний лист». СОХО – відома рекламна агенція, котра щодня отримує десятки листів із резюме. Я про це знав, тому підійшов до питання творчо: додав до резюме незвичайний супровідний текст. Через нього мене й покликали на співбесіду.

Під час першої розмови із керівництвом ми порозумілися, за тиждень я став менеджером власних проектів агентства, потім ком’юніті-менеджером і ось нещодавно –контент-директором.

Чому вирішив займатися саме рекламою?

Нічого такого я насправді не вирішував. У певний момент мого життя обставини склалися так, що я потрапив на роботу в компанію «Покупон» копірайтером. Там все і почалося.

Реклама подобається мені своєю універсальністю. Працюючи у цій сфері, я чи не щодня відкриваю для себе щось нове: продукти, послуги, сервіси. Всебічний розвиток – це одна з найбільш корисних сторін сфери digital.

Як побудована робота в агенції? За чим до вас звертають клієнти і чим займаєшся конкретно ти?

До нас звертаються зазвичай за комплексними інтернет-стратегіями. Ми їх розробляємо та втілюємо у життя. Кожна стратегія складається з безлічі компонентів: аналітика цільової аудиторії та конкурентного поля, вибір каналів, створення інструментів (сайтів, додатків, вкладок, посадочних сторінок, банерів тощо), медіа-планування, виробництва контенту для всіх каналів, модерація і таке інше. Кожен компонент є однаково важливим. Якщо просідає щось одне – погано працюватиме вся стратегія, і навпаки.

У СОХО я відповідаю за контент. Усе, чим наповнюються сайти, профілі, групи та блоги клієнтів, народжується в моєму відділі та проходить через мене. На перший погляд ми пишемо, постимо, спілкуємося з аудиторією, модеруємо і робимо все інше, з чого складається життя в соціальних мережах. Та насправді ж ми вирішуємо конкретні завдання, які ставить перед нами клієнт: постачаємо брендам аудиторію, доносимо до неї повідомлення бренду, його цінності, і, звичайно ж, вивчаємо та аналізуємо.

y58cp4-Vtpg 3jAselrR778

Я знаю, що література є важливою частиною твого життя. Ти хочеш щось цим довести чи досягнути або це просто спосіб самовираження? Яка головна мотивація у всіх письменників?

У мене вже є дві видані книги та одна аудіозбірка із 10 прозових треків. За першу свою повість «Життя та інша хімія» я отримав «Смолоскип» у 2012. Відтоді все стрімко рушило з місця. Інтернет та соціальні медіа допомогли набрати швидкість та здобути популярність у читача. Література стала своєрідним хобі, котре приносить у моє життя дуже теплі та яскраві емоції.

Я часто чую запитання у соціальних мережах про те, що молодим треба зробити для того, аби їх помітили. Йдеться про надбання читацької аудиторії.
Коли кількість таких запитань стала масовою, я подумав над тим, що варто створити презентацію про комунікаційну платформу між автором та читачем. Вивчення, аналіз та написання цієї презентації зайняли в мене трохи більше тижня. Уперше я прочитав її для студентів у Івано-Франківську, на проекті «G5». Відтоді намагаюся допомагати кожному, хто до мене звертається із подібними темами.

Я часто розмірковую щодо свого письменницького призначення. Чесно, однозначну відповідь поки що складно озвучити. Як і назвати головну мотивацію того, чому я пишу книжки. Наразі це те, що в мене виходить найкраще. Якщо колись у житті з’являться штуки, котрі я робитиму краще, аніж написання тексту – я обов’язково ними займатимуся. Та сьогодні все є так, як є, і я від цього щасливий.

Макс Лівін Макс Лівін

Де ти друкуєшся?

Перша моя книжка «Життя та інша хімія» вийшла у видавництві «Prostobook». Далі було її перевидання у молодому видавництві 49books. Наразі перевидаємо повість втретє, бо кількість бажаючих її прочитати не меншає.

Збірку короткої прози «Книжка» видав також у 49books.

Якщо говорити про «онлайн», то я маю свій особистий авторський блог, в якому нараховується 7000 читачів, які активно взаємодіють із контентом. Також я постійноі розвиваю власні акаунти у соціальних мережах. Вони також допомагають мені доносити творчість до читачів.

Макс Лівін

Які книги ти прочитав за останній рік? Надаєш перевагу друкованим чи читаєш із ґаджетів? Якщо так, то яких?

Ніколи не лінуюся перечитувати Ремарка та Селінджера. Серед улюблених за цей рік – «Жінки» Чарльза Буковскі. Читав також чимало поезії. Відкрив для себе творчість Андрія Любки. Весною ми мали кілька спільних заходів – вечір «Страх. Жінки. Успіх» разом із Любком Дерешом та читання на фестивалі «Київські Лаври».

Та все ж наразі більше читається література професійного спрямування. Зазвичай думається, що подібні книжки – це більше необхідність, аніж задоволення. Та в мене все навпаки складається. Коли дуже любиш те, чим займаєшся, то й полюбиш супутні із цим речі та обставини.

Улюблену літературу колекціоную в друкованому вигляді. Решту читаю з iPhone. Зручно і майже не затратно.

Що б ти порадив нашим читачам прочитати для досягнення особистих цілей?

Усе залежить від того, які цілі ставить перед собою людина. У будь-якому випадку я б радив читати хорошу, визнану літературу – чи то класика, чи щось зі сфери, в якій працюєш. Зараз розвелося чимало розрекламованого, але геть нікудишнього чтива, яке зумовлює зворотний ефект: замість розвитку людина перебирає на себе хибні парадигми авторів і через це залишається на тій же позначці, що й раніше. Тому перш, ніж щось почати читати, краще десять разів перевірити, чи воно того варте.

Може, дивно прозвучить, але в мене є мій «особистий» список книжок, котрі я ніколи нікому не пораджу. Усі вони дуже особисті, і коли про котрусь із них кажеш другу «прочитай», то вони перестають бути «кращими» і просто переходять у категорію звичайної літератури.

Що б ти побажав нашим читачам насамкінець?

Спілкуйтеся із щасливими людьми та робіть те, що приносить вам радість!

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Shift + Enter або клікніть тут, щоб повідомити нас.