Меню & пошук

9 секретів успіху від Альберта Ейнштейна

9 секретів успіху від Альберта Ейнштейна

[ads-pc-2]

Альберт Ейнштейн

Альберт Ейнштейн – один з найвідоміших особистостей історії, і хто знає, як би розвивались події далі, якби він не створив свою знамениту теорію ймовірностей. Проте сьогодні мова піде зовсім не про фізику і не про біографію Ейнштейна, а про його підхід до життя. Достатньо взяти до уваги кілька його цитат, і вже на основі цього можна вибудувати досить вдалу концепцію успіху, який супроводжував вченого до самого кінця.

1) Тримайте ваш розум відкритим

«Єдине, що заважає моєму подальшому навчанню – це моя освіта»

Іноді, для того, щоб продовжувати поглинати нові знання і рухатися вперед, потрібно нарешті залишити багаж зі свого минулого. Якісь знання залишаються цінними, а якісь вже давно застаріли, але ми як і раніше за них чіпляємося. Саме вони і заважають нам навчатися новим навичкам. Світ не стоїть на місці. Якби люди не вміли позбавлятися від такого багажу, ми б і раніше вважали, що Земля пласка і тримається на трьох китах і черепасі.

2) Залишайтеся цікавими

«У мене немає ніяких особливих талантів. Я просто шалено цікавий»

Деякі люди переростають дитячий вік і після цього вважають, що неввічливо задавати багато питань. А деяким вдається зберегти це цінне поєднання цікавості й дитячої безпосередності протягом усього життя. Так, деякі мудрі люди люблять говорити, що цікавість згубила кішку. Але деяким кішкам вона врятувала життя.

Мені завжди здавалося, що цікавість можна порівняти з яскравими хустинками в зв’язці, які ви починаєте витягати з капелюха фокусника. Спочатку здається, що він там один. Потім, коли ви його майже витягли, за ним показується другий, потім третій, і так далі! Вам цікаво, що ж буде далі, коли вони нарешті закінчаться?! Іноді здається, що ця зв’язка не має кінця. Так само і з питаннями – задаючи одне, ви знаходите на нього відповідь, яка, в свою чергу, тягне за собою ще більше питань. І ви ніколи не можете бути впевнені в тому, наскільки довгим буде цей ланцюжок, і до чого він у підсумку приведе.

3) Радійте помилкам

«Той, хто ніколи не помилявся, ніколи не пробував нічого нового»

Істина ця стара, як світ – на помилках вчаться. Найчастіше на своїх, вкрай рідко – на чужих. При всій своїй неприємності, помилки допомагають нам уникнути подібних ситуацій в майбутньому і дають нам необхідний досвід для продовження розпочатого шляху.

Визнання своїх помилок і їх переробка дається багатьом людям досить важко і болісно. Але саме це дозволяє нам визначити те, наскільки правильним є обраний нами напрямок. Зрештою, завдяки помилкам було створено безліч геніальних і смачних речей, починаючи від булочок з родзинками і завершуючи новими хімічними сполуками.

4) Змініть своє ставлення, і ви зміните своє життя

«Ми не можемо вирішити проблеми, використовуючи той же тип мислення, який ми використовували, коли їх творили»

Для того, щоб знайти вихід із ситуації, потрібно подивитися на неї з іншого боку. «З іншого» – означає «з чужого». З чужої позиції, під іншим кутом – вибирайте, що більше підходить. Іноді ми отримуємо правильну відповідь від тих людей, від яких її найменше очікували. І все тому, що їх хід мислення відрізняється від нашого, і вони можуть помітити те, що знаходиться в зоні нашої «сліпої плями».

Те саме стосується і ставлення до ситуації, яку змінити не можна. Або до яких-небудь минулих подій. Фізично ми вже нічого не можемо змінити, зате ми можемо змінити своє ставлення до цього. Коли ми змінюємо своє ставлення до навколишнього світу, світ відгукується і переглядає своє ставлення до нас ;)

5) Ризикуйте

«Здоровий глузд – це зібрання забобонів, отриманих до вісімнадцяти років»

Це зовсім не означає, що потрібно кидатися в усі авантюри стрімголов. Здоровий глузд – це ліки, які корисні в помірних дозах. А іноді він є тюремником для геніальних ідей, які можуть круто змінити наше життя на краще. Тому що часом навіть божевільні ідеї та вчинки виявляються найбільш правильними.

6) Завжди викладайтеся на повну

«Ви повинні вивчити правила гри. А потім ви повинні грати краще, ніж будь-хто інший»

Для того, щоб досягти успіху, потрібно докладати всіх своїх зусиль. І навіть досягнення бажаного результату ні в якому разі не означає, що ми можемо скласти ручки і спочивати на лаврах. Тому що якщо ми це зробимо, рано чи пізно хтось інший зіштовхне нас з цієї вершини. І для того, щоб постійно перебувати на гребені хвилі, ми повинні відточувати свої навички, поки вони не стануть досконалими. І навіть це не дає нам права зупинятися. Тому що цей божевільний світ ніколи не стоїть на місці, і в ньому можуть змінюватися навіть закони фізики, які раніше здавалися непохитними.

7) Живіть моментом

«Я ніколи не думаю про майбутнє – воно настає достатньо швидко»

Наявність цілей та усвідомлення того, де ви хочете бути фізично, психічно та фінансово, є дуже важливим. Правильно обрана мета, як дорожній знак, вказує нам, куди йти далі, і допомагає залишатися зосередженими. Проте варто відрізняти плани на майбутнє та стурбованість з приводу того, що може чи не може статися через 5-10 років.

8 ) Створюйте цінність

«Прагніть скоріше не успіху, а цінностей»

Коли мова йде про досягнення успіху, то є два варіанти розвитку подій: або ви концентруєтесь на тому, чого ви хочете від життя та від оточуючих, або на створенні того, що змінить життя інших та підвищить цінність навколишнього світу. Ви можете досягнути успіху і в першому випадку, проте в другому випадку ви справді будете успішною людиною, яка змінила щось у світі.

9) Зосередьтесь на головному

«Не все, що рахується, можна підрахувати, і не все, що можна підрахувати, рахується»

Ця фраза і досі висить у вигляді таблички в кабінеті Ейнштейна в Прінстонському університеті в якості нагадування про те, що справді важливо у нашому житті. Для Альберта таких речей було всього дві – любов та щастя.

via Lifehacker, Arinanikitina

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: